WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Historie > Kapitola 6

Časový přehled | Kapitola 1 | Kapitola 2 | Kapitola 3 | Kapitola 4 | Kapitola 5 | Kapitola 6

 

Kapitola VI
Dědictví krvavých elfů

Minulost a přítomnost | Návrat stínů | Zničený svět - Outland | Národ Dreanei | Dědictví krvavých elfů | Bitva o Outland

Kdysi dávno přistáli vyhoštění Elfové na pobřeží Lordaeronu. Bojovali s dosud neznámými živočichy a s nebezpečnými Trolly, dokud nenalezli svůj nový domov. Na troskách trollského města, vybudovali Elfové království Quel'Thalas.

Jediná lahvička vody z bývalé Studny věčnosti postačila ke stvoření nového magického pramene. Voda, nasycena magií ve studni, vyzařovala neuvěřitelnou mocí a studna stvořila neuvěřitelné množství magie. Vysocí Elfové ji pro zavržení nočního života nazvali Sluneční studnou. S její magií se království rozrůstalo a kolem Studny brzy vyrostlo úžasné královské město Silvermoon.

Pod ochranou magické bariéry žili vysocí Elfové v míru po čtyři tisíce let. Amani Trollové, kteří se stali úhlavními nepřáteli Elfů, sešikovali své pluky, popadli zbraně a na Quel'Thalas zaútočili. Vysocí Elfové, nemohoucí čelit tak obrovské přesile, rychle utvořili spojenectví s lidskými kmeny národu Arathor. Děsiví, mohutní, ale mrštní Trollové, kteří dokonale vládli zbraněmi, a jejich těla se sama regenerovala, zpočátku v tomto spojenectví neviděli hrozbu. Elfové však malému počtu lidí ukázali, jak vládnout magií a použít ji na rozprášení nepřátel. Lidé a Elfové společně rozdrtili trollí armády a uštědřili jim ránu, ze které se nikdy úplně nevzpamatovaly.

Během dlouhých let se vrátili ke svému samotářskému životu a překročili i dvě války s Orky, ale tehdy bylo poprvé poznat, že vztahy mezi lidmi a Elfy se od války s Trolly pohoršili. Během Třetí války přivedl ďábelský princ Arthas Menethil na práh Quel'Thalasu další boj. Jeho armáda Nemrtvých postupovala do hloubi Elfského království a zanechávala za sebou jen zpustošenou zem. Při své cestě za Sluneční studnou byli nezastavitelný. Většinu obyvatel pobili, ale k největší bitvě došlo právě v Silvermoonu. Na jejím konci zemřel i samotný král Anasterian Sunstrider.

Arthas zkazil energii Sluneční studny. Vysocí Elfové však na její energii byli závislí. Přeživší Elfy bez zdroje magie brzy postihovala apatie a podléhali nemocem.

Když se princ Kael'thas, poslední z královského rodu, vrátil ze studií v Dalaranu, našel svůj domov v troskách. V touze po pomstě shromáždil všechny přeživší Elfy a na počest jejich padlých, přejmenoval svůj národ na Krvavé Elfy. S nimi vyrazil do boje proti Pohromě.

Kvůli nedůvěře k lidské rase přijal Kael'thas nabízenou pomoc Lady Vashj a jejích hadovitých nagů. Kael'thas i se svým lidem byl za tento čin lidmi odsouzen k trestu smrti. Jen díky Lady Vashj se podařilo Krvavým Elfům přežít. Lady Vashj následovali portálem do zničeného světa Outland.

Kael'thas chápal, že bez zdroje nové magické energie jeho lid zanikne. Když mu Pán nagů, zrádce a odpadlík, polodémon Illidan, nabídl nový zdroj magie, výměnou za věrnost Krvavých Elfů, princ souhlasil. Jeho zástupce Rommath byl poslán zpět do Azerothu, kde se měl postavit do čela tamních Elfů. Znovu zde založili město Silvermoon a království Quel'Thalas, ale Kael setrval v Outlandu. Rommath lid utěšoval, že se jednoho dne vrátí a povede Krvavé Elfy do ráje.

Rommath zaznamenal, že jeho lid opět vzkvétá a Quel'thalas znovu ožívá. Posílen myšlenkou na Kael'thasův návrat věřil, že se Krvaví Elfové brzy znovu stanou stejnou velmocí, jako byli jejich předci.

Když se však Plamenná Legie vrátila a zaútočila na Outland, Kael'thas propadl jejímu vlivu a stal se jejím významným velitelem. Na Quel'thalas zaútočil. Při pokusu o povolání Kil'jaedena na Azeroth byl zabit.

Boj s Legií byl neodvratný a Krvaví Elfové v boji nesměli chybět, už jen pro pomstu za Kaela. Stále v nich žil odpor a nenávist vůči Alianci a tak se zavázali k Hordě a jejímu náčelníkovi Thrallovi. Tak bylo rozhodnuto. Krvaví Elfové vzešli do války nejen s démony, ale i s Aliancí, které chtěli oplatit její zločiny.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat