WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Přehled - Několik prvních úrovní

Rychlý start | Tipy Realmů | Několik prvních úrovní | Charakter schopností | Charakter Titulů | Ovládání | Boj
Questy | Bojové mazlíčci | Malý mazlíčci | Základy mobů | NPC | Systém odpočinku | Vysvětlivky | Kadeřník

 

Několik prvních úrovní

Nyní, když jste vstoupili do světa, najdete sebe v začínající oblasti určený pro charakter postav. Následující tipy vám pomohou skrz několik prvních úrovní v nové kariéře dobrodružství.

Použijte ve-hře nabídku nápovědy
Ve-hře systém nápovědy je navržený, aby zaučil stručné základy a herní mechanismy. Kliknutí na vyzařující vykřičníky, které zobrazují na spodní části vaši obrazovky. Navíc, červený otazník na vašem hlavním řádkovém menu na spodní části obrazovky otevře asistenční GM menu.

Naučíte se ovládání
Měl byste poprvé obeznámit sebe s obrazem. Jestliže si nebudete jistý jak ovládat nějaký aspekt vašeho charakteru, jděte do menu Interface v Options menu. Kromě změny jak pohybovat s vaším charakterem, také můžete změnit jakékoliv nastavené tlačítko k vaší chuti.

Načítání quest logu
Dárci questů mají vykřičníky nad jejich hlavami. Zde budou nějaký ve vaší bezprostřední blízkosti, a najdete jich více, jak budete prozkoumávat větší oblasti. Sbírejte tak mnoho questů jak je to možné. Zmáčknutí na klávesnici "L" k předložení vašich zapsaných questů, které zobrazí všechny questy, které jste přijali stejně jako jejich cíle. To je dobrý nápad udělat několik questů najednou, při vícenásobné cíle questu, který se konají z poražení stejného nepřátele či ve stejných běžných povrchových oblastech.

Nalezení vašeho trenéra povolání
Jeden z prvních questů budete nabízení nasměrování vás k vašemu trenéru povolání. Trenér povolání, s kterým se můžete naučit nová schopnosti a kouzla, jsou v hlavních městech. Trenér povolání na začínajících oblastech bude blízko první skupinky dávajících questů.

Boj
Pravým kliknutím na nepřítele budete útočit se zbraní. K použití kouzel či schopností, klikněte na tlačítka na vašem akčním baru vlevo dole na obrazovce. Někdy můžete potřebovat utíkat z boje, jestliže jsou v přesile. Po honičce na krátkou vzdálenost, se monstra vrátí, kde byli.

Získávání života a many
Jídlo a pití znovu naplní váš charakter zdravím a manou. Standardně, váš charakter bude začínat s malým přísunem potravin a/nebo vodou, kterou můžete konzumovat kliknutím na jejich ikony ve vašem akčním baru. Nejste schopní jíst či pít kdy váš charakter je považován v boji, a pohybující se nebo vstupování do boje bez zrušení účinku.

Level up
Vždycky váš charakter získává úroveň, dostanete zvýšení stavu. Každá dokonce dosažená úroveň, váš charakter získá přístupy k novým schopnostem, které mohou být naučené u vašeho trenéra povolání. V úrovni 10, váš charakter začíná získávat bod talentu za úroveň, který může být použit pro naučení se nových talentů. Zmáčknutím na klávesnici "N" zpřístupníte stránku talentů.

Použití nových schopností a kouzel
Můžete se pohybovat novými schopnostmi ve vašem akčním baru pro snadnější použití. Otevřete lištu panelů schopností stisknutím tlačítka na vašem hlavním baru na spodu obrazovky (či zmáčknutím "P"). Jakmile najdete schopnost, kterou chcete umístit na váš hotbar, jednoduše kliknete a přetáhnete do otevřeného slotu. Kliknutím na panelu schopností můžete také používat kouzlo či schopnost.

Pohybování do nové oblasti
Potom co jste dokončili několik prvních questů, budete přesunutí questem k přesunutí do jiného středu questů. Toto je obvykle nějaké malé město, s prodavači, povoláním a profese trenérů, hostince, a poštovní schránka. Když přijedete do hostince, je dobrý nápad aktivovat si hearthsotne s promluvením Šenkýřem (innkeeper). To vám bude dovolovat teleportovat se do hostince, použitím hearthstone.

Učení profesí
Jestli jste rozhodnutý, jaký profese se přejete naučit, budete schopný naučit se je od trenérů profese blízko začínající oblasti. Můžete se naučit až dvě hlavní profese (jako je mining, leatherworking, a herbalism) ale všechny vedlejší profese fishing, cooking a first aid. First aid je zvláště užitečná profese pro nové charaktery, bez ohledu na povolání. Jestli jste nerozhodnutí které primární profese vzít, není třeba dělat pravé rozhodnutí, trenéři jsou pohotově přístupní v hlavních městech. Na druhou stranu se můžete vždycky odnaučit hlavní profese, jestli změníte váš názor po cestě.

Nalezení nejbližšího města
Vaše questy vás budou nakonec vést do vašeho hlavního města. Každé hlavní město má banku, aukční dům, povolání a profese trenérů, flightmastera, a mnoho jiných oblastí k provádění obchodů a spojováním s ostatními. Taky kde také najdete dopravu k dalším městům, zda lodí, létáním, nebo zepelínem.

Změny Reputation (Reputace)
Můžete se podívat na vaši reputaci s jinými skupinami na světě v panelu charakteru pod tlačítkem "Reputation" (či zmáčknutím "U"). To vám ukáže, co si o tobě myslí a jak budou reagovat. Můžete změnit vaši reputaci skrz různé metody ve hře jako bojem a questy.

Odkládací prostor
Prostor batohu bude prémii v prvních úrovních. Váš počátečním batohu držíte až 16 předmětů, ale můžete zjistit, že to zaplní všechno příliš rychle. Jestli zpřístupníte banku v hlavním městě, můžete vkládat předměty jako materiály tradeskill si můžete přát jednoduše skladovat pro budoucnost. Navíc, můžete získat více batohů pro váš charakter buď nakupováním je či jinak udělat. Krejčí mohou udělat jejich vlastní batohy, které mají velmi užitečnou schopnost. Můžete také koupit batohy z NPC prodavačů a jiných hráčů. Batohy můžete koupit od hráčských krejčířů bude často méně nákladný. Prázdný batoh umístíte v jednom ze slotu batohu na nižší pravé části vaší obrazovky k použití.

Komunikace s dalšími hráči
Komunikace s dalšími je jedním z jádra prvků World of Warcraft. Pro povídání s hráči ve vaší bezprostřední blízkosti, zmáčkněte tlačítko "Enter" napište vaši zprávu, a pak zmáčknutí znova "Enter" odešlete. Hráči, kteří jsou blízko vás, uvidí vaši zprávu. Pro posílání hráči soukromou zprávu, napište /w mezera s následovaným jménem charakteru. Vaše textové pole by mělo měnit barvu a signalizovat že posíláte soukromou zprávu hráči. Pro odpověď na soukromou zprávu, zmáčkněte klávesu "R" a psát vaší zprávu. Skamarádit se s jinými budou rozšiřovat váš požitek ze hry a pomáhat vašemu charakteru mnoha způsobům, včetně týmu pro questy či porážet silná monstra.

Závěr
Těšte se z vaší cesty skrz začínající fáze z hry. Berte váš čas a těšte se z obsahu ve vaší vlastní rychlosti, při naději si můžete udělat několik přátel po cestě. Doufejme, že to bude dlouhý začátek a úspěšnou karieru dobrodružství. Těšte se z cestování skrz Azeroth!

 

 

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain