WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Předměty

Základy | Přehled | Batohy | Socketed Items | Bankovnictví | Šatník | Obchodníci | Pošta | Obchodování | Aukce | Jídlo/Voda

 

Předměty

Za předměty v tomto případě považujeme hlavně Zbraně a Ošacení, které může být použito na vaši postavu. World of WarCraft není, oproti svému bratranci Diablu II, do takové míry zaměřen právě na vybavení hráče. V Diablu je kvalita postavy obvykle definována právě předměty, které vlastní. Zde tomu tak není. Vzhledem k tomu, že World of WarCraft není do takové míry zaměřen na akci a snaží se být spíše plnohodnotným RPG, předměty tu hrají menší roli.

Informace na level postavy
Mnoho předmětů ve hře požaduje určitý level, aby mohly být používány. Když přes předmět přejedete kurzorem, požadavky se vám ukáží (minimální požadavek je level 10). Pokud vaše postava ještě není na levelu, který předmět vyžaduje, budete si muset počkat. Můžete si předmět schovat na později nebo ho prodat, pokud pro vás nemá takovou cenu, někomu, kdo takový level má. Pokud nemůžete předmět používat, je červeně označený.

Typy předmětů

Existuje 5 základních typů předmětů (alespoň o jiných nevím):

 • Normal Items - Běžné předměty vhodné pro postavy na nízkých levelech
 • Magical Items - Magické předměty. Těch je většina.
 • Set Items - Setové předměty jsou takové, ze kterých se dají skládat sady. Pokud hráč složí celou sadu (např. Helmu, Kalhoty a Prsten) získá bonusové efekty navíc.
 • Unique Items - Unikátní předměty. Jsou velmi vzácné. Některé se dokonce vyskytují pouze v jediném exempláři na serveru.
 • Merged Items - Vyrobené předměty. Jsou to předměty, které vyrobil některý z hráčů.

Navíc existuje ještě jeden speciální druh předmětů. Říká se jim Soulbound Items. Tyto předměty jsou spjaty s vaší postavou, nemůžete je zahodit ani prodat. Super-Unikátní předměty jsou obvykle tohoto druhu. Příkladem takového předmětu je třeba Frostmourne, prokletý meč krále Arthase.

Předměty a šperky

Přilba (helm) Cokoliv, co se dá nosit na hlavě. Nemusí to být přímo přilba, ve hře je i řada klobouků, čepic, čelenek apod.
Krk (neck) Tento slot slouží pro uložení amuletů nebo náhrdelníků, které mají obvykle nějaké magické vlastnosti.
Ramena (shoulders) Část zbroje, která chrání ramena.
Kápě (cloak) Do tohoto slotu se ukládají všemožné kápě nebo pláště.
Látková Zbroj (cloth armor) Největší část vašeho brnění je hrudní zbroj. Díky tomu vás také chrání víc, než například helma. Látková zbroj je nejslabší třídou zbroje a obvykle jí používají kouzelnická povolání.
Kožená Zbroj (leather armor) Kožená zbroj poskytuje střední ochranu (je lepší než látková, ale slabší než kroužková zbroj a plátová zbroj).
Kroužková Zbroj (mail armor) Kroužková zbroj lepší ochranou svého nositele (je lepší než látková a kožená, ale slabší než plátová zbroj).
Plátová Zbroj (plate mail) Plátová zbroj nejlépe chrání svého nositele. Mohou ji ale používat pouze bojovnická povolání, jako jsou Bojovník nebo Paladin.
Vesta (Shirt) Extra ochrana, která se nosí pod zbrojí.
Kytlice/Tunika (tabard/tunic) Do tohoto slotu se vkládají tabardy jednotlivých guild.
Zápěstí (wrists) Zápěstní chrániče.
Rukavice (gloves) Ochrana pro ruce.
Opasek (waist) Je to prostě pásek, může mít magické vlastnosti.
Kalhoty (pants) Kalhoty chrání spodní část vašeho těla a za studených Khaz Modanských nocí vás udrží v teple.
Boty (boots) Tady asi není co vysvětlovat.
Prsteny/Šperky (rings/trinkets) Každý hráč má čtyři sloty do kterých může ukládat tyto cetky, dva prsteny a dva šperky.

Typy předmětů svázaných s hráčem

 • Not Bound - Nesvázaný - Předmět může být libovolně používán, odstraněn nebo prodán komukoliv a kdykoliv.
 • Bind on Equip - Svázaný při nasazení - Takový předmět můžete prodat do chvíle, než si jej nasadíte na sebe. Pak už je s vámi svázaný a prodat jinému hráči jej nelze.
  Bind on Use - Svázaný při použití - Jakmile předmět použijete, už ho nelze prodat jinému hráči.
 • Bind on Acquire - Svázný při získání - Jakmile takový předmět seberete, již ho nemůžete prodat jinému hráči. Dávejte si velký pozor, abyste takový předmět nesebrali.
 • Quest Items - Předměty k Úkolům - Takové předměty obvykle bývají okamžitě svázané s vaší postavou.

Opotřebení předmětů

Opotřebení předmětů neboli Durability je důležitou složkou hratelnosti, která především při hraní na vyšších levelech pomáhá udržovat rovnováhu v ekonomice hry. Narozdíl od Rozkladu (Decay), který také ničí předměty, opotřebení nikdy nezničí předmět úplně (předmět tedy nemůže zaniknout). Opotřebení se týká všech zbraní a zbrojí. Nevztahuje se ale na šperky (trinkets), prsteny (rings), náhrdelníky (necklaces), plášte (cloaks), košile (shirts) a tabardy. Ať už je předmět jakkoliv opotřebený, má stále stejné vlastnosti (nijak v průběhu opotřebení nesnižují). Pokud má ale předmět Durability na nule, nedává svému nositeli žádné výhody a musí se nechat opravit.

Předměty není možné nevratně rozbít nebo zničit.
Všechna NPC, která prodávají zbraně nebo zbroje je také mohou za peníze opravovat.
Předměty se nedají pomocí žádné Profese opravovat.

Zapojení statistik předmětu do chatu

V herním chatu můžete vytvořit link k některému ze svých předmětů. Můžete tak pomocí textu rychle ukázat vlastnosti svého předmětu (který se například chystáte prodat). Provedete to tak, že při stisknutém Shiftu kliknete levým myšítkem na předmět. Musíte mít přitom také otevřené chatové okno. Informace o předmětu se pak okamžitě zobrazí v okně. Kdykoliv pak v chatu uvidíte slovo v takovýchto závorkách - [název předmětu], kliknutím na tento text se vám zobrazí informace o tomto předmětu.

Hromadění předmětů

Některé předměty se dají hromadit (v inventáři se skládají na sebe do jednoho slotu). Obvykle se hromadí nebo zkombinují automaticky, jak je dáte do batohu. Pokud je nechcete mít všechny na jedné hromádce, podržte Shift a pak klikněte na předmět. Objeví se box, do kterého napíšete, kolik kusů chcete z hromádky oddělit.

Vyrobeno hráčem

Hráči si mohou pomocí Trade skillů vyrábět vlastní předměty. Jméno, které tím předmět získá je jméno hráče, který jej vyrobil.

Další informace

- Štíty mají hodnoty blokování. Pokud je nepřátelský útok blokován, sníží se tím jeho damage. O kolik se sníží závisí ale také na Síle vaší postavy.

- Questové (úkolové) předměty - Tyto předměty můžete používat nebo je můžete prodat NPC obchodníkovi. Nemůžete je ale prodat nebo věnovat jinému hráči.

 

 

TOPlist

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat