WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Předměty

Základy | Přehled | Batohy | Socketed Items | Bankovnictví | Šatník | Obchodníci | Pošta | Obchodování | Aukce | Jídlo/Voda

 

Aukce

Aukce je centrála pro nakupování a prodávání zboží ve World of Warcraft. Nacházející se pohodlně ve všech městech, kteří vám dovolí prodat a nakupovat předměty od hráčů vaší frakce. Neutrální aukce vám dokonce dovolí provádět obchod s hráči jiné frakce - jediný prostředek ve hře, který byl dělaný takhle.

Aukce

Going to the   Auction House

Prodavači jsou schopni umístit předměty do aukce, nastavit vyvolávací cenu (startovní), nastavit trvání aukce (duration), a zahrnout výkupní cenu (buyout). Každá aukce si bude na začátku účtovat depozitní poplatek. Depozitní poplatek je placení za úspěšný prodej předmětu. Úspěšné prodeje jsou nabité aukčním poplatkem zásilky, která je vytažená přímo z finální prodejní ceny. Poplatky jsou vyšší v neutrálních aukčních domech.

Kupci jsou způsobilý vyhledat průběžné předměty odshora v aukci podle umístění ceny nabídky (bids), a ihned koupí předměty, který zahrnuje výkupní cenu (buyout). Hráči nejsou schopní navyšovat cenu nabídky na předměty, které byly prodaný postavou na jejich účtu.

Nakupující přijímají koupené předměty, a prodavači peníze, přes herní poštovní systém. Fakturační transakce je obsažená ve zboží nebo zisků.

Peníze
Ve World of Warcraft jsou tři druhy peněz:


Gold
Silver

Copper

  • Jakmile získáte 100 mincí nižší měny, změní se na 1 minci vyššího stupně (100 copper = 1 Silver a 100 Silver = 1 Gold).
  • Postavy nejsou nijak omezovány v maximálním množství peněz, které mohou mít u sebe

Prohlížení předmětů v aukci
Používej kategorie nalevo aukčního okna, a vyhledávací pole vlevo nahoře, hledat předměty, o které se zajímáte. Jsou tam hodně možný uživatelský nastavení pro vyhledávání, včetně:

Name (Jméno) - Seřazení podle jména. Můžete použít Shift + klinutí myši na předmět nebo jména předmětu k vložení v tomto okně.

Looking for   pants

Level Range (Rozsah úrovně) - Nastavte minimum a maximum požadované úrovně předmětu. Například, jestli jste na úrovni 30, tak zkusit hledat předměty až do úrovně 30.

Useable Items (Použitelné předměty) - Kliknutí na tento box pokud chcete vidět předměty, které můžete aktuálně použít, jenom jako zobrazování Cloth armor, jestli že jste Mág.

Filter (Filtr) - Je zde mnoho filtrů a pod filtry, u kterých můžete používat neomezené vyhledávání, třídit předmět typem. Například, každá zbraň a typ zbroje mají své vlastní filtry, a v případě zbroje, pod filtry slotů inventáře.

Nabídky a vykoupení - Bidding and Buyouts
Vyberte předmět, který si přejete nabídnout (bid) nebo vykoupit (buy) v prohlížejícím okně. Každý předmět zobrazuje jeho čas uzavření, aktuální navýšenou nabídku (bid), a cenu vykoupení (buyout) jestliže je dostupný.

Buyout Price - Cena vykoupení
Jestliže předmět má výkupní cenu, to bude uvedený jako pevná cena k zakoupení předmětu. Toto není běžná nabídka, ale namísto toho kolik musíte zaplatit za koupený předmět ihned, zakončení aukce. Používání volby vykoupení ihned bude doručovat předmět do vaší poštovní schránky.

Auction Length - Trvání Aukce
Po najetí myši se zbývající čas zobrazuje v hodinách času na zbývající čas v Aukci. Předměty mohou být prodávaný po 12, 24, nebo 48 hodinách.

Bidding Increments - Zvláštní nabídka
Můžete zadat množství nabídky, kterou si přejete udělat. Minimální nabízené množství (5% z aktuální prodejní ceny) bude vyplněná jako standardní množství

Outbid! - Trumfovat!
Jestliže jste byli trumfovaný na aukci, tak přijmete textovou zprávu v okně chatu, navíc přijmete množství vaší nabídky ve vaší poštovní schránce. Budete potřebovat nabídnout znovu, chcete-li předmět. Vždy, když je nabídka udělaná na předmět, je malé množství času přidaný ke zbývající trvání aukce.

Bid Tab - Přehled nabídnutí
Vyberte tlačítko "Bid", abyste viděli aktuální statistiky na všechny předměty, které jste nabízeli.

Vytvoření aukce

Vložení předmětu do Aukce
Kliknutí na tlačítko "Auctions". Nahoře vlevo od panelu je schránka k umístění předmětu. Přetáhněte předmět, který si přejete prodat z vašeho batohu do této schránky.

Nastavit vyvolávací cenu
Aukce bude navrhovat vyvolávací cenu. Můžete nastavit toto nastavení více nebo méně. V některých případech bude navrhovaná cena mnohem nižší než hodnota tržního předmětu. Jestliže si nebudete jistý, pokud se týče tržní hodnoty vašeho předmětu, zkuste vyhledat výpis pro tento předmět. Avšak, nízká cena může také přitahovat dražitele, který si myslí, že může dostat dohodnutý předmět.

Getting the   money to buy  pants

Nastavit dobu trvání Aukce
Je důležité si uvědomit, že delší nastavení trvání aukce, bude mít větší počáteční vklad. Jestliže nastavíte extrémně dlouhé trvání, vkladní cena může dokonce převyšovat skutečnou cenu předmětu. Jestliže váš předmět prodáváte, přijmete váš vklad zpět. Avšak jestliže nekoupí nikdo předmět, ztratíte váš vklad. Obecně to je vhodný k vybírání nejkratší dobu aukce, aby snižovali vaší vkladní cenu.

Vykupující cen (Volitelné)
Pokud si přejete, tak můžete nastavit vykoupení ceny. Toto je cena, v které kupci můžou okamžitě koupit váš předmět. Jestliže si nebudete jistý nastavení ceny, zkuste vyhledat výpis pro tento předmět. Obecně, lidi budou platit nepatrnou prémii, aby dostal předmět okamžitě.

Vydařená Aukce
Jestliže někdo koupí předmět, který prodáváte, přijmete textovou zprávu. Kupní množství bude poslané do poštovní schránky spolu s účtenkou. Vaše skutečná platba bude nižší než prodejní cena kvůli aukční tržbě - prodejní procento z ceny.

Vypršení Aukce
Jestliže váš předmět neprodáte doba trvání aukce je pryč, vaše aukce vyprší a ztratíte váš peněžní vklad. Předmět, který jste dali do dražby bude vrácený z aukce skrz poštu. Máte na to 30 dní, abyste dostali vklad z poštovní schránky.

Různé informace

  • Když se předměty dávají na Aukci, jestliže předmětu dáváte stejnou nabídku a množství vykoupení, tak pro další stejný předmět bude dávat automaticky stejnou nabídku a množství vykoupení.
  • Recepty, které znáte, se neukazují v seznamu aukce, jestliže je "Usable Items" překontroluje.
  • Nahromadění předmětu na prodej v aukci se zobrazuje na jednotky ceny a na jednotky výkupní ceny v předmětu po najetí myši.

 

 

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich