WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

F. A. Q. - Hlavní základy

Hlavní základy | Technické požadavky | Charakter | Player vs. Player Bojiště | Předměty | Svět

 

Realmy

Hraní | Questy | Realmy | Horda vs Aliance | Příručka

Co je realm?
Realm je herní svět, který existuje jen pro několik tisíc hráčů uvnitř realmu. Každý realm je kompletní verze herního světa, ale každý realm má své vlastní hráčské postavy, kde jsou svázaný ke specifickému realmu. Můžete ovlivňovat se všemi hráči na vaší realmu, ale nemůžete působit s hráči společně na dalších realmech. Postavy se také nemůžou normálně pohybovat mezi realmy.

Kolik realmů je pro World of Warcraft?
Aktuálně, je zde přes 200 North American realmů. Větší realmy budou stále přidané, jak bude nezbytně nutné.

Je zde omezení počtu hráčů na realmu?
My máme ustanovené optimální množství hráčů na realm. Tato čísla jsou v tisících, ale ovladatelný dost aby podporoval smysl společenství a předcházel přecpanosti.

Může hráč vybrat jaký chce realm na kterém hraje?
Ano. Avšak, musíte si vybrat realm, který je umístěný uvnitř vašeho zeměpisného regionu. Například, severoameričtí hráči musí vybrat severoamerický realm, a evropský hráči musí vybrat evropské realmy. Nějaké výjimky budou existovat. Australani a novozélandští hráči, například, připojit k realmu na U.S. Westovo Coast.

Jsou jména hráčů jednotná na každém realmu?
Ano. K tomu, aby podporoval individualitu, jména postav ve World of Warcraft jsou jednotné na každém realmu. Jednou za specifické jméno bylo vybrané na realmech, nikdo jiný na realmu může používat toto jméno.

Jsou zde player-vs-player (PvP) realmy, kde hráči mohou bojovat s dalšími hráči kdekoli ve světě?
Ano. Ve skutečnosti, všechny realmy dovolí nějaký druh boje player-vs-player v různé míře. Jsou zde normal realmy, kde boj player-vs-player je většinou uzavřený ústní dohodou; nemusíte provozovat PvP hru jestliže nechcete, ale to existuje pro shodující se jedince. Jsou zde také věnované player-vs-player realmy, kde se vzrušují PvP boje vždy jak je možné a hráči mohou být ponořený do PvP bojuje bez varování.

Jsou zde realmy výslovně pro role-playing (RP)?
Ano. My chceme zajistit, že RP mají nejlepší zkušenosti ve World of Warcraft. Za tímto účelem, také nabízíme role-playing servery se zvláštními pravidly, která podporuje RP a pevně spojen se svojí postavou.

Může hráč mít postavy na více než jednom serveru bez placení přirážek?
Platíte účet, ne postavu. Je zde jeden měsíční poplatek pro hraní World of Warcraft a to vám dovolí vytvořit vícenásobné postavy na vícenásobných realmů.

Kde se nachází realm servery?
Servery World of Warcraft jsou umístěné po celém světě, aby podporovaly naše celosvětové společné hraní.

Můžu pohybovat mojí postavou z jednoho realmu na jiný?
Přenos realmu jsou podporované ve dvou formách. Volné stěhování postav, někdy jsou nabízená z vybraných vysoce obydlených realmů specifický nižších populačních realmů. Toto stěhování obecně jen ovlivní několik realmů najednou. Hledejte oznámením na oficiálním World of Warcraft fóra pro blížící se volné stěhování postav. A druhá forma je, že za přesunutí postav z realmu na realm se musí zaplatit.

 

 

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich