WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Player vs. Player - Battlegrounds

Battlegrounds | Arenas | World PvP | Odměny

 

Informace

Hlavní informace Battlegrounds

Battlegroups
Když vstoupíte do bojiště, budete bojovat vedle a s proti hráči z nejen vašeho realmu, ale ze šablonové skupiny realmů. Tyto šablonové skupiny jsou nazývané battlegroups. Normálně byste nebyl schopný působit společně s hráči na dalších realmech, ale díky battlegroups, se můžete setkat a hrát proti těmto hráčům. Zjistěte, ve které battlegroup jste v vyhledávaní vašeho realmu na stránce battlegroups.

Všichni hráči v bojišti budou mít jejich jméno relamu zobrazené vedle jejich jména charakteru v chat logu a score s obrazovkou. Hráči z realům jiných než vaše vlastní, mají také "*" na jejich jménu. Pro poslání šeptat k hráči z jiného realmu, můžete buď dvoj-kliknutím na jejich jméno v Chat Log nebo používá příkaz /w [jméno-hráče] - [jméno-realmu]. Avšak, jiný než vyčarované předměty, nebudou schopný obchodovat s hráči na dalších realmech.

Joining a Battleground - Připojení Battleground

Battlemasters
Battlemaster je umístěný v hlavních městech, pro každou frakci, která dovolí hráčům, aby se postavili do fronty na nějakém Battlegroundu. Battlemasteři pro určité Battlegrounds mohou být viděný po městě během odpovídající Battleground holiday víkendy.

Battleground fronta odkudkoliv
Hráči nyní budou schopný se postaví do fronty na Battlegrounds odkudkoli na světě přes tabulku Battleground v PvP části rozhraní. Jakmile je utkání dokončené, hráči se budou vracet na místo, kde vstoupili do battlegroundu.

 • Fronta je dostupná pro Battleground odkudkoli na světě.
 • Automaticky se vrátíte do místa, ve kterém jste odešli, při ukončení Battlegroundu.
 • Hráči se mohou postavit jenom do fronty na víc než dva Battlegrounds najednou.
 • Dialogové okno pro vstupování do utkání Battlegroundu, bylo změněné následujícími volby: "Enter Battle (vstup do bitvy)", "Leave Queue (Opustit frontu)", a "Minimize (Minimalizovat)".
 • Čas hráče musí vstoupit do bitvy, při výběru byl snížený na 40 sekund, kdy nejsi v Battlegroundu a 20 sekund, kdy jste v Battlegroundu.
 • Hráči již v Battlegroundu si nyní nemohou vybrat "Enter Battle (Vstoupit do bitvy)" pro nový Battleground za okolností (to je, když jste mrtvý, v boji, padáním, atd.)
 • Nový Battleground se nespustí, dokud není maximální množství hráčů na každé straně ve stavu fronty (to je 40 hráčů za stranu pro Alterac Valley).

Random Battleground system - Náhodný Battleground systém
Random Battleground systém je přidaný! Podobný k Random Dungeon systém v Dungeon Finder, hráči se nyní mohou postavit do fronty pro náhodný Battleground.

 • Random Battleground volba se nalézá v Battleground tabulce v PvP okně a je jenomd dostupný pro úroveň charakteru 80 najednou.
 • Jestli je tato volba vybraná, hráči se nemůže postavit do fronty na určité Battlegrounds a náhodný Battleground současně.
 • Podobný Random Dungeon system, hráči neznají, jaký bude Battleground, které jsou vybrané z fronty, dokud se nedostanou do oblasti Battlegroundu.
 • Random Battleground volba dovolí jenom skupinové velikosti 5 hráčům, postavit do fronty společně.
 • Bonus odměny budou nabídnuté k výběru Ranbom Battleground volby.
  • Vítězství Battleground používáním poprvé Random Battleground volby za den udělí hráčům 30 Honorable Kills mající dodatečné Honor měna a 25 Arena bodů.
  • Vítězství dodatečných Battlegrounds používáním Random Battleground volby po prvním náhodném vítězství udělí hráčům 15 Honorable Kills mající dodatečné Honor měny.
  • Prohráním Battleground používáním Random Battleground volby udělí hráčům 5 Honorable Kills mající dodatečné Honor měny.

Portaly
Můžete se také připojit do bojiště pokusem o vstoupit do aktuálního vstupu portálu. Tyto portály existují ve fyzických místech bojišť sami, nalezené v následujících lokalitách:

 • Warsong Gulch: Ashenvale
 • Alterac Valley: Hillsbrad Foothills
 • Arathi Basin: Arathi Highlands

Další bojiště nemají žádné fyzické místo. Můžete je navštívit jenom promluvením k Battlemasters ve městě...

Trvale, se můžete připojit do battlegroundu mluvením ke zvláštním emisarům bojiště, které se ukazuje v hlavním městě během battleground holiday víkendů. Jednou opouštění bojiště, kterým jste přepravovaní zpět k emisaři.

Dohazování Battleground Systému
Tento systém dovoluje bojišti vybrat týmy podobné vybavené kvality a organizační úroveň bojovat navzájem. Všeobecně, systém bude velmi ochotný odpouštět o vytvoření utkání, držet čas fronty nízko. Avšak, parametry budou přizpůsobené, jako je nezbytné, kdy víc organizovaných týmů se stávají aktivní v bojištích.

Vícenásobné fronty Battlegrounds
Hráči jsou schopni vstoupit do vícenásobné fronty bojiště! Již nemusíte děláte těžké rozhodnutí, připojit se do fronty -- kdy se ve frontě na všechny tři můžete připojit k prvnímu dostupnému nebo vyčkávat na určitý Battleground, které opravdu hledáte. Můžete také postavit do fronty na bojišti, zatímco jste uvnitř různého bojiště.

 

 

Skupiny (Standardní Raid vs. Organizovaný Raid)
Když se připojíte do bojiště, budete umístěný v raid skupině automaticky. Avšak, jestli se připojíte k bojišti při šablonové raidové skupině, budete zůstávat ve vašem šablonovém raidu namísto standardního bojiště raid skupiny. Jestli jste v bojišti a chcete připojit vaší guildu nebo další skupinový tým bojiště (obvykle nazvaný "premade" nebo "organized team"), tak ještě můžete dělat. Jen je musíte pozvat zatímco jste již v bojišti. Pak kdy hra začíná, budete vyhozený ven a připojíte se do jejich bojiště. Pěkně skvělý!

Komunikace
Hráči komunikují v kanálu bojišti. Pro napsání do takového druhu kanálu: "/bg text". Můžete také nastavit barvu textu pro tento kanál. Pro nalezní barvy pravým kliknutím na okno General chat name/tab. Jděte do Channels -> Party. Zde můžete nastavit barvu pro obě bojiště a vůdce bojiště.

Honorable Defender
Při postavení v bodu chycení, které ovládáte, budete získávat buffy nazvaný Honorable Defender. Tento buff uděluje +50% honor získaný ze zabití. Toto aktuálně ovlivňuje Arathi Basin, Eye of the Storm a Isle of Conquest.

Battleground PvP Rewards

Při boji v bojištích, hráči mohou přijmout honor body, které můžete používat jako měnu, ke koupení odměny.

Na dokončení bojiště, vítězná strana bude odměněná honorem pro bojiště,  zatímco jste porážející strana získáte méně honoru. Honor může být používaný jako měna, ke koupení zbraní, zbroje, a dalšího vybavení:

 • Hlavní Odměny - Hráči aliance mohou najít jejich odměny v Champion's Hall nacházející v Old Town, Stormwind. Hráči Hordy by měli navštívit Hall of Legends ve Valley Strength ve městě Orgrimmar.
 • Alterac Valley - Odměny můžete koupit od NPC uvnitř instance v Hillsbrad Foothills. Je zde také NPC ve městě Tam je také NPC ve městě uvnitř Alterac Valley, kdo prodává nějaké odměny.
 • Arathi Basin - Odměny můžete koupit v Refuge Pointe v Arathi Highlands pro Alianci, nebo v Hammerfall pro Hordu.
 • Warsong Gulch - Odměny můžete koupit při vstupu do Warsong Gulch v Ashenvale (Aliance) nebo Barrens (Horda).
 • Eye of the Storm, Strand of the Ancients, Isle of Conquest - Odměny můžete najít v Champion's Hall v Stormwind (Aliance) nebo Hall of Legends v Orgrimmar (Horda).

AFK/Deserter Buff
Kdy hráč opustí bojiště předtím, než je uzavřené, nebudou schopný vstoupit znovu do fronty bojiště na 15 minut, a získají dezertér debuff. To zbraní hráčům ze vstupování a opuštění bojišť, dokud nedostanou požadované týmové utkání.

AFK Reporting
Nová vlastnost pro hlášení hráčů je AFK v battlegounds byla nedávno přidaná. Pravým kliknutím na jejich portrét, bod minimapy, bod světové mapy, nebo okno raidu, a potom vybrat "report as AFK". Kdy dostane doručenou zprávu, 60 sekund debuff začne odpočítávat.

Battleground Experience

 • Hráči nyní budou odměněny zkušenosti pro dokončení cílů a akcí, které vynášejí honor v Battlegrounds (nezahrnuté honorable kills).
 • Hráči, kteří si nepřejí získat zkušenosti kvůli PvP, mohou navštívit Behsten v Stormwind nebo Slahtz v Orgrimmar oba se nacházejí blízko Battlemasters v každém městě a přepnutím, veškeré ukládané zkušenosti za cenu 10 gold.
 • Vyřazující získané zkušenosti, zabrání hráči získáváním zkušenosti skrz nějakých dostupných prostředků ve hře.
 • Hráči přepínají získané zkušenosti, kteří soutěží v Battlegrounds bude vhazovat jen proti dalším hráčům přepnuté získané zkušenosti.
 • Behsten a Slahtz vás může vrátit do dřívějšího stavu získávat zkušenosti pro hráče, samozřejmě za poplatek 10 gold. Nějaké zkušenosti, které byli nahromaděné, pokud máte vypnuté zkušenosti, nemohou být obnovené.
 • Při postavení v bodu chycení, které ovládáte, budete získávat buffy nazvaný Honorable Defender. Tento buff uděluje +50% honor získaný ze zabití. Toto aktuálně ovlivňuje Arathi Basin, Eye of the Storm a Isle of Conquest.

Zatímco jsi v Battleground

 • Zobrazené skóre zobrazuje informace o stavu bojiště. Můžete předložit skóre obrazovky, zatímco jsi v bojišti zmáčknutím shift+mezerník. Můžete také předložit tuto obrazovku kliknutím na ikonu bojiště zobrazená na vaší mini-mapě. Podívej se na vaše skóre obrazovky průvodce stránky pro detaily na informaci uvedené na Alterac Valley a Warsong Gulch skóre obrazovky.
 • Hráči, kteří jdou AFK (automaticky nebo ručně příkazem /afk) když jsi v bojišti bude okamžitě teleportovaný z bojiště se vstupem dezertéra debuff aplikovaný na něj.
 • Můžete otevřít mapu, k vidění umístění všech hráčů na vaší straně, kde jsou na bojišti.
 • Jestli jste odpojený zatímco jste v bojišti, máte krátký čas vrátit se zpět v pokračování bojovat v tom bojišti.
 • Zápis do bojiště, které je zavřené, bude teleportovat k východu (mrtvé charaktery budou také oživené).
 • Používání příkazu /who zatímco jste v bojišti instance, bude zobrazovat hráče ve vaší instanci.

Battlegrounds utkání bude ukončené v jakýkoliv z následující okolností:

 • Jeden z uspokojených vítězných podmínek bojiště. Kdy nastává, kdy se bude zobrazovat  vyhodnocovací obrazovka a bojiště bude uzavřené do dvou minut.
 • Jedna frakce celkového množství hráčů v bojiště selže pod minimálním počtu s bojištěm. Odpočítávání pak bude následovat a frakce, která má minimální množství hráčů nebo více kdy je konce odpočítávání bude standardně uznané vítěžství. Minimální množství hráčů za frakce je 15 v Alterac Valley, 5 pro Warsong Gulch, 10 pro Eye of the Storm, a 10 pro Arathi Basin.
 • Jestli obě frakce selžou pod minimálním množstvím hráčů s bojištěm, uzavře se mapa po odpočítávání se žádným vítězem.

Když je bojiště zavřené, stane se následující:

 • Všichni hráči jsou předešlé od pohybováním a hraním.
 • Všichni hráči jsou plně vyléčený.
 • Obrazovka skóre je zobrazená s volbou "Leave battleground (Opusťte bojiště)".
 • Hráči jsou schopni se dívat na vyhodnocovací obrazovku nebo opustit bojiště.

Různé Informace

 • Hráči mohou kouzlit kouzla zdarma v Battleground předtím, než začíná.
 • Hráči mohou kouzlit kouzla zdarma na pár sekund potom, co byl oživený u Spirit Guide v Battleground.
 • Sebráním vlajky v bojišti bude mít za následek debuff, který vám dovolí sebrat vlajku znovu za 3 sekundy.
 • Nošení vlajky může být sledovaný na Battleground mapy 45 sekundy po sebrání vlajky.
 • Jestli hráč umřel 50krát nebo více v bojišti, již nebudou mít cenu honor po zbytek bitvy.

 

 

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich