WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Player vs. Player - Arena

Battlegrounds | Arenas | World PvP | Odměny

 

Aréna Základ

 

Vytvoření vlastního týmu

Aréna Týmy jsou stejný jako guildy v tom, že jsou podobné jako parta hráčů s jejich vlastními jmény a symboly. Máte na výběr tři různé druhy týmů pro každý druh bojování zvlášť. Můžou se utkat hráči (2v2), 3v3 a 5v5. Můžete být v několika různých týmech zároveň, ale jen v jednom týmu; například, nemůžete být ve dvou různých 3v3 týmech, ale můžete být v 2v2 a v 5v5 týmu. Také, potřebujete mít 80 úroveň předtím, než se můžete připojit nebo vytvoříte Arena Team.

Vytvoření Arena Teamu je jako vytvoření guildy. Jednoduše koupíte týmovou listinu od pořadatele Areny, pojmenujte váš tým, vyberte vaše týmové barvy či loga a nasbírejte dostatečné podpisy od hráčů v závislosti na počtu hráčů v týmu (jeden dodatečný podpis pro 2v2 tým, dva podpisy pro 3v3, a čtyři podpisy pro 5v5). Když máte všechny podpisy, které potřebujete, můžete odevzdat vaši dokončenou týmovou listinu.


Arena Tým může koupit v následujících lokalitách:

 • "King Dond" - The Ring of Trials in Nagrand
 • Steamwheedle Sam - Circle of Blood in Blade's Edge Mountains
 • Bip Nigstrom - Gadgetzan in Tanaris

Ceny pro týmové listiny jsou:

 • 2v2 Team Charter - 80g
 • 3v3 Team Charter - 120g
 • 5v5 Team Charter - 200g

Boj v Aréně

Když jste jednou sestavený tým, je na čase, abychom ukázali sílu v Aréně. Dostanete se do Arény, jako když se připojujete do Battleground: promluvte s Arena Battlemaster a vyberte typ utkání, u kterého se chcete postavit do fronty. Můžete vybrat buď ranked hru nebo skrimish, která je cvičný boj u kterého nedostane Team Rating. Jednou tým stojí ve frontě, dohazovací systém bude hledat další tým s vhodnou pozicí, který proti vám bude hrát. Když naleznete utkání, oba týmy jsou teleprotovaný do arény a bude odpočítávat začátek zápasu.

Arena Battlemasters jsou umístěný vedle další battlemasters v hlavných městech. Ptejte se stráží na pokyny. Dodatečně, můžete začít aréna hry v Ring of Trials in Nagrand, Circle of Blood v Blade's Edge Mountains, a Gadgetzan. Největší hráči arény budou používat Arena Battlemaster v Shattrath City. Jako když se připojujete do Battlegroundu, po utkání bude tým teleportovaný k battlemaster, kde vstoupil váš tým ve frontě.

Boje v Aréně podléhá sadě zvláštních pravidel. Nejdůležitější najdete níže. Doporučujeme obeznámit sebe s těmito pravidly, předtím než začnete vaše první utkání.

Před-zápasový Countdown na začátku každého utkání, oba týmy jsou umístěné v odděleném vyčkávacím prostoru na protějších koncích arény, začíná odpočítávání. Připravte k boji!

 • Každé existující buffy a vyčarovaný předměty bude očištěný nebo vymazaný při vstupování. Toto zajišťuje, že uvnitř buffy nejsou používané, a žádné vyčarované předměty od hráčů, nejsou aktuální ve vaší skupině, která mohou být používané.
 • Vaše zdraví a mana jsou nastavená do plna.
 • Mana/Rage/Energy ceny jsou snížené na nulu během odpočítávání tak, že týmy mohou rychle buffovat a připravit se na utkání.
 • Soul Shard ceny jsou snížené na nulu, tak že warlocks mohou vyvolat Healthstones pro jejich partu bez potřeby, aby přinesla nadměrné množství kamenů pro jejich skupinu. Toto znamená, že také warlocks mohou vyvolat pety během této doby bez použití soul shard.
 • Pety jsou odvolaný při vstupování do arény. Hráči je musí znova vyvolat jenom při vstupování.
 • Hráči nemůžou měnit armor jakmile bitva v aréně začala, i když jsou mimo combat. Vyměňování armor bude stále ještě možná během jednominutové přípravy před bitvou. Hain hand, off hand a střelecké zbraně můžete přepínat v boji, které jsou ještě povolený.
 • Nelze konzumovat jiný než bandages, Arena Water, a vyčarovaných předmětů, které mohou být používané, zatímco jsi v aréně.

Týmové vlajky každý hráč nese automaticky vlajku, která signalizuje jaký tým, je který.

Boj! Po vypršení odpočítávání, se vrata otevřou a utkání oficiálně začínám. Používejte týmovou práci, koordinaci a komunikaci k porážce vašich oponentů! Nebudete mít informace o tom, kdo jsou vaši oponenti nebo jaká je jejich povolání, dokud utkání začíná.

Smrt v Aréně, kdy je charakter poražený v Aréně utkání, budou mít volbu pobíhat okolo a "diváka" jako duch kliknutím na vhodné možnosti ve spouštěcím oknu ducha. Jako divák, můžete pohybovat volně kolem arény a díváte se na akci, ale nemůže nic vidět nebo působit společně s dalšími hráči.

Vítězné Podmínky, každé Aréna utkání je hra Last Man Standing, význam, že utkání skončilo jenom, když všechny charaktery z jednoho týmu jsou mrtvý, s dalším týmem byl vítěz. Je zde 47 minutové časové omezení pro Aréna utkání.

Shrnutí po utkání po skončení boje, se objeví výsledná tabulka s následujícími informacemi:

 • Player names - Jména hráče
 • Team names - Jména týmu
 • Killing Blows per player - Údery zabájení za hráče
 • Damage Done per player - Poškození dané za hráče
 • Healing Done per player - Léčení dané za hráče
 • Rating adjustment per team - Přizpůsobené hodnocení za tým

Další informace

 • Schopnosti/kouzla/předměty s cooldowns déle než 15 minut, nemohou být použitý, zatímco jsi v aréně.
 • Je zde power-up, který vám dovolí vidět stealth nebo neviditelné hráče, ale zvýšení damage, které dostáváte o 5%. Trvání je 15 sekund. To vám dovolí bojovat proti hráčům, kdo se pokouší udržet se skrytý v utkání.
 • Když hráči vstoupí do Arény, veškerý cooldowns na kouzlech nebo předmětech, které mají 15 minut nebo méně jsou resetované. To vám dovolí mít všechny dostupné schopnosti, kdy boj začíná.
 • Hráči mohou používat příkaz /teamquit nebo /teamdisband k opuštění Aréna tým. Například: /teamquit 2v2
 • Poslední peta, kterého měl hráč vyvolaný, bude opět odvolaný uvnitř Arény při opuštění.
 • Předměty, které jsou indikované jako quest předměty v jejich tooltips a mají schopnosti "použití" nebo jsou "equip" tak nebudou pracovat v arénách.
 • Personal Rating: Množství hráčovo osobního hodnocení můžete lézt nad týmovým hodnocení co je nyní uzavřené.
 • Výhody pro pití mimo boje byl opožděné zatímco jsi v Aréně. Nyní to bere čtyři sekundy před plnou výhodou mana obnovení, co bude účinkovat.
 • Jestli Personal Rating chrakterů je 150 nebo více bodů pod týmem hodnocení, budou vydělávat body založené na jejich osobním hodnocením namísto hodnocení týmu.
 • Jestli průměrný Personal Rating fronty hráčů pro hru je 150 bodů nebo více pod týmovým hodnocením, tým bude ve frontě proti stejnému oponentovy nebo podobně průměrnému Personal Rating.
 • Hráči se obávali uvnitř Arény (v celém světě nebo uvnitř zdí arény) bude teleportovaný zpět do středu mapy arény.

Team Ratings, Arena Points, and Sweet, Sweet Prizes

From Team Ratings to Arena Points - Z hodnocení týmu k Aréna bodům
Aréna Systém je určený hlavně odměnit konkurenceschopnost a hráčskou dovednost, a toto se odráží ve způsobu, jak se váže Team Ratings, Arena Points, a Arena Rewards navzájem s ostatními.

Každý tým má Team Rating. Toto hodnocení se odráží, jak dobře váš tým dělá v Aréně Systému; lépe zvýší hodnocení. Když se postavíte do fronty na boj, systém dohazování používá vaše hodnocení, k nalezení vhodného utkání jestli průměrné Personal Rating je 150 body dosahu u Team Rating. Vždycky když váš tým zvítězí v utkání, vaše hodnocení jde nahoru, a pokaždé když prohrajete utkání, vaše hodnocení jde dolů. Množství, kterým vaše změny hodnocení závisí na vašem týmovém hodnocení ve srovnání s dalším týmovým hodnocením – jestli vyhrajete proti vyšší hodnosti týmu, vaše hodnocení se víc zlepší než proti slabším týmu. Podobně, prohrávání proti slabšímu týmu, budete ztrácet vaše hodnocení víc než prohrávat proti nadřazeným nepřátelům. Přesný vzorec je trochu komplikovanější, ale základní idea je podobná Elo  systému pozice používané pro profesionální šachy.

Na konci každého týdne, váš Team Rating je používaný pro kalkulaci kolik Arena Points vašeho týmu přijme za týden. Váš tým musí bojovat minimálně deset zápasů týdně, aby byl odměněný s Arena Points, a hráč musel v přinejmenším 30% ze všech vašich zápasů, aby byly schopný dostat týdenní body. Je důležité si všimnout, že body, které přijmete v daném týdnu je určené jen jedním týmem, a ne z kombinace veškerých vašich týmů. Kterýkoli tým je členem k přijetí většinu bodů po dodatečného zúčtování pro Team Rating a týmový druh se stává jediným zdrojem pro vaše body pro ten týden.

Převedení z vašeho Team Ratingu do Arena Points začíná jak přímá funkce, ale jakmile přesahujete jistý práh hodnocení, funkce se stává logistická. Toto znamená, že uvidíte významný zvýšený přínos, jakmile váš Team Rating přesahuje jistý bod, ale vysoký spektrum úrovně z hodnocení, bude nakonec znamenat snížení, o kolik dostanou úderů k jejich skoku. Navíc, 2v2 a 3v3 týmy podléhají handicapu, kde přijmou méně bodů než 5v5 tým se stejným Team Ratingem.

 

Arena Calculator

Arena Calculator je nástroj, který vám dovolí dělat řadu užitečných kalkulací nakdy a jak můžete utratit vaše arénu body. Vyberte si jeden ze tří užitečných kalkulací, aby vám pomohly odpovědět na následující otázky:

 • Kolik bodů arény budu získávat tento týden?
 • Co je průměrný hodnocení, které budu potřebovat dostat mojí požadovanou odměnou arény?
 • Kdy mohu očekávat, že dostanu mojí požadovanou odměnu arény?

Více o Arena Calculator. (Anglická stránka)

Kupování Aréna odměn, Aréna Odměny zahrnují epické zbraně a armor sety a jsou výjimečně užitečné pro PvP boj, tak jak jsou naložení PvP-soustředěný statistickými výkazy jako Resilience a Stamina. Tyto předměty jsou koupené za Arena Points, měna Arena System. Arena Points se nerozpadá a můžete ukládat maximálně až 10,000 v jakémkoliv daném čase. Pro získání vaší  odměny, navštivte Arena prodavače v Area 52 v Netherstorm oblast v Outlandu. Můžete také najít Arena prodavač v Shattrath City.

Arena Seasons a Special Prizes, Jeden velmi dobrý aspekt Arena Systemu je zavedení season. Každá season trvá několik měsíců, a na konci období, vrchol pozice týmy jsou odměněné s nějakými jedinečnými cenami jako zvláštní mounty, tituly, nebo cokoliv jiného season odporovatelné hodnotný nejlepších gladiátorů.

Nejlepší 0.5% Arena týmy v každé bojové skupině přijmou Deadly Gladiator's Frostwyrm na závěr Arena season. Tento děsivý mount cestuje rychleji než nejvíce normální epic mounti v 310% letové rychlosti!

Seasonal Rewards začátek každé Arena season je doprovázená celou novou sadou Arena odměny, které jsou trochu víc silné než ty z předchozího období. Například, na začátku Arena Seasonu 2, nový Arena Season 2 odměny se staly dostupný pro nákup od Arena prodavačů. Ten, kdo má uspořené aréna body na začátku období, si mohl hned koupit některé z nových předmětů. Předchozí sezonní předměty jsou ještě k dispozici pro nákup v nepatrné slevě.

Nejnovější season Arena výbava může být koupená, jestli vyhovíte požadavkům s vaším 3 nebo 5-hráčským hodnocení týmem. Hodnocení požadavkům z 2-hráčských týmů mohou být ještě používaná při nákupu předchozí season výbavy.

Arena Tituly Na závěr každého období, členové vysokého zařazení týmů přijmou zvláštní tituly ke ctění jejich úspěchů:

 1. Gladiator (Top 0.5%)
 2. Duelist (Top 0.5% - 3%)
 3. Rival (Top 3% - 10%)
 4. Challenger (Top 10 - 35%)

Začínající Season 2, zvláštní tituly jsou dané k #1 týmu v každém rozpětí pro každou bojovou skupinu. Zvláštní titul je nazývaný "Merciless Gladiator" pro Season 2.

Aréna tituly trvají do konce následujícího období, a tehdy jsou odstraněné a přerozdělované k season nejvyšším týmům.

Začínající Season 7, hráči již nebudou mít přístup k nejnovějším sezonním zbraním nebo shoulder armor a neoznačení pro Gladiator tituly/odměny s hodnoceními z 2v2 rozpětí. Hodnocení získaný skrz 3v3 a 5v5 hraní hry bude požadovaný pro tyto odměny, zatímco zbytek nejnovějších sezonních předmětů budou zůstávat k dispozici pro hráče ve všech podporách (normální omezené hodnocení ještě použijí).

FAQ - Často kladené otázky

Jestli jsem členem vícenásobné Arena týmů, přijmu body z všech mých týmů každý týden?
V daném týdnu, vaše Arena Points jsou určené jednotlivým týmem, který vynáší většinu bodů dodatečné evidenci pro Team Rating a týmovým druhem. Například, jestli jste na 2v2 týmu a 5v5 týmu, který hrál minimálně 10 zápasů za týden, a každý tým má hodnocení 1800, tak byste přijali body jen z vašeho 5v5 týmu, tak to získáváte většinu bodů (jako 5v5 tým, to není vystavený k bodovému handicapu). Takže, ačkoli veškeré vaše týmy jsou používané pro určité body, co přijmete, to není prostě sčítajícími celkovými body z veškerých vašich týmů.

Hráčům zůstane jejich Arena Points po končící Season?
Všechny Arena Points budou resetované se začátkem každého nového období.

 

 

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde