WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

F. A. Q. - Hlavní základy

Hlavní základy | Technické požadavky | Charakter | Player vs. Player Bojiště | Předměty | Svět

 

Questy

Hraní | Questy | Realmy | Horda vs Aliance | Příručka

Jaké úlohy questů jsou hrané ve World of Warcraft?
Questy jsou hlavní části sólové a malé-party ve World of Warcraft. Hráči zažijí tradici a příběh World of Warcraft děláním všech questů napříč Azerothu. Navíc k obsahu a výzvám, questy dávají odměny, získáte zkušenosti, zlata, a předměty.

Kde dostanu questy?
Můžete získat questy z questerů kolem světa. Od ne-hráčských postav můžete snadno poznat podle žlutých vykřičníků nad jejich hlavu. Promluvit si s questerem, který vám ukáže jaké questy vám může nabídnout.

Jak dokončím questy?
Každý quest má své vlastní cíle, které vám questeři budou popisovat a které také mohou být nalezené ve vašem quest logu. Tyto požadavky se velice liší, ale největší spád pod několik základních mechanizmy. Nejběžnější typ vás žádá, abyste zabil stanovené množství monster, nebo sbíráte zvláštní quest předměty. Jsou zde také doprovázející questy, zabíjení bosse questy, doručovací questy, a mnoho jiných druhů. Můžete se dívat na cíle pro každý quest ve vašem quest logu.

Co představují různé barvy textu v quest logu?
Barva jména questu ve vašem quest logu se představuje podle vašeho levelu. Questy ve žluté barvě jsou obtížné blízko vaší úrovně, tak bude obecně rozumná, ale nezavalující výzva pro vás. Oranžové questy jsou poněkud těžší, červený questy jsou významně tužší, zelené questy jsou poněkud snadnější, a šedé questy jsou významně snadné.

Jaké odměny získám při dokončení questů?
Odměny za quest může zahrnout zkušenost, zlato, a předměty. Množství zlata a zkušenosti závisí na úrovni questu stejně jako vaše úroveň. Podobně, kvalita předmětu dané jak odměna bude v poměru k úrovni questu. Mnohokrát budete schopný si vybrat váš předmět mezi několika nabídkami. V nejvyšší úrovni, množství zkušenosti bude převedený na dostatečné zlato. Trvale, mnoho questů také zvyšuje vaši reputaci s questerem frakce.

Můžu dělat questy, když jsem v partě?
Ano, základní návrh questů ve World of Warcraft, který zahrnuje schopnost k dokončení s partou. Jestli vaše parta nemá quest, můžete sdílet quest s kliknutím na tlačítko "Share Quest" ve vašem quest logu. Mnoho qestů, obzvlášť questy u kterých musíte porazit nepřátelé, může být mnohem rychlejší v partě, jako pro každého hráče v partě dostanete zásluhu za každé zabití. Navíc, je zde mnoho questů, které jsou označená jako "Group" nebo "Dungeon", to znamená, že je doporučené malá skupina hráčů, aby dokončila quest. Tyto questy vás často žádají, abyste bojovali se silným nepřátelskými bossy.

Každý člen party dostane odměnu za quest, jestliže se účastní dokončení questů?
Každý člen party, který dokončí quest, přijme vlastní quest odměnu.

Můžu dělat quest víc než jednou?
Normálně, questy můžete dokončit jen jednou charakterem. Avšak, jsou ve hře zvláštní opakovatelné questy. Tyto opakovatelné questy jsou často spojená se specifickou reputací ve hře, jako prostředky opakovaně zvednout reputaci. Opakovatelné questy jsou zobrazené modrým otazníkem nad hlavami NPC místo jednoho žlutého.

Musím dokončit quest později, a/nebo ihned po přijmutí?
Většina questů může být udělaná, tak jak vám nejlépe vyhovuje. Jestliže quest má vícenásobné cíle, můžete je dělat kdykoliv chcete dokud quest zůstává ve vašem quest logu. Výjimkou je, že několik questů na světě, který dovoluje jen omezené množství času k dokončení. Tyto časované questy budou mít nějakou zmínku o tomto limitu v quest logu.

Můžu udělat víc než jeden quest najednou?
Ano, můžete mít až 25 questů ve vašem quest logu, a vícenásobný questy mohou být udělané současně, jestliže cíle questu dovolí. Často, budete dostávat vícenásobné questy, které se konají v stejných oblastech. To je dobrý nápad zkoušet a udělat tyto současně pátrání pro rychlejší použití v čase.

Co se stane, kdy hráč nemůže dokončit quest? Je zde volba, aby zkusila quest znova?
Jestliže nemůžete dokončit quest se zobrazením "Failed" (neúspěšný) zapsaný v quest logu. V tomto případě, můžete odstranit (abandon) quest a vzít znova od questera.

Proč nemohu sdílet nějaká questy s moji partou?
Kdy quest nemůže být sdílený, je obvykle několik důvodů. Buď quest vyžaduje zvláštní předměty dané od questera v době přijmutí questu (v kterém je tlačítko "Share Quest" nečinný), nebo váš seskupení není vhodné pro quest. Nevhodnost může být pro různé důvody, nemá dost vysokou úroveň, nemá dost reputace s vhodnou frakcí, již mít dokončený quest, a nemá dokončený předchozí řetězec questů.

Jsou zde velmi dlouhé, nebo související questy, které požadují mnoho kroků k plnému dokončení?
Ano. Jsou zde malé vícedílné questy, které můžou být schopný k dokončení v několika dnech, a epické questy, který mohou trvat mnohem déle pro dokončení.

Jsou zde questy, které dostanou vaši nepřátelé z vesnice a/nebo měst?
Ano, ve hře jsou questy, které se berou od nepřátelských měst.

Co jsou raid questy?
Tyto zvláštní questy, která mají označení "Raid" ve vašem quest logu, požaduje raid partu přes pět hráčů k dokončení. Některé raid questy jsou určený pro 40 hráčů! Raid questů je málo na počet, ale odměny jsou extrémně silné. Všimněte si jestliže quest není označen raid quest, nemůže být dokončený, dokud jsi v raidu.

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich