WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

F. A. Q. - Charakter

Hlavní základy | Technické požadavky | Charakter | Player vs. Player Bojiště | Předměty | Svět

 

Kouzla

Rasa | Povolání | Dovednosti | Kouzla | Achievements

Jak pracují kouzla a schopnosti?
Každý charakter povolání ve World of Warcraft má přístup k sadě kouzel anebo zvláštních schopností. Kouzlo a schopnosti jsou klasifikované několika atributů, včetně času kouzlení, maximálního dosahu, cooldown, a cenový, navíc k jejich jedinečným efektům. Použití kouzla nebo schopnosti, jednoduše kliknutím na ikonu z vašeho spellbook, kliknutím na ikonu z akčního baru, nebo stiskněte odpovídající klávesou na vaší klávesnici. Některá kouzla a schopnosti požadují, abyste měli hráče nebo nepřítele označený před použitím kouzla.

Kde se mohu naučit kouzla a schopnosti?
Jak charakter pokračuje v úrovni, tak můžete získat nová kouzla a schopnosti od trenérů. Některá kouzla a schopnosti mohou být naučený jen skrz zvláštní předměty jako knihy, nebo dokonce odměny za quest.

Jak často mohu používat kouzla nebo schopnosti?
Používání kouzel a schopností obecně vyžaduje manu, energy, runic power, nebo rage, shodné s povoláním. Povolání, které kouzlí kouzla, používají manu. Tyto povolání zahrnují mages, priests, paladins, shamans, warlocks, hunters a druids. Warriors mají rage bar, a rogues energy bar, jako tyto dva herní mechanismy jsou zdroje pro jejich schopnosti. Některá kouzla také požadují reagents, které jsou ke koupení od prodavačů a jsou spotřebovaný na vykouzlené kouzlo. Největší kouzla, která požadují reagents jsou buffs, nebo teleportační kouzla. Warlocks mají mnoho kouzel, která používá jejich class-specifický reagent; soul shards.

Co je "cooldown" pro kouzlo nebo schopnost?
Cooldown je jednoduše časový úsek na který musíte čekat před používáním znovu toho kouzla nebo schopnosti. Některá kouzla a schopnosti nemají cooldown.

Jsou zde nějaká kouzla nebo schopnosti, které jsou omezené postavou?
Ano, každá postava má rasové schopnosti, které jsou jedinečné pro určitou postavu. Priests, navíc, může mít zvláštní kouzla, která se mění tím, jakou máte postavu.

Je zde "crowd control" kouzel a schopností?
Ano. Navíc crowd-control kouzla jako Fear, Polymorph, a Seduce, jsou zde crowd-control schopnosti jako Sap a Freeze Trap. Je zde široká směs dalších kouzel a schopnosti, které dají hráčům taktické volby lepší ovládání pro vícenásobné nepřátele. Každé povolání má přístup k různým kouzlům nebo schopnostem. Některé další příklady jsou Silence, Cyclone, Mind Control a Blind.

Kouzla a schopnosti se zlepší, během průběhu času, s používáním nebo nějakých jiných metod?
Mnoho kouzel a schopnosti mají vyšší ranky, které jsou naučený od trenérů nebo z jiných dalších metod popsané výše. Tyto vyšší ranky dostupný ve vyšších úrovních.

Jsou zde kouzla, která požadují více než jednoho hráče k vyčarování?
Ano. Jeden příklad kouzla v partě používají Warlocks vyvolávací obřad. Toto kouzlo vyvolávání vzdáleného člena party přesune k Warclocks. K tomu, aby dokončil kouzlo, Warlock musí poprvé časovat kouzlo, zatímco další dva členové party, se musí dotýkat portálu. Po tom všem se kouzlo dokončí, a člen party se brzo zjeví před portálem.

Můžu čarovat kouzla při běhu nebo padání?
Kouzla a schopnosti, které jsou instant-cast mohou být vyčarované při pohybu a dokonce při pádu.

 

 

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich