WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

F. A. Q. - Player vs. Player Bojiště

Hlavní základy | Technické požadavky | Charakter | Player vs. Player Bojiště | Předměty | Svět

 

Honor Systém

Honor Systém

Patch 2.0 Změna Honor Systemu
Patch 2.0 uvedlo změny k honor systému. Následující otázky předloží změny:

Co je nového v player-versus-player (PvP) Honor Systému?
Nový Honor systém poskytuje cestu pro hráče, aby se účastnili PvP boj a získávali odměny porážení oponentů. S novým Honor systémem, získáte honor body, které můžete nahromadit a utrácené jako měna na odměnách jako předměty, zbraně, a armor.

Musím pořád hrát, abych udržel moje dostatečné Honor body?
Ne, honor body se nahromadí jako měna, podobný zlatu a stříbru, které získáte skrz zabíjení monster nebo dokončení questů, a nerozkládají se v průběhu času. Toto vám dovolí účastnit se PvP ve vaší vlastní rychlosti, pracování směrem k honor odměnám, které můžete koupit jakmile máte dostatečný počet honor bodů.

Již zde nejsou pozice s přidruženým Honor systém, tak si již nemusíte dělat starosti s udržení hodnosti nebo postavení pod honor systém. Hráči se ještě zajímali o měření PvP schopnosti proti sobě - hráči se můžou účastnit Arena Systému, který je separátní, nová forma konkurenční PvP v Burningu Crusade.

Je zde omezení, kolik honor bodů můžu nahromadit?
Ano, je zde omezení kolik honor bodů může charakter nahromadit, a je to aktuálně nastavené na 75,000 honor bodů.

Omezení je podléhané změně záležící, což je nejlepší práce pro dlouhodobou herní rovnováhu.

Jsou honor body jediná potřebná věc ke koupení odměn?
Honor marky získané v Battlegroundu v účasti ve Warsong Gulch, Arathi Basin, Alterac Valley, a Eye of the Storm také ovlivňují cenu za odměny.  Pro nějaké předměty, Arena Rating je také požadovaný. Množství honor bodů a honor marky se požadují za výměnu jakékoliv odměny. Avšak, pro většinu předmětů je honor cenově nejvýznamnější část ceny předmětů.

Jak získám honor body?
Honor body jsou vydělané s velmi podobným způsobem ve starém honor systému. Hra sleduje vaši účast ve World PvP stejně jako PvP uvnitř battlegroundu. Jak zabijete nepřátele a napomáhat vašim spojencům proti nepříteli, získáváte honor. Můžete také vydělávat honor body daily questy a jedním opakovatelným questem.

Je honor a battleground reputace nabídnutých odměn ještě dostupná ze starého systému?
Všechny stejné odměny jsou dostupné v novém honor systému, kalkulace obou honor bodů a honor marks z vhodného battlegroundu.

Co se stalo s mojí získanou reputací battleground, honor a rank v starém systému?
Nový titulní systém zobrazuje vaši nejvyšší hodnost dosaženou pod starým honor systémem, ale ranky nehrají žádnou úlohu v novém honor systému. Reputace battlegroundu je převedená do nového systému, a stále zvýšený skrz účast na různých battlegroundech, ale aktuální odměny jsou nyní dostupné skrz nový honor systém. Avšak, můžete získat zvláštní titul, jestliže získáte exalted reputaci s každou frakcí battlegroundu. Tento titul může být zobrazený skrz nový titulní zobrazovací systém.

Jak ovlivňuje dishonorable kills v novém honor systému?
Ačkoli toto podléhá změnám, dishonorable kills aktuálně nehrají žádnou roli v honor systému. NPC kolem světa již nebývají stanovený jak civilisté, tak jejich zabíjení nebude dopadat na vaši schopnost, abyste získali honor body.

Získávání Honoru

Co je Honor System?
Honor System dovoluje hráčům zisk Honor Points (Honor Body) založené na PvP zabitích a bitvách, které můžou být použitý k utrácení za zvláštní odměny. Hráči vydělávají Honor body hlavně skrz Battlegrounds a venkovní World PvP.

Můžu získat honor, jestliže jsem v partě?
Ano. Když máš partu s ostatními hráči, honor je rozdělen stejně mezi členy party. Právě jako získané bonus zkušenosti při zabíjení monster v partě, hráči získávají bonus honor ze zabíjení hráčů zatímco jsi ve partě. Jestliže úroveň charakter nějakých členů party jsou významně vyšší než jiní, tak množství získaného honoru se sníží, jako je to se zkušeností monster.

Co když dávám méně poškození než zbytek mé party, skrz léčení, poškození po dobu času, nebo area-of-effect kouzla? Můžu dostat stejné množství honoru jak moje parta?
Ano. Hráči, kteří jsou učleněni v partě stejně rozdílný honor, který oni získávají. Priest, který léčí, přijme rovnající se podíl bodů jako Warrior, který mlátí do cíle.

Co se stane, jestli vyhodíme vůdce frakce z raid party? Kdo dostává honor?
Členové raid party, která mlátí nepřítele, bude sdílet honor body stejně. Body budou rozdělený stejně jako zkušenostní body. Tak by to mělo být uvedený, avšak, ke strategické cíle existují odporovatelný konflikty a RP mezi Alianci a Hordy, tak při zabíjející nepřátelský vůdců, nebude nepoměrně rozsáhlý zdroj honoru.

Jestliže jsem raid leader, dostanu víc honor než ostatní, kteří nejsou členové vůdce raid party?
Ne. Honor je rozdělený stejně mezi veškeré raid a členy party.

Jestliže jsem na druhém konci bojiště, jak moje parta nebo raid parta, tak já ještě dostanu honor ze zabití?
Ne. Příjem honoru padá uvnitř pravidel ze získané zkušenosti. Tak, hráči musí být v hlavní blízkosti pro přijmutí podílu honoru.

Dostanu honor ze zabitých stráží nebo jiných NPC?
Žádný honor není, ze zabitých NPC, co nejsou rasový vůdci. Mezi dalšími důvody, toto zabrání hráčům získat honoru, který potřebují "drtit" zabíjením NPC pro honor.

Co se stane, jestliže bojuji proti hráči a ten hráč utekl pryč, a pak další hráč nebo parta později najde hráče a zabijí ho? Dostanu nějaký honor, když jsem dal jako první poškození hráči?
Jestliže hráč nedá poškození mezi jednou minutou od posledního útoku v PvP, tak jakýkoliv poškození udělané prvním hráčem je vynulováno a neplatné. Po jedné minutě vypršel čas, a další hráč nebo parta, která nalézá a zabije cíl, tak dostává plný kredit.

Odměny

Jakou nabídku může získat, při Honor bodů na Honor Systému?
Zabíjením dalších hráčů a ukládání honoru si hráči můžou koupit odměny jako zvláštní vybavení a zbraně. Někteří z těchto odměn také požadují honor marks na Battlegroundu a aréna rating.

Můžu získat Honor body v zápasech Arény?
Ne. Arena System je oddělená úplně samostatným systémem s jeho vlastní měnou, body arény, které budou použitý ke koupení zvláštních Arena zbraních a vybavením.

Rozklad Honoru

Jakmile získám Honor body, a budu je držet nějakou dobu, nebo se můžou v průběhu času rozkládat?
Držíte je do té doby, než je utratíte, a nerozkládají se. Aktuální maximální Honor, který můžete mít současně (také označovaná jako "honor cap") je 75,000 Honoru.

Battlegroundy

Jak se dělá Honor systém, který se hodí k Battlegrounds?
V Battlegrounds, hráči získají honor z poražení dalších hráčů. Avšak, jsou zde také další metody získávání honoru v Battlegrounds kromě player-vs-player bitev. Každý battleground má zvláštní cíle, které udělují bonus honor pro veškeré strany na dokončení. Například, porážení nepřátelského vůdce strany frakce v Alterac Valley, nebo zachycení vlajky ve Warsong Gulch, uděluje bonus honor pro veškeré frakce battleground týmu.

Zabíjení hráčů v Battlegrounds má automaticky za následek dostávat více honoru než jestliže zabiju někoho ve World PvP?
Není nutné. Avšak, účast hráčů v Battlegrounds může vydělávat honor jinak kromě zabíjení hráčů. Tak, Battlegroundy jsou obecně víc spolehlivé pro získání honoru než World PvP.

Ostatní

Má jednotlivá povolání výhodu nad ostatními? Některé povolání se zdají být lépe vybavení pro získávání honoru než jiní?
Během našeho testování jsme nepřišli na žádnou zřetelnou výhodu nad ostatními pro účel získávání honoru. Každé povolání má rovnající se šanci na získávání Honor Points, závisí to na tom, jak dobře hrajete.

Zdá se, že některé oblasti mají cestu větší při Alianci než Hordy (nebo naopak). Jak toto ovlivňuje Honor Systém?
V rozporu s národního názoru, počet Hordy a Aliance jsou velmi podobný na serverech player-vs-player.

Předpokládám, že se hraje podle pravidel, tak co mám dělat, když mě stále zabíjí na stejném místě? Hřbitov je hezký, ale já chci vidět taky zbytek světa!
Hráči, kteří si vybrali k vytvoření postavy na PvP realmu se mají cítit v nebezpečí, tam kde chodí, proto nabízíme servery pro Player-vs-player!

Co se stalo znova se starými ranky?
Ranky z předchozího systému jsou nyní pouze zkrášlené. Již nebudou ovlivňovat cokoliv co se objeví před jménem charakteru, jako se ukazuje ostatním v herním světě.

 

 

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde