WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Historie > Kapitola 5

Časový přehled | Kapitola 1 | Kapitola 2 | Kapitola 3 | Kapitola 4 | Kapitola 5 | Kapitola 6

 

Kapitola V
Archimondův Návrat

Pohrama Lordaeronu | Sunwell - Pád Quel'Thalas | Archimondův Návrat | Boj o Horu Hyjal | Vzestupující zrada
Vzestup Krvavých Elfů
| Občanská válka v Plaguelands | Vítězství Lich King | Stará nenávist

Jakmile byl Lich Kel'Thuzad opět oživen v Měsíční Studně, vedl Arthas Pohromu Nemrtvých na jih do Dalaranu. Odsud chtěl Král Lichů získat mocnou Medivhovu Knihu Kouzel, s jejíž pomocí by pomohl démonu Archimondovi návrat do tohoto světa. Ve stejném okamžiku započal Archimonde konečnou invazi Legie. Ani čarodějové z Kirin Tor nebyli schopni zastavit Arthasovu armádu před ukradením Medivhovy Knihy a Kel'Thuzad měl brzy vše co potřeboval k vytvoření svého kouzla. Po deseti tisících letech se mocný démonický velitel Archimonde opět objevil ve světě Azeroth. Dalaran ale nebyl jejich posledním cílem. Podle příkazů samotného Kil'Jaedena, následoval Archimonde a jeho démoničtí pohůnci Nemrtvou Pohromu na území Kalimdoru, kde se měli pokusit zničit Strom Světa - Nordrassil.

Uprostřed všeho toho válečného zmatku se najednou zjevil tajemný prorok, aby rasám smrtelníků nabídl své rady a pomoc. Ukázalo se, že tímto prorokem není nikdo menší než Medivh, poslední Strážce, který se vrátil po letech smrti, aby odčinil své minulé hříchy. Varoval Hordu i Alianci před nebezpečím, které hrozí a pomohl jim, aby se mohli spojit v jedinou mocnou armádu. Orkové i Lidé byli vyčerpáni dlouholetými vzájemnými konflikty a neměli důvod se spolčovat s nepřáteli. Medivh ale využil své diplomatické vlohy a postupně pomocí proroctví a triků přesvědčil obě rasy odplout do legendárních zemí Kalimdoru. Brzy se Orkové i Lidé setkali s dlouhá léta skrytou civilizací Kaldorei.

Orkové vedení náčelníkem Thrallem utrpěli během své cesty Kalimdorským územím Barrens řadu porážek. Přesto se jim ale podařilo spřátelit s Cairnem Bloodhoofem a jeho mocnými Taurenskými bojovníky. Mnoho Orků ale začalo podléhat démonickému prokletí, kterému byla jejich rasa vystavena již po dlouhá léta. Dokonce i největší z Thrallových velitelů, Grom Hellscream, zradil Hordu, když se odevzdal nečistým instinktům, které do něj zaseli démoni. Když Grom se svým věrným klanem Warsong kráčel Ashenvalskými lesy, střetl se se Strážemi Temných Elfů. Polobůh Cenarius se obával, že Orkové se vrátili, aby zničili Kalimdor a proto se snažil Hellscreama i s jeho kmenem vytlačit ze svých lesů. Hellscream a ostatní orkové byli podlou lstí démona Mannorotha přesvědčeni k zabití Cenaria a ničení posvátného Ashenvalského lesa. Nakonec se ale Gromu Hellscreamovi podařilo vykoupit svou ztracenou čest, když pomohl Thrallovi zničit Mannorotha, démona, který stál za prastarým prokletím Orků. Se smrtí Mannorotha byli Orkové konečně vysvobozeni ze svého magického prokletí a stali se svobodní.

Zatímco Medivh přesvědčoval Orky a Lidi, aby uzavřeli spojenectví, Temní Elfové bojovali svou vlastní válku s Plamennou Legií. Nesmrtelná Kněžka Stráží Temných Elfů, Tyrande Whisperwind, zoufale bojovala, aby udržela démony co nejdále od své domoviny - Ashenvalského lesa. Když si uvědomila, že sama nemá proti přesile žádnou šanci, rozhodla se probudit Druidy z jejich spánku, který trval již tisíciletí. Podařilo se jí probrat ze Smaragdového Snu svou věčnou lásku, Archdruida Malfuriona Stormrage. S Malfurionovou pomocí povstala samotná příroda, aby zatlačila Legii a její Nemrtvé spojence.

Když Tyrande s Furionem hledali další uspané Druidy, nalezli také mohylové vězení, kde v řetězech již po tisíce let přebýval Furionův bratr Illidan Stormrage. Tyrande se rozhodla osvobodit Illidana, jelikož se domnívala, že by jim mohl být nápomocen v boji s Legií. Illidan skutečně po nějaký čas bojoval na straně Temných Elfů, po čase ale uprchl a začal se věnovat svým vlastním zájmům.

Povzbuzení Elfové bojovali s Plamennou Legií se stále větší vervou. Legie nikdy neustala v touze po moci Studny Věčnosti, která dávala sílu i Stromu Věčnosti - srdci království Temných Elfů. Kdyby plán démonů o zničení Stromu Světa vyšel, podařilo by se jim doslova rozpárat svět.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat