WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

F. A. Q. - Charakter

Hlavní základy | Technické požadavky | Charakter | Player vs. Player Bojiště | Předměty | Svět

 

Dovednosti

Rasa | Povolání | Dovednosti | Kouzla | Achievements

Jaké jsou kategorie dovedností (skills) postav ve World of Warcraft??
Dovednosti (skills) jsou seskupené do několika kategorií: profese, sekundární dovednosti, zbraňové dovednosti, class dovednosti, armor dovednosti, a jazyky. Dovednosti vašich postav mohou být viděný v okně schopností na vašem charakteru. Profese jsou významnější obchodní schopnosti k dispozici pro všechny postavy, jako tailoring a mining. Postava může mít jen dvě profese. Sekundární dovednosti, jako fishing a first aid, jsou také obchodní dovedností, ale mají omezení na to, jak mnoho může být naučené. Zbraňové dovednosti zahrnují všechny zbraně, které povolání můžou používat. Mnoho zbraňových dovednosti se potřebujete naučit, můžete se dozvědět, jak vaše postava začíná s hrstkou dovedností. Class dovednostijsou určené charakteru povolání (udělený k vytvoření charakteru) a jsou nedílná součást vašeho charakteru. Armor dovednosti jsou známé vytvoření charakteru, nebo přijatý od trenérů nebo talenty. Jazykové dovednosti jsou přiřazené v charakteru a nemění se.

Jak vylepšujete vaše schopnosti a profese?
V podstatě hráči zlepšují dovednosti skrz používání. Zatímco class dovednosti se zvyšují automaticky podle úrovně charakteru, zbraňové dovednosti a obchodní dovednosti se zlepšují jen skrz používání. Takže, postup pro zlepšení schopnosti s meči, musíte vybavit a bojovat s mečem. Profese a sekundární dovednosti se operují podobně. Musíte používat předměty pro zvýšení úroveň dovedností v profesích a sekundárních dovedností.

Co je skill caps a jak se zvyšují?
Skill caps jsou nejvyšší úrovně, který můžete aktuálně zvednout danou dovedností. Skill caps jsou zvýšené rovnajícími (zbraňovými schopnostmi) a přijímajícím tréninkem (profesí a sekundárních dovedností). Pro zbraňové dovednosti, získávání úroveň zkušenosti zvedne cap pro každou zbraňovou dovednost o 5. Pro tradeskills, se profese řadí – apprentice (učeň), journeyman (tovaryš), expert, artisan (řemeslník), a master (mistr) - určuje maximální dovedností úrovně. Tyto ranky jsou získané přijímajícím tréninkem (z NPC a/nebo knihy) a mají minimální dovednost a požadavky úrovně.

Kde se můžu naučit profese a sekundární dovednosti, a jak se o tom můžu dozvědět?
Profese a sekundární dovednosti se můžete naučit od různých trenérů kolem světa. Některý tradeskills budou vzácný a těžce nalezený trenéry, zatímco jiní bude mnohem víc běžný, s trenéry lokalizovanými ve vícenásobných městech. Hráči se mohou naučit maximálně dvě primární profese. K tomu, aby se naučil novou primární profesi, hráč se bude muset nejprve odnaučit jednu z nynějších primárních profesí. Sekundární dovednosti jsou méně všestranný a robustní než primární profese, ale zde není žádné omezení počtu vedlejších povolání, která se můžete naučit. Pro všechny tradeskills, budete schopný zvednout vaši maximální cap dovednosti přijímáním další řady odborné znalosti.

Jaký druhy předmětů' mohou hráči vyrobit používáním tradeskills?
Hráči mohou vytvořit širokou škálu předmětů ze zdrojů shromážděných kolem světa - veškerý používající tradeskills. Hráči mohou udělat batohy, obvazy, zbraně, armor, lahvičky, a mnoho jiných předmětů s tradeskills z Tailoring, Blacksmithing, Engineering a jiných. Suroviny, včetně bylin, rudy, a kůže, jsou získány používání hromadící tradeskills jako Herbalism, Mining a Skinning. Při dokončení produktů z těchto tradeskills se může řadit mezi ty nejlepší z druhu dostupnosti.

Můžu se odnaučit dovednost (skill)?
Můžete se odnaučit tradeskills, ale ne jiný typ dovednosti. Pro odnaučení v tradeskill, klikněte na vhodnou ikonu vedle jména dovedností ve váš Skills okně. Zde můžete zjistit dvě primární profese, a taky se odnaučit (unlearning) profese, které si přejete odstranit, pokud se chcete naučit jinou profesi. Pokud si přejete můžete se znovu naučit počáteční profesi, ale vaše  úroveň dovedností v té profesi bude resetována od nuly.

Snižují se dovednosti, jestliže nejsou používaný?
Ne. Jakmile se naučíte dovednost nebo vylepšení bodu dovedností, tak získáte stálý zisk, pokud se nerozhodnete odnaučit dovednost (podle možnosti).

 

 

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich