WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Přehled - Bojové mazlíčci

Rychlý start | Tipy Realmů | Několik prvních úrovní | Charakter schopností | Charakter Titulů | Ovládání | Boj
Questy | Bojové mazlíčci | Malý mazlíčci | Základy mobů | NPC | Systém odpočinku | Vysvětlivky | Kadeřník

 

Bojové mazlíčci

 

Vyvolání mazlíčka

Jestli vaše povolání používá mazlíčky, potřebujete se poprvé dostat trenérovi, aby přijal vašeho mazlíčka. Jakmile se naučíte novou schopnost, objeví se tlačítko vyvolání mazlíčka v menu kouzel. Hunteři mají k přeměně mazlíčka z divočiny se zvláštními schopnostmi.

Akční bar mazlíčka

Uživatelé mazlíčka dostanou zvláštní, menší akční bar, který mohou používat ovládáním jejich mazlíčka. Váš bar mazlíčka zmizí, když váš mazlíček umřel. Můžete upravit stav automatického kouzlení kouzel mazlíčka v pet spellbook.

Trénování mazlíčka

Můžete získat nové schopnosti pro vašeho mazlíčka navštívením trenéra peta pro určitého mazlíčka. Trenéři jsou umístění v hlavních městech a také mnoha měst.

Lokalizace mazlíčka

Váš mazlíček se ukáže na mini-mapě. Mini-mapa je velmi užitečná pro držení dráhy, jak daleko je váš mazlíček, jak cestuje kolem světa.

Propouštění mazlíčka

Pravým tlačítkem myši kliknout na bar jména peta k zobrazení dodatečných možností peta. Příkaz Dismiss Pet způsobí, že aktuální mazlíček Hunters nebo Warlocks aktuální byl propuštěn. Warlocks budou muset znova vyvolat jejich mazlíčka, jestli ho chtějí vrátit, zatímco Hunters mohou jednoduše přivolat zpět. Všimněte si, že jestli se dostanete příliš daleko od mazlíčka, nebo jestli se mazlíček zasekne, bude automaticky odvolaný.

Opustit mazlíčka

Hunters mohou opustit mazlíčka navždy, aby získal nového. Jestliže budete potřebovat jiné řešení, tak můžeš dát mazlíčka do stáje nebo použitím Dismiss Pet.

Stáje mazlíčka

Hunters si mohou vybrat ustájit jejich mazlíčka u zvláštních NPC stablemaster, obvykle nacházejí se ve městě. Stáje mazlíčka je jako ukládání v bance, bez stálého uvolňování než opuštění. Jakmile je mazlíček uložený, můžou si Hunters zkrotit a vycvičit nového mazlíčka, který může být také ve stáji nebo mimo stáj kdykoliv. Jenom dva mazlíčky mohou být ve stáji v daném čase, zatímco třetí je mimo stáj a vyvolaný v hunters příkazů.

Réžim mazlíčka

Když je váš mazlíček aktivní, máte několik tlačítek k ovládání:

  Attack: Vyberte cíl, a zmáčkněte tlačítko Attack. Je zde rychlá klávesa k použití - vyhledané v options/controls menu. Mazlíčci zkusí podporovat jejich cíle při zachycení v boji z blízka.
  Follow: Tento příkaz říká mazlíčkovi, aby ignoroval všechno a následoval svého pána.
  Stay: Mazlíček zůstane stát na svém místě, dokud nebude přivolán. Můžete ho nechat ve městě nebo v budově, a jít si dělat váš obchod, a potom se vrátit k němu.
 
  Aggressive: Jestli je toto tlačítko aktivní, mazlíček je agresivní a bude útočit na nejbližšího nepřítele.
  Defensive: Při aktivování tlačítka, mazlíček se bude bránit i svého pána.
  Passive: Při této aktivaci, mazlíček nebude útočit ani se bránit.

Ovládání mazlíčka

Potřebujete ovládat nenávist z monstra mezi vámi a mazlíčkem. Jestli monstrum zaútočí na mazlíčka, který se ho chystá zabít, pak potřebujete buď vyléčit mazlíčka, nebo dostat monstrum aby vás napadlo místo mazlíčka. Můžete převést monstrum přes vykouzlení kouzel nebo používání schopností na monstru, které způsobuje vysoké množství aggra.

Jestli je monstrum příliš zaměřený na vás, můžete použít zvláštní schopnosti jako předstírat smrt, nebo mít u mazlíčka k použití jakýkoliv schopností, aby udělal dost rozhněvané monstrum, aby bojovalo s mazlíčkem. Naučením jak pořádně ovládat nenávist monstra může nějaký čas trvat. Cílem je držet na živu mazlíčka a vás do konce boje.

Stav mazlíčka

Všichni mazlíčci přejímají procento armor od pána, poškození kouzla, resistence kouzla, attack power, a stamina. Můžete vidět tyto prémie na vaší obrazovce charakteru pod vašim stavem. Například, zvýšením Intellect bude také zvýšit mazlíčka Intellect, jak je ukázáno na obrazovce charakteru pod základními údaji.

Všichni mazlíčci přijmou 40% z pánovy resilience a 100% z pánovy spell penetration. Navíc, jestli je hráč ve vhodné šanci na zásah kouzlem nebo maximální šanci na zásah, mazlíček bude v maximální pro šanci na zásah kouzlem, šanci na zásah, a expertise. Jestli jsou pod maximem, mazlíček bude úměrně dole toho maximálního.

Rookie Mistakes

 • Jestli mazlíček je v režimu Aggressive v dungeonu, tom bude typicky šílený a zaútočí na každého nepřítele v dohledu. Změňte to na Passive nebo Defensive mod.
 • Při cestování, se přesvědčte, že mazlíčka není v Aggressive módu. Jinak, váš mazlíček zaútočením na všechno, co projdete. Měl bys to buď změnit na Passive módu či odvolat mazlíčka.
 • Na začátku bitvy se přesvědčte, že vašeho mazlíček zaútočí. Jestli stojí kolem, to znamená, že nepomáhá. Můžete použít rychlé klávesy, aby la mazlíček rychleji zaútočil. Pro dělání útoku mazlíčka stiskněte Ctrl+1.

Zábava mazlíčka

 • Jděte do oblasti a používej vašeho mazlíčka k tomu, aby zabil nějaká monstra. To je zábavný pozorovat mazlíčka, aby dělal všechnu práci za vás!
 • Zabíjejte někoho s mazlíčkem při boji player vs player!
 • Použijte emoce (jako /hug) na vašeho mazlíčka!
 • Používejte silné mazlíčky k vystrašení začátečníky. Budou si myslet, že je to monstrum, jestli nejsou obeznámení s mazlíčky, která hráči mohou používat.

Ostatní informace

 • Mazlíčci Warlock a Hunter budou automaticky propuštěná, když vlezete na mounta. Tyto mazlíčci se vrátí při odvolání mounta. Pro Hunters mazlíčkům to působí neštěstí.
 • Mazlíčci nebudou útočit na cíl, která jsou pod vlivem ovládnutí (ovce, banish, atd.).
 • Mazlíčci, vyvolaný a hlídači nejsou náchylní k očarování.
 • Jestli voláte mazlíčka, aby napadl monstrum, nemusí být roztržitý, kromě taunted.
 • Akční bar mazlíčka je šedivý, pokud je mazlíček zmatený či prchá.
 • Mazlíčci dalších členů party se zobrazí v party UI. Můžete vidět zdraví a škodlivé účinky na mazlíčkovi. Můžete vypnout a zapnout tuto funkčnost v Interface Options menu.
 • Všichni mazlíčci přijmou 40% z pánovy resilience a 100% z pánovy spell penetration. Navíc, jestli je hráč ve vhodné šanci na zásah kouzlem nebo maximální šanci na zásah, mazlíček bude v maximální pro šanci na zásah kouzlem, šanci na zásah, a expertise. Jestli jsou pod maximem, mazlíček bude úměrně dole toho maximálního.

Otázky běžných mazlíčků

Může mazlíček nosit předměty?

Ne.

Může mít jméno můj mazlíček?

Huneři na poprvé můžou. Warloci nemůžou vůbec.

Dostávají mazlíčci extra zkušenost?

Ne.

Jaká Povolání mohou mít bojový mazlíčci?

Warlock a Hunter mohou mít na stálo mazlíčky. Priest může ovládat humanoidy jako mazlíčky na omezenou dobu. Máte i jiné způsoby jak získat mazlíčka. Například, inženýři mohou vyrábět mazlíčky. Hráči si mohou také koupit nebojové mazlíčky, kteří jsou čistě jen na ukázku.

 

 

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain