WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Historie > Kapitola 6

Časový přehled | Kapitola 1 | Kapitola 2 | Kapitola 3 | Kapitola 4 | Kapitola 5 | Kapitola 6

 

Kapitola VI
Národ Dreanei

Minulost a přítomnost | Návrat stínů | Zničený svět - Outland | Národ Dreanei | Dědictví krvavých elfů | Bitva o Outland

Kdysi dávno, na vzdáleném světě Argus, brilantní a magicky nadaná rasa Eredarů přivolala pozornost Sargerase, ničitele světů. Třem největším vůdcům eredarů, Kil'jaedenovi, Archimondovi a Velenovi, nabídl nevýslovnou moc. Stačilo, aby mu odpřísáhli bezvýhradnou věrnost. Znepokojivé vize budoucnosti však Velenovi prozradily, že tento pakt přinese jeho bratrům zkázu. Viděl svůj mocný národ transformován do krvelačných démonů. Měli to být první vnímaví členové Plamenné Legie.

Navzdory Velenovu varování, Archimonde i Kil'jaeden na tento pakt přistoupili. Vize se ale vyplnila. Jeho bratři a přátelé se stali členy Plamenné Legie, kteří se nezastavili naprosto před ničím. Velen se modlil a volal o pomoc pro sebe a své věrné, ale nikdo ho neslyšel. Až se objevily podivné energetické bytosti Naaru s nadpřirozenými technologiemi, které byly zarytými nepřáteli Plamenné Legie a jejího pána.

Naaru nabídli Velenovi pomoc. Velen přijal a shromáždil své věrné, aby se s Naaru vydali za novou domovinou. Tito přeživší eredaři přijali jméno Draenei, neboli Vyhoštění. Sargeras zatím vstoupil na Argus a všechny eredary proměnil v démony. Velen naštěstí unikl pohledu na svou zdeformovanou a ďábelsky přetvořenou domovinu. Kil'jaeden mu to ale nehodlal nechat projít a Sargerasovi přísahal, že Velena najde a potrestá.

Plamenná Legie pronásledovala Draenei po celém vesmíru, ale díky vesmírným lodím Naaru se jim dařilo unikat. Naaru, bytosti světla, vysvětlili eredarům podstatu světla a ukázali jim jeho moc. Draenei byli hluboce zasaženi a přísahali, že světlo budou bránit, ctít a bojovat v jeho jménu.

S těmito ideály, usadili se na vzdáleném světě Draenor, který obývali šamansky založení Orci. Draenor se stal pro emigrantské Draenei útočištěm. Kil'jaeden je ale přesto našel a spolu s nimi i Orky. Tehdy se mu v hlavě začal rodit plán na pokoření Azerothu. Zároveň by tak mohl zasadit smrtící úder i Draenei.

Když si Ner'zhul podmanil Orky, démoni je začali kazit a brát jim šamanské kultury. Ner'zhul odmítl Legii pomáhat a Kil'jaeden proto využil Ner'zhulova učně Gul'dana. Tak vsugeroval Orkům nezměrnou krvelačnost a šílenství. Nově vytvořená Horda pod Gul'danovým velením napadla mírumilovné Draenei.

Útok byl nesmírně krvavý a ničivý. Více než osmdesát procent národa Draenei bylo zničeno a vyhlazeno. Jen malá skupinka přežila. Naštěstí přežil i Velen.

Poté napadli Orci Azeroth skrze Medivhův Temný portál. O několik let později byl Draenor roztrhán na kusy Ner'zhulovými portály.

Po mnoha letech, Draenei vyrvali jedno z křídel satelitní pevnosti Tempest Keep z rukou Kael'Thasových Elfů, kteří propadli Plamenné Legii. Díky tomuto vítězství získali Draenei prostředek, jak vstoupit do Azerothu. Vzlétli a přistáli zde. Vyhledali si zde nové spojence - mocnou Alianci, aby měli oporu ve svém nekončícím boji s Plamennou Legií. Jejich příchod byl velmi příhodný. Outland - to co zbylo z Draenoru - byl zasažen křížovým tažením Plamenné Legie.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat