WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Předměty

Základy | Přehled | Batohy | Socketed Items | Bankovnictví | Šatník | Obchodníci | Pošta | Obchodování | Aukce | Jídlo/Voda

 

Obchodování

Obchodování je ohromný způsob vyhledat těžce nacházející předměty, které vyhledáváte. Některé předměty nemůžete snadno najít sám. Můžete to zkusit bez nich, ale proč nevyužít jiné hráče, aby našel předměty pro vás? Mnoho lidí má cíl k nalezení co nejlepší vybavení pro jejich postavu. Při hraní hry vám to může hodně pomoct, obchodování je často snadnější a rychlejší jestliže máte peníze.

Obchodování s dalším hráčem.
Vyberte postavu, a potom kliknutím pravým tlačítkem myši na jeho portrét/jméno. Můžete přesunout předmět na portrét hráče. Toto spustí obchodní okno s dalším hráčem. Umístěte vaše předměty na horní část okna. Jakmile jste spokojení s obchodem, klikněte na tlačítko "Trade".

Peněžní obchod, otevřete váš batoh a podržíte klávesu "Shift" při kliknutí na množství peněz. Můžete pak vybrat peněžní obnos a přetáhnete do obchodního okna.

Můžete také přetáhnout předmět nebo peníze z vašich batohů a hodit to na hráče k vyvolání obchodního okna.

Ujistěte se, že hráč dává správný typ peněz v obchodu.

Když máte obchodní okno otevřené, můžete pravým tlačítkem myši kliknout a přesunout předmět do obchodního okna.

Obchodní okno + Obchod se schopnostmi
Někteří obchodní schopnosti mohou používat obchodní okno k manipulování hráčskými předměty. A zámečník může otevřít uzamčené bedny umístěné v obchodním okně. Enchanteři mohou také očarovat předměty, které jsou v obchodním okně. Umístěte tyto předměty do boxu dole, který je pro předměty, které budou upravené jinými hráči, ale ne pro obchodování.

Linkování statistiky předmětu
Nejdůležitější věc dozvědět se o předmětu obchodováním linkování statistiky předmětu. Otevřete chat (zmáčknutí Enter) a potom držte klávesu "Shift" potom klikněte levým tlačítkem myši na předmět. Poznámka: toto nebude pracovat, jestliže je předmět v bance nebo jestli chat není otevřený. Můžete použít tohle spojení ve většině zpráv, včetně say, osobní zprávy, guild chat, a trade channels.

Obchodní linky budou jenom pracovat v trade channels. Nepracují v ostatních hlavních channels.

Obchodní pokec
Jsou zde veřejné obchodní kanály nacházející se v hlavních městech. Můžete použít jen tyto kanály, zatímco jste v městech.

Dívejte se kdo předmět používá.
Znáte, které povolání používá typ vybavení:

Mail Armor: Warrior, Paladin
Leather Armor: Druid, Rogue, Shaman, Hunter
Cloth Armor: Mage, Warlock, Priest
Weapons: některé předměty mohou používat jenom jistý povolání.

Obchod dovednostními součástky
Hráči s obchodními schopnostmi budou platit peníze za stacks z normal a rare součástí, jako je medium hide, 20 light leather, nebo lesser moonstone. Ptejte se před prodejem těchto druhů předmětů obchodníků.

Dělající obchody
Cíl prodavače je dostat nejlepší předmět nebo většina peněz za jejich předmět. Cíl kupce je zkusit dostat obchod za předměty, a dostat je levně jak je to možné. Ceny nejsou pevné na smlouvání. Jestliže se osoba nemůže dohodnout, šance nejsou někdy žádné. Jestli osoba má velmi cenný a vzácný předmět, tak se možná budete muset přidat k ceně prodavači, jestli opravdu chcete dostat předmět. Jestli máte problém s prodejem vašeho předmětu, snižte cenu. Zjistěte, jakou mají cenu předměty. Spočítejte jak vzácný je předmět a kteří lidé za něj zaplatí. Rozhlédněte se kolem a porozhlédněte se, kolik jsou lidé ochotní zaplatit za předmět. Pak přijďte s cenou nebo nabídněte podobnou cenu. Můžete sledovat prodeje dalších podobných předmětů a zjistit, jakou má váš předmět cenu. Ceny předmětů se mění v závislosti na denním času, a jaký hráči to chtějí. Je tam také mnoho jiných faktorů, které může udělat předměty více nebo méně cenné.

Jak předražené chcete předměty?
To je dobrá otázka. Ujistěte se, že nenecháváte další osobu znát, jak předražený chcete předmět; jinak budou mít jiné názory o obchodování. Budou si myslet "Jestli si tato osoba myslí, že je to předražený, a kolik zaplatí někdo jiný?". Ale jestli opravdu nepotřebujete předmět, můžete se ho zřeknout s podražení předmětu.

20 "špatných" předmětů dělá dobrý obchod
Běžná obchodní chyba je přijmout lidi, kteří jsou ochotný obchodovat s jedním dobrým předmětem za hodně slabší předměty. Toto dělají oproti běžným prodávajícím strategiím, že získají většinu předmětu. Mnoho lidí vzhlíží naložit jejich předměty za cenné předměty nebo předměty, které mohou použít. Můžete, jakkoliv obchodovat s několika dobrých předmětů za lepší předmět, jestliže osoba potřebuje všechny předměty, které nabízíte.

Obchodní reputace
Vaše obchodní reputace je velmi důležitá. Jestli ošidíte někoho, může to opravdu zničit vaši reputaci v budoucnu, jestli podvedená osoba rozšiřuje slovo o tobě. Toto může být ještě snadnější kvůli guildám a guild chatu. Neriskujte vytvořením problémům pro sebe v budoucnu. Buďte poctivý ve vašich jednáních a budete odměněni.

Jestliže nějaká osoba není schopná použít předmět a posílá zprávu, tak se neobávej poskytnout vrácení předmětu. Toto je samozřejmě volitelné, ale bude to vynášet bod na trhu. Kromě toho je to vzácná situace to by neměla ovlivnit váš konečný součet.

Aukce
Jestli chcete prodat nějakou věc a nechcete se hádat nebo dohadovat s hráči, zkuste Aukci. Jednoduše se používá! Jen najdeš předmět, který chcete a umísíte nabídku.

 

 

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde