WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Přehled - Ovládání - Chat

Rychlý start | Tipy Realmů | Několik prvních úrovní | Charakter schopností | Charakter Titulů | Ovládání | Boj
Questy | Bojové mazlíčci | Malý mazlíčci | Základy mobů | NPC | Systém odpočinku | Vysvětlivky | Kadeřník

 

Celkový přehled

Voice Chat | Chat (Celkový přehled | Úprava | Další | Otázky a odpovědi | Vysvětlivky příkazů)
Emoce | Makra (Průvodce Makra) | Lomítkové příkazy

Kanály Chatu
Nové ovládání Chat Kanálu a funkčnost byla přidaná v patch 2.2 a nyní je dostupné pod tabulátorem chatu v rozhraní Social Window. Rozhraní nyní ukáže hráčům kanálu, jestli jsou dostupní, v závislosti na oblasti světa, spolu s novými osobním ovládáním kanálů.

 

 

 

Záznam Chatu


Navíc k chat zprávám od hráčů ve vašich okamžitých prostředí, záznam chatu také zobrazuje osobní zprávy od jiných hráčů, zprávy guild, vykřikování od jiných hráčů, a žádné non-chat zprávy vztahujícího se k vašemu vývoji charakteru, jako oznámení kdy získáte úroveň, učíte se body dovedností, nebo získat quest. Jen posledních osm řádků zpráv jsou zobrazené, ačkoli se můžete dívat na předchozí zprávy použitím rolovacích tlačítek se šipkou přetáčet nahoru a dolů.

 

 


Skočit zpět na poslední zprávy, klikněte na spodní část tlačítka šipky vedle chat logu; tlačítko bude zazářit k varování nových zpráv, které přijedete zatímco projíždíte skrz předchozí zprávy.

 

 

Tlačítka Chatu

Tlačítko chat je zvláště důležitý pro všechny příkazy pro efektivní komunikaci s dalšími hráči ve World of  Warcraft. Kliknutím na toto tlačítko, tak máte přístup k partě a guild chatu, osobní zprávám jednotlivých hráčů, emoce, a voice emote.

Mnoho z těchto stejných chat možnosti jsou také dostupné skrz rychlé klávesy nebo příkazy které můžete psát v nabídce chatu. Tlačítko chatu je nalezený jenom nad tlačítky rolovacích šipek v okně main chat, které je označené General standardně.

Níže je uvedený seznam voleb obsažených v Chat Button menu a odpovídající příkazy chatu:

>Say /s
Party Chat /p
Guild Chat /g
Yell /y
Whisper /w
Emote (viz níže) /e
Reply /r
Language (vám dovolí vybrat si, který z vašich známých jazyků bude zobrazený v chatu. Hráči, kteří neznají váš mluvený jazyk, uvidí breptání se štítkem ukazování v jakém jazyce mluvíte).
Voice Emote (viz níže)
Macro (otevře rozhraní Makra) /macro

Umístíte-li kurzor přes Emote otvírá podnabídku emocí, které jsou doprovázený animací a zvuku charakteru:

/applaud, /beg, /bow, /chicken, /cry,
/dance, /eat, /flex, /kiss, /kneel,
/laugh, /point, /roar, /rude, /salute,
/shy, /sit, /sleep, /stand, /talk, /wave

Umístíte-li kurzor přes Voice Emote otvírá podnabídku emocí, které jsou doprovázený dialogem a animací charakteru:

/attacktarget, /bye, /charge, /cheer,
/congratulate, /flee, /flirt, /followme,
/healme, /hello, /helpme, /incoming,
/no, /nod, /oom, /openfire, /rasp,
/silly, /thank, /train, /wait, /welcome Záznam Boje
Combat log zobrazuje vaše akce a akce dalších blízkých hráčů, NPC, a monster. Boj, nákupy, vytvoření předmětu, zkušenostní odměny, nebo další aktivity co jsou zaznamenané v tomto combat logu. Akce monster a další hráči se objeví v různých barvách, která rozlišuje vaše akce.

Kurzorové šipky na pravo od combat log tě nechat rolovat nahoru a dolů pro prohlížení předcházející akce. Pro poslední akci, klikněte na spodní kurzorovou šipku. Spodní tlačítko se šipkou, vás bude varovat zářením nových zpráv, které jsou posouvání skrz předchozí zprávy.

Povídání
Vaše okno pro povídání je chat log, které je umístěné v levé dolní oblasti vaší obrazovky, nad Action Bar

Kanály

Zobrazené zprávy v chat logu jsou z veškerého chat kanálů, kterých jste se účastnili aktuální zóny. Číslo a jméno kanálu v závorce předchází každou kanálovou zprávu. Jméno kanál chatu, z které zpráva vznikla, a číslo rychlé klávesy odpovídá tomu kanálu. Standardně, kdykoli přijdete do oblasti, automaticky se připojíte k oblasti kanálů General, LocalDefense a LookingForGroup, také nazvaný kanály serveru. Když opustíte oblast, automaticky opustí svůj přidružený server kanálů. Jenom Trade kanál existuje uvnitř hlavních měst, jako Stormwind City a Orgrimmar. Budete automaticky připojený a odcházející z Trade kanálu nebo podobná oblast stejným způsobem jako ostatní server kanálů.

Pro prohlížení seznamu všech kanálů v oblasti a jejich odpovídající rychlá tlačítka čísel, napište /chatlist nebo /chatinfo.

Připojování a odpojování kanálů
K připojení kanálu, napište /join následovaný celým jménem chat kanálu. Například: /join trade

K opuštění kanálu, napište /leave následované celým jménem kanálu, který si přejete opustit. Například: /leave lookingforgroup

Alternativně, můžete opustit kanál použitím hotkey čísel, která jsou přiřazená. Například: /leave 1

Vytvoření kanálů
Pro vytvoření kanálu, napište /join následovaný jménem kanálu, který si přejete vytvořit. Jestli žádný kanál tím jménem existuje, budete jeden vytvořený pro vás. Jiní se mohou pak připojit na váš kanál s příkazem join.

Kanál UI
Můžete táhnout seznam hráčů v kanálu ven z okna chat kanálu a do hracího pole kliknutím a tažením kanálového jména na hrací pole. Tento seznam ukáže všechny hráče v kanálu tříděném voice chat status.

Réžimy Chatu

Jsou zde různé druhy povídání. Stisknutí Chat Button vedle logu vám ukáže tyto různé volby. Jednoduše klikněte na požadovaný druh chatu k začínání povídání tímto způsobem, jestliže křičíte, guild povídání, nebo šeptání. Můžete také obejít Chat Button stlačením klávesy Enter k vytáhnutí okamžitého povídání a potom napíšete "/" následovaný vhodným příkazem povídání nebo hotkey.

/Say
Say chat je povídání všem hráčům ve vašem okolí. Toto je standardní komunikační režim. Můžete také napsat /s v okamžitém povídání k začátku mluvící zprávě, jestli vaše okamžité povídání je nastavená na různém druhu chatu.

/Party
Party chatu je pro povídání jenom s členy party vaši party Používej tento chat k mluvení s členy party bez ucpávání chat oken dalších hráčů. Můžete také napsat /p k zahájení zprávě party.

/Guild
Guild chat vysílá zprávu všem lidem v guildě, kdekoliv oni jsou. Můžete také napsat /g k zahájení guild zprávě.

/Officer
Officer chat vysílá zprávu všem Officers v guildě, kdekoliv oni jsou. Můžete také napsat /o k zahájení officer zprávám. Guild Master může změnit, kdo může vidět a kdo může poslat Officer zprávy.

/Yell
Yell vysílá zprávu hráčům ve velmi velkém rozsahu okolo vašeho charakteru. Chat zpráva se jeví jako červená standardně v každém chat okně. Můžete také napsat /y k yell zprávě.

/Whisper
Šeptání posílá osobní zprávu k jednomu hráči. Na rozdíl od jiných druhů chatu, musíte šeptat na určitého hráče. Po kliknutí příkazu whisper nebo napsaní /w v chat, napište jméno hráče, s kterým si přejete šeptat. Pak dáte mezeru a napište vaši zprávu. Šeptací zprávy nemůžete posílat hráčům v opačné frakci.

/Tell
Tell je funkční rovnocenný se šepotem. Obě posílají osobní zprávu k jednotlivému hráči. Můžete také posílat napsáním /t následovaný ve jménu zamýšleného příjemce a vaší zprávy. Tell nemůže být poslaný k hráčům v opačné frakci.

/Reply
Jestliže vám hráč pošle whisper nebo tell, můžete odpovědět tomu hráči buď výběrem Reply z menu Chat Button nebo zmáčknutím "R".

Pamět Chatu
Standardně, kdy zmáčknete klávesu Enter k vytáhnutí okamžitého chatu, chat bude /say zprávy. Avšak jestli pošlete různý druh chatu, jako je "/party", příště vytáhnete vaše povídání okamžitě, pokud bude stále ještě v režimu chat party. Pamatuje si okamžitý chat z posledního chat režimu a zůstává tam do té doby, než určíte jednu novou. **POZNÁMKA** Chat Memory platí jenom pro kanály Guild, Say a Party **

Automatické dokončení jména charakteru
Automatické dokončení jména charakteru pro chat rámečky, vyskakováním, a poštovní rozhraní je nyní aktivní.

Barevná jména charakteru
Jména charakterů nyní může být barevně shodný s povoláním v rámečku chat. Tato vlastnost může být umožněná skrz chat nastavení kliknutím pravým tlačítkem na chat okno.

 

 

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich