WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Historie > Kapitola 5

Časový přehled | Kapitola 1 | Kapitola 2 | Kapitola 3 | Kapitola 4 | Kapitola 5 | Kapitola 6

 

Kapitola V
Občanská válka v Plaguelands

Pohrama Lordaeronu | Sunwell - Pád Quel'Thalas | Archimondův Návrat | Boj o Horu Hyjal | Vzestupující zrada
Vzestup Krvavých Elfů
| Občanská válka v Plaguelands | Vítězství Lich King | Stará nenávist

Ner'zhul - Král Lichů, věděl, že jeho čas se krátí. Tušil, že dokud je uvězněn v Ledovém Trůnu, Kil’Jaedenovi agenti ho můžou zničit. Kromě pukliny od Mrazivého smutku, který vyslal za Arthasem se v jeho vězení objevila puklina od Illidianova kouzla. Král Lichů tak denně ztrácel sílu. V zoufalé snaze se zachránit, zavolal svého nejmocnějšího a nejvěrnějšího služebníka z řad smrtelníků. Byl jím Rytíř smrti princ Arthas. Ačkoliv byl pro slabost Krále Lichů stále více vyčerpán, Arthas byl zapojen do občanské války v Lordaeronu. První část sil Nemrtvých stála za Arthasem, Kel'Thuzadem a Králem Lichů. Druhá skupina byla stále věrná Plamenné Legii a vzhlíželi k Pánům Děsu Varimathrasovi, Detherocovi a Balnazzarovi, kteří o porážce Legie ještě neměli tušení. Poslední část byla pod velením smrtonošky Sylvanas Windrunner. Byli to Nemrtví, kteří se po smrti vrátili k životu nedobrovolně, ti co chtěli vládnout sami a ti, co se chtěli pomstít. Nazvali se opuštěnými (Forsaken). Arthas však na volání Krále Lichů musel odcestovat do Northrendu. Do čela jeho armád se tedy postavil Kel'Thuzad. Sylvanas se svými smrtonoškami, jenž uměli vstoupit do těla nepřítele a ovládnout jeho mysl, ovládla velitele několika vojsk a získala tak mnohem větší sílu. S touto nově nabytou armádou lehce porazila Varimathrasova vojska. Sám Varimathras před ní padl na kolena a prosil ji o svůj život. Slíbil, že jí bude věrně sloužit. Sylvanas ho přijala, protože věděla, že velmi dobře zná taktiku boje svých bratrů, a že bude vědět, jak je porazit.

Sylvanas s Varimathrasem poté zaútočili na Detheroca, který ovládl lidského generála Garithose. V noci se dostali přes lidské hlídky a po několika menších bojích se dostali až k samotnému Pánu Děsu. V boji Detheroc zemřel a generál Garithos byl volný. Ten souhlasil s dočasným spojenectvím pro zničení Balmazzara.

Společně pokořili Balnazzarovu armádu a střetli se s ním samým. Padl na kolena vyčerpán a zraněn. Sylvanas požadovala, aby Varimathras bratra zbavil života. Varimathras odmítl, ale generál Garithos to s radostí udělal. Generál ani se nenadál, když se Varimathrasův spár zabořil do jeho těla a na Sylvanasin rozkaz ho zbavil života.

Sylvanas se svými rebely nakonec dobila hlavní město Lordaeronu a učinila ho svým vlastním. Když bylo město přetvořeno a přestavěno pro Nemrtvé, Sylvanas přísahala že porazí Pohromu a Arthase s Kel'Thuzadem sprovodí ze světa.

I přes své oslabení byl Arthas odhodlán svého pána zachránit. Bohužel zjistil, že musí porazit Illidanovi Nagy i Krvavé Elfy. Se svými nerubianími spojenci vedenými jejich Nemrtvým králem Anub'arakem se Arthas dostal skrze Azjol-Nerub, nerubianské království a dosáhl Ledové Koruny. Zde se střetla vojska Krále Lichů pod velením Arthase a vojska Illidana, Kael'thase a Lady Vashj.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat