WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Přehled - Ovládání - Chat

Rychlý start | Tipy Realmů | Několik prvních úrovní | Charakter schopností | Charakter Titulů | Ovládání | Boj
Questy | Bojové mazlíčci | Malý mazlíčci | Základy mobů | NPC | Systém odpočinku | Vysvětlivky | Kadeřník

 

Další

Voice Chat | Chat (Celkový přehled | Úprava | Další | Otázky a odpovědi | Vysvětlivky příkazů)
Emoce | Makra (Průvodce Makra) | Lomítkové příkazy

Dodatečné nastavení chatu

Interface Options
Interface Options se nachází v Main Menu (ESC). Obsahuje to různé volby pro provádění změn ve World of Warcraft. Několik těchto voleb se aplikuje v Chat Interface, a jsou seskupení společně v nižší levé části menu, nazvaný Social. Mature Language Filter ačkoliv tato volba se objeví v části Display v Interface Options, jeho účinky jsou pociťované ve vašich oknech povídání. Kontrolování této volby způsobuje rušení sprostých slov v maskovacích náhodných znakových symbolech, kdy se slova objeví ve vašem okně povídání, v jakémkoliv kanálu.
**POZNÁMKA** Blizzard Entertainment se snaží vytvořit bezpečné a příjemné prostředí pro všechny účastníky. Mature Language Filter je nástroj, který pomáhá tento proces vyřešit. Hráči mohou odstranit filtrování, ještě toto neznamenat, že hráči chtějí být vystavený rozsáhlému nepřiměřenému jazyku.

Simple Chat - Jednoduchý chat
Ověřovací zámků Simple Chat veškrý chat je nastavený do jednoduchého, nezměnitelného rozhraní. Okno General Chat je vrácený do původního umístění ve spodní části levého rohu obrazovky, těsně nad vaším Action Barem a jakékoliv class-založené bary, jako je pet bar, battle stances, atd.. Combat Log je umístěný v spodním pravém rohu obrazovky, nad sloty batohu. Umožňující jakýkoli ze zvláštního Action Bars bude přizpůsoben okno chatu lokalit podle toho. Nebudete schopní seřadit podle velikosti nebo pohyb okna chatu, nebo zpřístupnit jejich Windows Menu (viz níže Customizing Chat). Můžete ještě provádět nějaké okamžité příkazy funkci chatu, jako /join, /password, atd.. Povolení Simple Chat je rychlá cesta k restartu vašeho chat nastavení, jestli si myslíte, že se vám nelíbí nebo jsou nefunkční.
**POZNÁMKA** Nějaké jiné uživatelské chat nastavení než vaše volby kanálu budou ztracené a musí být ručně nastavený znovu, kdy tato vlastnost je používaná jako reset!

Guild Member Alert - Varování členy guildy
Když Guild Member Alert je zapnutý, přijmete systémové hlášení vždy, když člen Guildy přichází nebo odchází ze hry.

Lock Chat Setting - Nastavení uzamykání chatu
Lock Chat Settings předchází dalším změnám k Chat Interface. Toto je šikovný, kdy jste udělali upravení oknům chatu, a jsou přesně správný! Nebudete schopní seřadit podle velikosti nebo pohybují žádným oknem chatu, nebo zpřístupnit jeho Window Menu (viz níže Customizing Chat). Můžete ještě vykonat nějakou funkci chatu, u které máte okamžitý příkaz chatu, jako /join, /password, atd.

Remove Chat Hover Delay - Odstranění nejistoty zpoždění chatu
Standardně, musíte zanechat kurzor umístěný přes okno chatu na několik sekund, aby odhalily Name Tab (jméno pole). Tato volba významně snižuje toto zpoždění.

Show Chat Bubbles - Zobrazit bubliny chatu
Volba Show Chat Bubbles způsobuje Say a Yell chat k zobrazování se v bublině nad hlavu jednotlivý od kterého začal chat. Tato vlastnost je užitečná, jestli dáváte přednost zůstat spíše zaměřený na charakteru a svět okolo, než často posunování pozornosti okna chatu.

Show Party Chat Bubble - Zobrazit bubliny Party chatu
Když Show Party Chat Bubbles je povolený, Parta chatu se bude zobrazovat v bublině nad hlavu členů party, když promluvil.

Key Bindings - Nastavení kláves
World of Warcraft dovoluje kompletní úpravu vaší klávesové mapy. Zde jsou standardní přiřazení klávesy pro chat-související klávesy:

Otevření chatu (Enter)
Otevření chatu lomítkem (/)
Chat Page Up (aktivní okno chatu) (Page Up)
Chat Page Down (aktivní okno chatu) (Page Down)
Chat Bottom (aktivní okno chatu) (SHIFT-Page Down)
Chat odpověd (R)
Combat Log Page Up (CTRL-Page Up)
Combat Log Page Down (CTRL-Page Down)
Combat Log Bottom (CTRL-SHIFT-Page Down)
Toggle Combat Log (jednoduchý chat může být povolený) (SHIFT-C)

Moderátor kanálu

Řada příkazů existuje, které vám dovolí ovládat kanály, že vytvoříte nebo na které dostanete právo moderovat. Současný vlastník kanálu může povolit moderování přes příkaz /moderate skrz tento příkaz bude fungovat. Níže je seznam příkazů a jejich použití:

/ban, /unban <channel> <player> - Ban/unban hráče z kanálu
/cinvite, /chatinvite <channel> <player> - Pozve hráče do kanálu
/ckick <channel> <player> - Vykopne hráče ven z kanálu
/mod, /moderator, /unmod, /unmoderator <channel> <player> - Změní hráči status moderátorování
/moderate <channel> - Přepínání medorátorování na kanálu
/mute, /squelch, /unvoice, /unmute, /unsquelch, /voice <channel> <player> - Změní povolení hráčům
/password, /pass <channel> <password> - Změna hesla
/owner - Zobrazí nebo změní majitele kanálu
/announce, /ann <channel> - Přepíná oznámení na kanálu join/leave

Křížem vzájemné frakce

Say a Yell je jediný kanály kde můžete vidět chat zkřížená-frakce charakterů. Avšak, členové Hordy a Aliance nejsou schopný, aby komunikoval účinně skrz chat. Cokoli řeknou hráči od Aliance je maskované jak blábol v oknech chatu pro hráčů Hordy, a naopak.

Různé

Každé chat okno má přiřazený ID. General Chat Window nemůže být zrušený, a jeho ID je vždy 1. Všechna další okna jsou číslovaná od 2 do 7, v pořadí, že byli vytvořená. Undocking okno nemění ID. Mazání okna nemění ID s žádných zbývajících oken; vytvoření nových oken vyplňuje nějaké nepoužité okenní ID.

Když jsou okna zakotvená do General Chat Window, jenom jedno z oken mohou být zobrazená, nebo kdykoliv "active (aktivní)". Pro přejetí na neaktivní okno bez použití vaší myši, používej chat příkaz "/script FCF_SelectDockFrame(ChatFrame#)" nahrazování na # (ChatFrame#) s ID okna, které chcete zobrazit.

 

 

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich