WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Přehled - Questy

Rychlý start | Tipy Realmů | Několik prvních úrovní | Charakter schopností | Charakter Titulů | Ovládání | Boj
Questy | Bojové mazlíčci | Malý mazlíčci | Základy mobů | NPC | Systém odpočinku | Vysvětlivky | Kadeřník

 

Manažer

Základy | Úrovně | Manažér | Daily Questy

Je zde mnoho aspektů ve World of Warcraft, které požaduje kratičké-dovednosti řízení, a Questování není žádná výjimka. Quest Managment je velmi důležitá role při hraní hry. Musíte již zřídit předměty proti množství prostoru, který máte dostupné ve vašich batozích a bankách. Kdy váš prostor je plný, čelíte rozhodnutí k prodání předmětů, zničení předmětů, nebo prodávat předměty za účelem získat větší místo. Tato možnost a technika mohou být také aplikovány na questech, protože quest log může skladovat maximum až 25 questů. Musíte zřídit questy ve vašem logu a rozhodnout se, na které questy se zaměřit k dokončení.

Zaměřit se na vhodnou určitou oblast
Spíše než dorážet kolem, je to obvykle nejlépe dělat všechny questy, které máte v určité zóně. Jakmile získáte questy, které jsou příliš těžké nebo je nemůžete najít s partou, pak musíte přecházet k další zóně se snadnějšími questy nebo hráli s více lidmi.

Nemusíte dělat každý quest
Zde jsou stovky questů. Pokud je to možné a děláte je všechny, tak to není moc účinné. Jakmile se questy dostávají příliš pod nízkou úroveň (zelená nebo šedá) měl bys je zanechat a zaměřit se na questy která vám dají větší zkušenost. Měl bys udělat jenom extra snadné quest, jestli je za to odměna, kterou chcete nebo protože se více zajímáte o questy sám než zkušenost, kterou poskytuje.

Požádejte o sdílení questu
Další hráči vám mohou říct, který questy jsou dobrý pro zkušenost nebo kterou má quest odměnu, které bude přinášet prospěch vašemu charakteru. Bez obav mluvit s členy guildy, členy party, nebo hráčů  v general kanálech pro radu.

Příliš těžký quest?
Jestli název questu je oranžový nebo tmavě červený, neměli byste ho dělat, můžete ho dokončit později, pokud nemáte partu. Je to nejlepší, že najdete nějaké další žluté nebo zelené questy k dělání. Jak zvýšíte úroveň, červené questy se přehodí na žluté a budou snadnější k dělání.

"Schází mi lehké questy, co budu dělat?"
Je zde snadná odpověď na tuto otázku: jednoduše přejít na další oblasti. Je zde několik různých oblastí kolem vašeho charakteru rozsahu úrovně, který můžete použít ke zvýšení úrovně. Například, můžete hrát ve Westfall (Humans), Loch Modan (Dwarves), nebo Darkshore (Night Elves) kteří jsou všude kolem stejné obtížnosti úrovně. Jestli máte problém v jednom z těchto oblastí, jděte do další oblasti s podobnou rozsahovou úrovní. Můžete vidět zde (PRACE NA STRANCE) seznam rozsahu úrovně.

Pomoc vyhledávání questu
Jestli máte problémy dokončit quest nebo nalezení, kde dostat quest, požádejte o pomoc v general kanálu chat. Obvykle nejlepší místo k zeptání je v guildě, zvláště jestli je více zkušených hráčů, kdo quest několikrát dokončil.

Dostávání quest předměty
Můžete koupit, obchodovat, nebo přijmout nějaké quest předměty jako dar od dalších hráčů. Tyto předměty nemusejí být označený jak "quest items" které nemohou být obchodní. Například, jeden quest vyžaduje Buzzard Wings. Jednou se lidi dozvědí, že je to součást questu, které mohou prodat, nebo dát přátelům, kdo je potřebuje pro quest. Můžete se ptát vaší guildy "máte někdo navíc nějaký Buzzard Wings?". Pak lidi budou vědět, že to potřebujete. Můžete také používat poštovní systém. Mít poštu přátel na quest předměty. Můžete také používat Auction House k hledání quest předmětů. Toto vám získá zkratku v dokončení questů spíše než bojovat s monstry pro předměty questu. To je rovnováha trvání proti penízům. Můžete ušetřit peníze získáváním předmětů sám, ale bude to zdlouhavé. Když jste jednou rozpoznali, jaké předměty jsou použité v questech, tak je můžete zachovat a dát nebo je prodat k dalším hráčům. Počet quest předmětů, které mohou být obchodní je málo. Ve většině případů jediné quest předměty, s kterými mohou hráči obchodovat, jsou tradeskill předměty.

Používej vaší banku
Můžete skladovat quest předměty ve vaší bance pro pozdější použití. Jen si ověřte, zda je máte předtím posbírané, než půjdete ven pokračovat dělat quest.

Držte několik Quest Slotu otevřených
Důvody pro systémový výkon, quest log má limit až 25 místa na questy. Jak cestujete, měl bys vždy zkusit mít aspoň 1-2 sloty otevřené pro nové questy. Někdy budete umístěný v situacích, která vás vybízí pro nové questy a nemáte místnost k přijmutí jedné překážky vašeho postupu. Toto se může stát s doprovázenými misemi a dungeony. Například: Jestli jdete do dungeonu a musel dostat quest velmi rychle, ale jsou "full", není vyloučeno, že nebudete schopní dostat quest znovu dokud se neukáže NPC (nebo dokud nevstoupíte do nové instance.

Zanechávání Questů
Jestli zrušíte quest, tak se můžete ještě vrátit a dostat quest znova. Jak váš charakter pokročí za optimálním rozsahem úrovně pro quest vykřičník nad hlavou NPC zmizí, ale můžete se ještě vrátit a začít quest v pozdější době. Jen si napište, který quest, jméno NPC a jeho umístění jen v případě, že se potřebujete odkázat na vaše poznámky.

Quest odměny, ve zkušenosti a předmětů jsou navržený, aby byl příslušný k úrovni, ve které jsou nabízený. Jestli se chystáte přerušit quest a znova přerušit quest, které jsou šedivá nebo byla dlouho zelená. Nemají obvykle cenu pro váš čas, pokud nebudete zkoušet dostat pokračování questu nebo pro radost z děje.

Zkuste odstranit quest, který je na prvním kroku. Je to velmi snadné jít zpátky a získat quest znova. Může v tom být větší zmatek, jestli zkoušíte získat pokračující quest znova.

Měl bys jenom zničit quest předměty pro zrušení questů, jestli nemáte úmysl získat quest znova. Jestli máte obavu o prostor inventáře, můžete skladovat quest předměty v bance do té doby, než jste připravení pokračovat v questu. Jen si pamatujte, že je musíte předtím sbírat znova než, je můžete dokončit. :)

 

 

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde