WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

F. A. Q. - Charakter

Hlavní základy | Technické požadavky | Charakter | Player vs. Player Bojiště | Předměty | Svět

 

Rasy

Rasa | Povolání | Dovednosti | Kouzla | Achievements

Za jaké postavy můžu hrát ve World of Warcraft?
Hra uvádí deset hratelných postav, s rozpor mezi dvěma frakcemi: Hordy a Aliance.

Jsou zde mužské a ženské verze všech postav?
Ano.

Co dělá jaká postava, kterou si vyberu a za kterou budu hrát?
Nejdůležitější způsob, který ovlivňuje postavy vaši zkušenosti ve hře a frakci při výběru postavy je součástí. Navíc, vaše volba postavy také ovlivňuje, jaké povolání si můžete vybrat. Výběr postavy také určit vaši začínající oblast, která může ovlivnit jak prozkoumávat svět. Trvale, každá postava má své jedinečné rasové vlastnosti, které poskytují různé prémie.

Jaké jsou vlastnosti postav?
Rasové vlastnosti jsou zvláštní schopnosti, které jsou jedinečné pro každé specifické postavy. Každý postava má několik rasových vlastností. Některé vlastnosti jsou pasivní, jako Human získává 10% bonus reputace. Jiní jsou aktivní schopnosti, jako Stoneform pro Dwarves.

Mají postavy různé síly a slabé stránky?
Ano. Postavy mají různé začínající atributy a postupové rysy. Tak, 70 level Tauren Warrior bude mít různé atributy od základu než 70 level Warrior Gnome. Navíc, každá postava má ve hře přístup k rasovým vlastnostem, které vyjmuli od ostatních.

Jsou zde různé začínající lokace pro postavy?
Většina postav má jedinečnou začínající lokaci. Jediné dvě postavy, které začínají se stejnými postavami. Gnomes začínají v lokaci stejnou, jako jsou Dwarves, stejně na tom jsou Trolls s Orcs.

Jsou zde nějaké postavy, které mají různé schopnosti založené na jiné postavě než ostatní?
Blood Elf Paladins mají také několik různých schopností než jejich protějšek Aliance.

Proč jsou Undead spojený s Hordou?
Pod vedením, královny smrtonošky Sylvanas, Forsaken je frakce Undead, kteří se násilně rozdělili od Scourge během třetí války. Znající, že Humans jim nepomohli proti Scourge, tak se nenáviděný nepřítel obrátil k divoké Hordě, založený přes moře ve vzdálené zemi Kalimdor pro asistenci. Po přesvědčení Hordy, přijmout Forsaken do jeho spolku, Undead velvyslanci tvrdili že hledali jenom lék na jejich degenerativní podmínky, který jenom uvedl sílu šamana a životodární energie, která země mohla poskytovat. Výměnou za tato léčivá pomoc, Forsaken slíbil podporovat Hordu v těch všemocných odvážných podnicích skrz Lordaeron a Azeroth.

Co můžete říct o Gnomech?
Výstřední, často-brilantní Gnomové, známý po celém světě pro jejich posedlost s vyvíjejícími radikálními novými technologiemi a stavějícími šokujícími divy inženýrství, sloužila dobře během druhé války. Avšak, během nedávné invaze Plamenné Legie, Gnomové odmítnuli posílat pracovníky, aby pomáhali spojencům. Ačkoli návrhy Gnomish pomohly obrátit příliv proti Legii, Dwarves a Humans byl šokovaný rozhodnutím Gnomů, aby neposkytli jejich odvážné vojenské jednotky a piloty.

Když válka skončila, Aliance objevil důvod za Gnomes náhlé stažení: starověká, barbarská hrozba vyšla z útrob země a napadla Gnomes podivuhodné techno-město Gnomeregan.

Kdo jsou Taureni?
Tauren jsou mocné postavy kočujících domorodců, kde žijí na prašné roviny daleké země. Tyto vznešený, býko-lovci žili v harmonii pro nespočetné generace a byly ohrožený jenom díky nájezdům stád Kentaurů.

Jiné postavy vidí jinak? Např.: Může Night Elves vidět lépe ve tmě?
Ne, všechny postavy vidí svět stejně, i když Gnomes vidí pod kolena než jiné postavy.

Bude zde více představených hratelných postav, jako Ogres, Naga, Pandaren, nebo High Elves?
Další datadisk Cataclysm bude nabízet dvě dodatečné postavy: Goblins (Skřítci) Horda a Worgen (Vlkodlaci) Aliance.

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde