WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Historie > Kapitola 6

Časový přehled | Kapitola 1 | Kapitola 2 | Kapitola 3 | Kapitola 4 | Kapitola 5 | Kapitola 6

 

Kapitola VI
Zničený svět - Outland

Minulost a přítomnost | Návrat stínů | Zničený svět - Outland | Národ Dreanei | Dědictví krvavých elfů | Bitva o Outland

Na Draenoru žili Orci a Draenei kdysi v míru. Když se však objevili agenti Plamenné legie, nastal konec všeho, v co kdy věřili. Orkové na Draeneie zaútočili a většinu jich pobili. Když zde Ner'zhul otevřel další portály do jiných světů, Draenor se ocitl ve středu apokalyptického výbuchu. Proměnil se v roztrhanou pustinu, která brzy získala nového vládce - Temného Elfa, zrádce Illidana Stormgrade.

Krvaví Elfové pod vedením prince Kael'Thase Sunstridera a hadovití Nagové, následujíc Lady Vashj, pevně drží Outland. Illidan stojí nad každým z nich. Moc dobře ale věděl, že Plamenná Legie se znovu chystá k invazi a on ušetřen nebude. Kil'jaeden mu jeho neúspěch u Ledové koruny nikdy nezapomene. Jeho vojska se pevně snažila udržet každý portál, který by mohla Plamenná Legie využít, pevně zavřený. Tyto portály zde Legie zanechala pro účel vstupu do dalších nezničených světů. Pokud démoni uspějí, nikdo nenajde úkryt před jejich křížovou výpravou.

Mocný Illidan stále ovládal Černou citadelu (Black Temple), ale přesto nezanedbal přípravy. Zatímco jeho spojenci střežili portály, využil krev uvězněného Magtheridona a stvořil nové padlé Pekelné Orky. Tak se svými vojsky obsadil každý strategicky důležitý bod, ale sílu démonů nepodcenil a opevnil i velkolepou Černou citadelu.

Několik skupin národu Draenei setrvalo, ale čím dál více se jich měnilo v Broken Draenei, působením Zangarmashkého moru. Přeměnili se v pouhé trosky svého bývalého já. Broken Draenei pomohli i Illidanovi při dobývání Černé citadely, ale mnoho z nich přicházelo o svůj zdravý rozum. Zdálo se, že rasa Draenei bude vystavena naprostému zániku.

Když do Outlandu pronikli zvědové Hordy a podali Thrallovi, náčelníkovi Hordy, zprávy o stavu tohoto světa, ocitl se Thrall v šoku. Několik Illidanových Padlých Orků nalezlo své nové zdroje démonické síly a Illidanovi se vzepřeli. Nechápal kde, a jak se mohl objevit nový zdroj démonické korupce. Démoničtí Orci obsadili Hellfire Citadel, základnu, která sloužila jako klíčový bod pro invazi do Azherothu v První a Druhé válce. Tito Orci netají svou přítomnost v Outlandu, ale zdroj jejich nových sil zůstává záhadou.

Za použití ohromných pevností Tempest Keep, záhadná rasa Naaru nedávno dorazila na Outland také. Tyto energetické bytosti zasvětily svou existenci k poražení svého úhlavního nepřítele - Plamenné Legie. Když se většina Naaru vydala prozkoumat Outland, princ Kael'thas se chopil příležitosti k útoku.

Krvaví Elfové napadli pevnost, překonali její automatizovanou obranu a převzali nad ní vládu. Kael'Thas využil mocné nadpozemské technologie pevnosti a začal shromažďovat chaotickou energii k naplnění svých zákeřných záměrů.

Navzdory Illidanovu úsilí o udržení portálů zavřených, začaly skrze ně pronikat jednotky Plamenné Legie. Outland se stal pro znepřátelené strany Aliance a Hordy mnohem větším nebezpečím. Obyvatelé Azerothu se tak začali připravovat na bitvu nyní již nejen mezi sebou, ale i s blížící se Plamennou Legií. Za tímto účelem získali obě velmoci, Aliance i Horda, nové spojence.

Dva nové odvážné národy se přihlásily do boje. Zdrceni z invaze Pohromy do Quel'Thalasu, vynalézaví, závislí na magii, sjednotili se Krvaví Elfové, nesloužíc démonickému Kael'Thasovi, obnovili velkou část svého království a přidali se pod vlajku Hordy.

Mezitím se přeživší Draenei, nepostiženi nákazou měnící v Broken Drenei, kdysi pokojně žijící a poklidně studující šamanskou kulturu, vstupují do společenství Aliance, aby v boji s Plamennou Legií pomstili zvěrstva na nich spáchaná Orky.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat