WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

F. A. Q. - Předměty

Hlavní základy | Technické požadavky | Charakter | Player vs. Player Bojiště | Předměty | Svět

 

Předměty

Account Bound Items

Jaký druh předmětů můžete nalézt ve World of Warcraft?
Předměty se nacházejí po celém světě Azeroth a za ním. Padají z malých a velkých nepřátel, přijatý jako odměny za quest, nalezený v bednách, a vyrobené s profesemi. Dosahují v kvalitě a síle z přirozených nemagického lootu, který je určený pro prodávání prodavačům, působivý epické předměty z legendární síly. Vaše postava získává a vylepšuje si výbavu předmětů skrz odvážné dobrodružství.

Kde najdu normální magické předměty?
Magické předměty mohou být získané různými způsoby. Nepřátelští bossové, questy, výroba, odměny za reputaci, a PvP odměny jsou hlavní přístupy pro získání magických předmětů. Dodatečně, můžete nakupovat magické předměty ze široké škály v aukčním domě.

Nacházejí se zde předměty z jistých zdrojů, jako bossové, obecně lepší než ti z dalších zdrojů, jako výrobní předměty?
Nutně ne. Zatímco to je pravda, že mnoho nejmocnějších předmětů jsou získané z nejobtížnějších bossů, to by mělo být brané jako více úvahové v porovnání síly odměny k obtížně získaným, a ne z každých bossů padají nejlepší předměty. V případě výrobních předmětů, některé vyrobené předměty jsou mezi nejlepšími předměty konkrétního druhu. PvP odměny, zvláště odměny arény, jsou také velmi silné a stavěné po bok s úplně nejlepšími předměty ve hře. Trvale, mnoho " epických" udělují silné epické odměny za questy, které jsou obtížné. Konečný součet tam není nikdo způsoben jak získat silné magické předměty, a hráči s různým hracím stylem budou mít vždy možnost následkem dostupné volby.

Jsou zde předměty pro charaktery?
Ano. Každé povolání nemůžou používat danou zbraň a předmět. Ve skutečnosti, jen některé předměty mohou být použitý nebo nošených jednotlivých povolání nebo speciálních povolání.

Jsou zde omezené předměty pro postavy, jako gnome nebude schopný nosit stejný kus zbroje jako tauren?
Nejsou zde žádné předměty, které jsou omezené na základě postav.

Co je "soulbound" předmět?
Soulbound předmět je v podstatě předmět, který nemůže být prodejní dalším hráčům, jako že se předmět spojil se specifickým charakterem. Jednou je soulbound, charakter může používat předmět jenom na sebe, včetně vybavení, uskladnění v batohu/bance, prodat prodavači, a odčarovat nebo jej zničit. Předmět jednoduše nemůže být převedený na jiného hráče jakýmikoliv způsoby. Soulbound předměty jsou typické zbraně a zbroje neobvyklé (zelené) kvality a výše. Ohromná většina materiálů potřebných pro výrobu předmětů nejsou soulbound, tak jak jsou zamýšlení být snadno prodané nebo obchodování dalšími hráči. Váš soulbound předmět zobrazuje popis "Soulbound" v jeho tooltip.

Jaké předměty se stávají soulbound?
Předmět se stává soulbound dvěma způsoby. Buď se stal předmět soulbound okamžitě získaný hráčem, zda byl vytvořený tím hráčem nebo vzatý ze zabitého bossa, nebo se stal soulbound, kdy hráč získaný předmět dal na sebe.  Tyto dvě metody se ukazují tooltip na předměty, který signalizuje, zda je jeden nebo druhý předmět "binds when picked" (svázané zvednutím) nebo "binds when equipped" (svázané vybavením). Jestliže předměty postrádá tooltip těchto dvou popisů, není považovaný za soulbound předmět.

Jsou zde předměty s durability (trvanlivost), a mohou být předměty zničené ze ztráty durability (trvanlivost)?
Zbroj a zbraně všech druhů mají durability, které indikovaná předměty popisem. Nějaká vybavená druhy předmětů, jako je necklaces, rings, cloaks, a trinkets nemají durability. Předmět durability sesadí z normálního používání, včetně poškození přijatého v boji, týkající se škoda, a smrti. Jestliže durability z předmětů spadne na nulu, tak se stává "broken" (rozbitý) a nebude zprostředkovávat jakýkoli z jeho výhod k nositeli, dokud nebude opraven. Předměty mohou být opravený u jistých NPC, jako je prodavač zbroje a zbraní. Charakteři, neztratí předmět nastálo, kvůli ztrátě durability.

Jaký druhy předmětů můžu vyrobit ve World of Warcraft?
S výrobními profesemi Blacksmithing, Leatherworking, Alchemy, Tailoring, a Jewelcrafting, mohou hráči vyrobit předměty dočasné a trvalé hodnoty. Stálé předměty v rozsahu od výrobních zbraní ke všem typům zbroje. Jak hráč vyrábí, tak zvyšuje úroveň, pak může získat přístup ke stále více silných předmětů z receptů. Hráči mohou také vyrobit konzumované předměty, které zprostředkují dočasné výhody, jako lahvičky. Avšak, konzumované předměty se mohou také stát zprostředkováním výhod. Například, záplaty zbroje při vyrobení s Leatherworking je jednorázový, který zvyšuje předmětu nastálo hodnoty zbroje. Největší vyrobené předměty mohou být obchodní a prodávaný dalším hráčům, s výjimkou vzácných vyrobených předmětů, které spojí řemeslo ihned, jak se vyrobí.

Jak se pracuje s obchodováním?
Musíte stát blízko vzdálenosti hráče, s kterým si přejete obchodovat. Pak, vyberte volbu z menu, které se ukazuje při kliknutí pravým tlačítkem myši na jeho portrétu charakteru k otevření obchodního okna. Střídavě, můžete přesunovat předmět, který chcete prodat přímo na cílový portrét charakteru. Každý charakter má vlastní část obchodního okna, s prázdnými otvory, kde předmět bude umístěn. Umístěte předmět (nebo množství zlata) s kterým si přejete obchodovat v okně. Když jste spokojený s obchodem, každá strana příjme obchod s tlačítkem "Trade". Jestliže si přejete zrušit kdykoliv obchod, můžete okno zavřít. Navíc, předmět umístěný ve spodní části otvoru, každého charakteru není pro obchodování - místo toho, další charakter může vykonávat schopnost jako Enchanting nebo Lockpiking na předmět.

Můžou se přidávat senzační efekty a dělat ohnivé zbraně ve World of Warcraft jak se jeví v Hero zbrani ve Wacraft 3?
Ano. Je zde mnoho způsobů jak modifikovat vaše zbraně, a některý z těchto modifikací mění barvu vaší zbraně. Jako například, můžete přidat očarováním vaši zbrani (s Enchanting profesí) k udělání ohnivě červený a dávat bonus fire damage. Shamani mají kouzla, která způsobuje žhoucí koule, aby kroužily kolem vybavené zbrani, stejně jako podobný účinek ve Warcraft III.

Jaké určité předměty padají z monster?
Monstra mají šanci na náhodně padání předmětů ze stolu kořisti, která je předurčené k zachycení pytle možných předmětů, těch co padají. Některá monstra vždy padá předmět, jako vzácná elitní monstra a bossové z dungeonu. Boss monstra nalezený v instancích, mají fixovanou tabulku lootu silné vzácné nebo epické předměty, a ve většině případů předměty na tabulkách lootu u bossů, které jsou jedinečné od bosse.

Co jsou "unique" předměty?
Unikátní předměty vstupují na dvě varianty. První je jednoduše známý jako "unique". Unique předmět znamená, že můžete mít maximálně jen jeden ze specifického předmětu ve vašem inventáři v daném čase. Druhá varianta je známá jako "unique-equipped". Omezení na tyto předměty jsou mírně rozdílný, v tom, že nejste omezený, na jak mnoho z nich můžete mít ve vašem inventáři, ale kolik můžete mít na vybavení. Můžete mít jen jeden ze specifické unique-equipped předmět vybavené na vašem charakteru v daném čase.

Co znamenají barevné jména předmětů?
Každému předmětu ve World of Warcraft je připsaná barva, aby představovala jeho kvalitu. Šedý (grey) předmět představuje sníženou kvalitu předmětu, a můžete bezpečně prodat tyto předměty prodavači. Bílý (white) předmět představuje běžnou kvalitu. Typicky, běžné (common) kvalitní předměty jsou používané pro kouzelnou regeneraci, předměty questů, požíváním jako je jídlo a voda, a materiály pro profese. Předmět neobvyklé kvality je reprezentovaný pod zeleným textem. Obvykle, předměty této kvality zahrnují méně běžné předměty z náhodných světových dropů, které mohou být užitečný pro hráče, nebo prodaný v a aukčním domě pro zisk. Vzácné (rare) předměty uvedené jako pod modrým textem, jsou předměty, které jsou daleko pravděpodobnější, že se zdá jako světový drop, nebo může být daleko obtížnější k získání, takový od bossů v dungeonech. Purpurová (purple) předmět představuje kvalitní epický předmět.  Epický předměty jsou daleko obtížnější k získání než jakákoliv jiná kvalita a typicky má lepší statistické body než různý kvalitní předmět se stejnou požadovanou úrovní. Zatímco neomezený na drop ve specifické oblasti, předmět vzácné kvality jsou obvykle nalezené v raidech a heroic dungeon modu. Nakonec, legendární předměty, zobrazené v oranžové barvě, které jsou výjimečné předměty a jsou vzácné a neuvěřitelně obtížné k získání. Vyhledávání legendárních předmětů je popravdě obtížné dobrodružství a není pro slabé duše, jak stíhání nepochybně bude potřeba mnoho času a trpělivosti.

 

 

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain