WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Přehled - Ovládání - Chat

Rychlý start | Tipy Realmů | Několik prvních úrovní | Charakter schopností | Charakter Titulů | Ovládání | Boj
Questy | Bojové mazlíčci | Malý mazlíčci | Základy mobů | NPC | Systém odpočinku | Vysvětlivky | Kadeřník

 

Otázky a Odpovědi

Voice Chat | Chat (Celkový přehled | Úprava | Další | Otázky a odpovědi | Vysvětlivky příkazů)
Emoce | Makra (Průvodce Makra) | Lomítkové příkazy

Nějaké běžné problémy a jejich rozhodnutí je představený níže. Pro nejaktuálnější podpůrnou informaci, prosím navštivte naše nejčastěji kladené otázky.

Technická podpora problémů

Moje okna chatu jsou všechny rozházený. Jak můžu okna resetovat?
Otevřete Main Menu (ESC) a kliknutí Interface Options. Vyberte Social. Povolte volbu Simple Chat nalezený pod Chat, pak kliknout Okay. Otevřete Interface Options a vyberte Social znovu a zakažte volbu Simple Chat. Kliknout Okay, a potom klikněte Return to Game na Main Menu.
**POZNÁMKA** Tyto kroky obnoví standardní hodnoty oken chatu, ale NEMĚNÍ žádné nastavení kanálu.

Já jsem byl odpojený a nyní nemůže napsat nic v General chatu.
Vstupte do hlavního města jako Stormwind City nebo Orgrimmar.  V tomto příkladu budeme používat Orgrimmar: Opusťte a připojte znova vaše kanály:

 1. Ve vašem okně chatu, napiš /script LeaveChannelByName("Trade - City") a potom zmáčkni Enter.
 2. Napiš /script LeaveChannelByName("LookingForGroup - City") a potom zmáčkni Enter.
 3. Napiš /join Trade a potom zmáčkni Enter.
 4. Napiš /join LookingForGroup a potom zmáčkni Enter.

**Poznámka** Ověřte si, zda užíváte řádnou využití, interpunkce a rozestup k zajištění úspěch. Například, napsat General - Stormwind City, ne general - Stormwindcity, a napsat LookingForGroup - City, ne Looking for Group - city.

Moje server kanály byly přiřazené k nestandardní číselné klávesnici a nechovají se normálně, když měním oblasti. Jak je můžu resetovat?
Ukončit hru. Ve nainstalovaný složce World of Warcraft (standard je C:\Program Files\World of Warcraft\WTF\Account\\\) a najděte složku charakteru, který má potíže s chatem. Vymažte název souboru "chat-cache.txt". Když znova spustíte hru, veškerá uživatelská nastavení chatu pro ten znak bude odstraněné.

Zkoušel jsem všechno, a moje rozhraní chatu je ještě rozházený!
Následující kroky odstraní veškeré uživatelské doplňky Interface Add-ons, Modifikace, a Makra. Key Bindings a Chat, Video, Sound a Interface Options budou obnovený k jejich standardním hodnotám.

Ukončit hru. Jestli nějaké uživatelské modifikace nebo add-ons mají být instalované na počítači (dokonce jestliže je sám nepoužíváte), kontrolujte jejich instalační složky pro odinstalování programů. Nějaké ad-ons a mody nemusí zahrnovat odinstalování programů. Najděte WDB, WTF a Interface složky nacházející se v instalační složce World of Warcraft (standard je C:\Program Files\World of Warcraft\). To je v pořádku jestli nemáte Interface složka. Přejmenujte nebo vymažte složky. Budou obnovený se standardními hodnotami dále a zapněte hru. Když znova spustíte hru, tak se ujistěte, že používáte program WoW.exe nacházející se uvnitř instalovaného složky World of Warcraft, už vůbec žádnou třetí osobu UI zkratky.

Ztratím moje nastavení chatu, jestliže znovu nainstaluji hru?
Informační chat kanálu a uživatelské nastavení chatu se může změnit po reinstalaci, tak jak jsou uložený na místním počítači.

Podpora problémů ve hře

Protože je zde Mature Language Filter, je to v pořádku používat vulgárnosti v chatu?
Ne. Mature Language Filter je jenom extra ochranný prostředek z vulgárnostech v kanálech chatu, neomlouvá vás z používání.
Všichni hráči potřebují dodržovat pravidla World of Warcraft Harassment Policy (anglicky) navždy.

Party chatu může být viděné celým raidem?
Ne, raid má svůj vlastní kanál chatu, který všichni v raidu můžou vidět. Standardní příkaz pro tento kanál je /ra nebo /raid. Můžete si ještě povídat v partě, ale to půjde jen do vašich aktuálních členů party.

Můžeme používat víc než jeden kanál guildy?
Jediná cesta má víc než jeden kanál guildy aktuálně k e startu kanál chatu s /join příkazem. Zatímco toto není jenom guild kanál, ale je to zvláštní místo pro guildu a přátelé si můžou povídat. Poznámka: Můžete také přiřadit heslo k jakémukoliv kanálu, co jste vytvořili napsáním "/password <název kanálu> <heslo>".

Jak můžu vidět kolik dávám poškození do cíle během boje?
Při jednání poškození do cíle, to bude zobrazovat množství poškození jednané nad cílem. To také zobrazuje informace v Combat Chat Log (standardní umístění je zakotvený do okna General Chat nebo ve spodním rohu pravé ruky vaše obrazovky). Můžete použít pokročilé volby chatu k nastavení okna k zobrazení různých druhů chatu a bojové informace vaší zálibě.

Jak můžu vidět seznam příkazů chatu?
Můžete najít seznam příkazů chatu napsáním /chat nebo /chathelp ve hře. Seznam je také dostupný v dokumentu.

Jak můžu přizpůsobit mé okno chatu?
Pro přizpůsobení ve hře vlastnosti chatu, jednoduše držíš ikonu kurzoru myši ještě přes okno chatu. Jakmile se název chatu zobrazí napříč vrcholem okna, kliknutí pravým tlačítkem myši na název k zobrazení dostupné volby chatu. Pokročilý Chat uživatelských vlastností zahrnují: Velikost, Barva, Neprůhlednost, kanály chatu, kanálové textové barvy, a různorodost filtrů povídání.

Jak můžu připojit a opustit další kanály chatu?
Můžete připojit kanály napsáním "/join <jméno kanálu>" a opustit je napsáním "/leave <jméno kanálu>" v dodatku že na každý kanál je určená rychlé číslo klávesy, když se připojíte. Můžete nahradit <jméno kanálu> když chcete zanechat kanál napsáním "/leave <číslo kanálu >".

 • Příklad: /join Enchanting (Bude umístěný do kanálu nazvaného "Enchanting").
 • Příklad: /leave Enchanting (Váš charakter opustí kanál nazvaný "Enchanting").
 • Příklad: /leave 5 (Váš charakter opustí kanál, který byl určený pod číslem kanálu #5).

Jak můžu udělat link předmětu?
Do chatu můžete připojit předmět tak, aby další hráči mohli levým kliknutím na chat link a viděli vlastnosti předmětů, jednoduše předloží jakýkoliv volbu chatu, který chcete (/yell, /say, /1, /whisper, atd.), držet dole "Shift" a levým kliknutí na jakýkoliv předmět nebo předmět linku. Toto způsobí jména předmětů, aby se objevilo v závorkách, dovolující hráčům kliknutí na link k dostání informací týkající se toho předmětu. Například z jaké chat linku předmět by mohl vypadat jako [Forest Mushroom Cap]. Jakýkoliv hráč může kliknout na tento název a dostane vlastnosti o předmětu.
**POZNÁMKA** Zatímco text předmětu se objeví v kanálu chatu, hráči budou schopné jen kliknout a podívat se na vlastnosti předmětu v kanálech Trade, Say, Yell, Whisper, Party, Guild a Officer chat. Jestli zkusíte dát link předmětu do kanálu, který nedovolí zobrazit link, tak se ukáže jako normální text a hráči nebudou schopní na link kliknout, aby se dozvěděli vlastnosti předmětu.

Jak můžu vykonávat akce animovaných emocí?
Jen některé příkazy emoce mají aktuální animaci ve hře. K nacházející seznam příkazů emocí, které by měli dělat animace, jednoduše kliknete na hovorový kruh ikony nad pole chatu šipkou na tlačítko. Kliknutí na hovorová kruhová ikona předloží hovorové menu. Po najetí myši přes příkaz emoce a okno otevře vidící seznam dostupných emocí, které mají animace. Kliknutí na jakýkoli z těchto emocí nebo používání přes příkaz /[emote] způsobí charakteru, aby vykonával animací emoci.

Jak můžu odpovědět jestli mě další hráč posílá soukromou zprávu?
Stisknutí písmenka "R" automaticky otevře osobní zprávu (také známé jako Whisper nebo Tell) od posledního hráče, kdo vám posílal osobní zprávu. Můžete také napsat "/r" a potom vaši zprávu. Můžete kroužit skrz všechny hráče, kteří vám nedávno poslali osobní zprávu používání klávesy "Tab". Osobní zprávy se objeví standardně v textu fialově.

Jak můžu vidět mé zásahy na cíli?
Můžete přepnout okno General chatu do Combat Log po najetí myši přes chat okno, a čekat do té doby než můžete vidět tabulátory, a kliknutí na Combat Log. Jestliže nemáte combat log, můžete jeden vytvořit zapnutím Simple Chat v Interface Options. Vypnutý Simple Chat potom neodstraní Combat Log.

Jak můžu poslat soukromou zprávu dalším hráčům?
Pro poslání osobní zprávy jinému hráči, napíše do "/w <jméno charakteru> <zpráva>". Pole chutu změní zobrazení jména charakteru a budete schopný napsat vaší zprávu. Střídavě můžete použít "/tell nebo "/t" místo "/w". Také, pokud si přejete odpovědět zpět od posledního hráče, kdo vám poslal osobní zprávu, jednoduše stisknutím "R" a napsat vaši odpověď zpátky k tomu hráči.

Jak můžu mluvit v dalším jazyce, který znám?
Kliknutí na "Bublinu Chatu" na chat box tool bar, pak zvýrazněný s kurzorem "Language". Objeví se seznam jazyků, který znáte. Odtud můžete kliknout na jeden vybraný jazyk, s kterým chcete mluvit.

Jak můžu mluvit v běžných kanálech chatu? (General, Trade)
K promluvení ve společných kanálech, stiskni /(číslo kanálu) pro určitý kanál. (příklad: /1 vám dovolit napsat do kanálu General chat).

 • 1 je kanál General.
 • 2 je kanál Trade.
 • 3 je kanál Local Defense.
 • 4 je kanál Looking For Group.

Standardní kanály General, Trade, a Local Defense se budou aktualizovat tak jak se pohybujete z jedné oblasti na další, při World Defense zůstane statický, jak pokrývá všechny oblasti. Jestli vytvoříte dodatečné kanály, budou určená čísla kanálu v následující instrukci.

Jak můžu mluvit s dalšími charaktery hráčů?
Stiskněte klávesu "Enter", aby otevřela standardní okno povídání, a začni psát zprávu povídání. V závislosti na koho si přejete mluvit, jsou zde dostupné různé kanálů povídání pro hráče.

 • Say: Posílá zprávu všem hráčům s dosahem oblasti charakteru. (/S)
 • Party: Posílá zprávu všem hráčům ve partě. (/P)
 • Yell: Zasílá zprávu hráčům ve velmi velké oblasti okolo vašeho charakteru. (/Y)
 • Guild: Posílá zprávu všem hráčům ve guildě. (/G)
 • Whisper: Posílá osobní zprávu přímo k hráči, kterého si vyberete. (/W)
 • Emote: Posílá zprávu emocí všem hráčům kolem vašeho charakteru. (/E)

Jak můžu mluvit se zbytkem mé guildy?
Pro mluvení s každým člověkem v guildě, poprvé potřebujete napsat "/G" ke změně standardního kanálu chatu do Guild chatu. Stačí jednou napsat a pak jednoduše stiskneš klávesu "Enter" a uvidíš nyní začátek chatu s textem "Guild", oznamuje že nyní mluvíte v Guild chatu.

Jak můžu mluvit se zbytkem mé party?
Pro mluvení s každým charakterem v partě, potřebujete prvně napsat  /P ke změně vašemu standardnímu  kanálu Party chat. Stačí jednou napsat a pak jednoduše stiskneš klávesu "Enter" a uvidíš začátek chatu s textem "Party", oznamuje že nyní mluvíte v Partě chatu.

Jak můžu napsat osobní textové emoce?
Pro napsání uživatelských emocí textu, jednoduše napiš /e (vaše uživatelská emoce zpráv) Příklad: Jestliže charakter Hagger napíše "/e laughs loudly at the jest". Tohle se zobrazuje v chatu: Hagger laughs loudly at the jest.

Jak můžu používat zvukové emoce?
Mnoho dostupných emocí je pro hráče, některé emoce mají zvuky, které jsou omezené počtem. Vše co potřebujete udělat, aby se aktivovali zvuky emocí, že napíšete (/cry, /charge) nebo levým kliknutí na dialogovou bublinu na nižším rohu levé ruky obrazovky, myš přes volbu "Voice Emote" a kliknutí na emoci, kterou si přejete použít.

Jak můžu vykřikovat a jak se to dělá?
Křičení dovoluje charakteru, aby mluvil ke všem hráčům ve velmi velké oblasti kolem vašeho charakteru. Pro křik, jednoduše napiš /y a následovanou zprávu, s kterou chcete křičet.

Jak vkládají lidi jejich předměty do chatu?
Jakýkoliv předmět ve hře můžeš vkládat do chatu držením klávesy "Shift" a levým kliknutím na předmět.

Jak pracuje Advenced Chat?
Advanced Chat dovolí vytvořit vícenásobná okna chatu ve hře. To dělá snadnější pro hráče, aby se díval na různé množství informací chatu při hraní ve hře. Můžete přizpůsobit každé okno, aby filtrovalo a zobrazovalo různorodost chatu a bojové informace, stejně jako si měnit chat barvu, představuje okna chatu, a nastavuje text chatu. Pro zpřístupnění této volby, klikněte pravým tlačítkem myši na nějaký aktuální název okna a seznam nastavení bude na horní části obrazovky.

Co jsou "emotes" a jak je můžu používat?
Emotes jsou způsob jak ukázat vaše emoce dalším charakterům ve hře. Zde jsou dva způsoby jak ukázat emoce ve hře:

 • Otevřete vaše okno chatu a napište /(jméno emoce).
 • Levý kliknutí na dialogovou bublinu na levé dolní obrazovce. Vyberte emoci, kterou chcete použít.

Můžete také vykonávat zvukové emoce napsáním /em do okna chatu. Tento bude zobrazovat vaše jméno a následovaný text, který jste napsali. Například, jestliže charakter Arthas napíše: "/em does a spirited jig!" to zobrazí "Arthas ddoes a spirited jig!".

 

 

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde