WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Historie > Kapitola 6

Časový přehled | Kapitola 1 | Kapitola 2 | Kapitola 3 | Kapitola 4 | Kapitola 5 | Kapitola 6

 

Kapitola VI
Minulost a přítomnost

Minulost a přítomnost | Návrat stínů | Zničený svět - Outland | Národ Dreanei | Dědictví krvavých elfů | Bitva o Outland

Ačkoliv bylo ustanoveno příměří mezi mocnou Aliancí a Hordou, konflikty obou stran vystoupily na povrch. Další válka mohla vypuknout v každého dne. Boje již vypukly v Alterac Valley, Warsong Gulch, Arathi Basin, Eastern Plagues a v Silithusu.

Zatímco se tyto strany připravovaly k otevřené válce, mnoho starodávných sil se vrátilo do podvědomí obyvatel Azerothu. Temné síly započaly snahu o uvrhnutí světa na pokraj zapomnění.

Černý drak Nefarian, syn Deathwinga, uvnitř Blackrock Spire pracoval na obnovení Černé dračí letky. Za tímto účelem vytvořili spolu se svou sestrou Onyxií chromatickou letku draků, která byla složena z těch nejzuřivějších válečníků. Nefarianovi se do cesty ale připletla armáda ohnivých elementálů Ragnarose. V hoře Blackrock Spire, a v okolí mezi nimi, vypukla válka. Onyxia se mezitím infiltrovala na královský dvůr Aliance a pomocí početných intrik ji začala ovládat.

Kněží Gurubashi Trollů Atal'ai uctívající krvavého boha Hakkara se ho rozhodli přivolat do Azherothu. V bažinách smutku mu vybudovali velký chrám, ve kterém započaly přípravy na jeho přivolání. Poté v troskách Zul'Gurubu provedli mocné kouzlo, které dovolilo ďábelskému bohu vstoupit fyzicky do Azerothu. Draci mocné Paní snů Ysery, jedné z Aspektů, se tomu pokusili zabránit, ale do světa pronikly noční můry Emeralda Nightmare, které zaútočily na Smaragdový sen. V něm nyní s Emeraldem Nightmar vládne boj.

Celý Silithus padl do rukou zhoubným hmyzím hejnům. Za branami Zdi Skarabů se připravovaly nelítostné legie Qiraji k útoku na celý svět. Pod velením Starého Boha C'Thuna plánovali pomstu po hořké porážce, kterou utržili při válce s Nočními Elfy před tisíci lety.

Nejhorší ze všech, Král Lichů, vyslal své jednotky k útoku na Forsaken Sylvanas Windrunner. Aliance i Horda nemilosrdně bojovali a Pohromu porazili. Nicméně, stále zde jsou otázky, zda to byla skutečná porážka Krále Lichů. Tak či onak, Kel'Thuzad se jasně připravuje na válku ze své pevnosti Naxxramas. Byl snad útok jen předchůdcem větší a mnohem zuřivější invaze?

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat