WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Přehled - Rychlý start

Rychlý start | Tipy Realmů | Několik prvních úrovní | Charakter schopností | Charakter Titulů | Ovládání | Boj
Questy | Bojové mazlíčci | Malý mazlíčci | Základy mobů | NPC | Systém odpočinku | Vysvětlivky | Kadeřník

 

Rychlý start

Informace rychlého startu

Herní systém nápovědy! Jestli jste nový pro hru, doporučujeme využít in-game systém nápovědy. Kliknutím na blikající ikonku vykřičníku na spodu vaší obrazovky, se můžete dozvědět o základních prvkách hry jak začínat dělat questy, zavádějící boj a trénink vaši postavy.

Pokud by, jste měli jakékoliv otázky ohledně ovládaní, podržte kurzor myši nad tím co vás zajímá a vyskočí informační okno.
Při pohybu na herním světě, používej kurzorové klávesy - ASDW. Jiný pohled vaší postavy můžete změnit pomocí myši.
Jestli se setkáte s objektem, monstrem, nebo postavě, kurzorem myši zjistíte co a jak můžete dělat.
Po kliknutím levého tlačítka si můžete vybrat objektu, monstrum, nebo postavu. Pravým tlačítkem můžete dělat různá ovládání.

 Čtěte váš manuál!

Hodně se doporučuje, si najít čas k přečtení World of Warcraft manual. To je napsané pro nové uživatelé a obsahuje mnoho nezníněných věcí v tomto průvodci.

Přihlášení do hry

Nyní, když máte vytvořený účet, můžete vstoupit do hry a začít s hraním. Jakmile začnete hru, budete pobízený k přečtení a souhlasením s podmínkami naší smlouvy. V přihlašovací obrazovce, vložíte jméno účtu a heslo, které jste si vybrali, kdy jste vytvořili váš účet.


 

Vyberte si oblast,
kterou si přejte využívat.

Výběr Realmu (serveru)

Prvně si budete potřebovat vybrat realm (také známý jako "server"). Budete potřebovat kontaktovat tvé přátele a vybrat stejný realm, abyste mohli všichni společně hrát, protože charaktery na různých realmech nemůžou hrát mezi sebou.

Jakmile se přihlásíte, můžete vytvořit charakter pro sebe s výběrem vaši postavy, obličeje, a povoláním.


Vyberte si oblast,
kterou si přejte využívat.

Horda vs. Aliance

Ve světě Azeroth, Horde a Alliance jsou nepřátelský frakce zamčený v boji o kontrolu nad zemí - a žádná podpora strany. Hráči Hordy a Aliance mohou bojovat proti sobě navzájem, ale nebudou schopný být v partě společně, obchod, anebo dokonce povídat si navzájem. Tak, pokud si přejete hrát s tvými přáteli, proto si ověřte, zda jste si vybrali postavu, ke které patří stejná frakce.

Můžete vytvořit oba charaktery Hordu a Alianci v Normal realm, ačkoliv budou podléhat stejným zkříženým-omezením frakce, jako nebudete schopni obrnit z charakteru Aliance k charakteru Hordy. Na Player vs. Player realmech, můžete vytvořit jen charakter z jednoho ze dvou frakcí.

 

 

Postavy Horda:

Postavy Aliance:

Barbarský Orci - Orcs.
Duchovní Taureni - Tauren.
Pověrčivý Trollové - Tolls.
Přízračný Nemrtvý - Undead.
Krvavý Elfové - Blood Elves.
Goblinové - Goblins.

Dobrodružný Trpaslíci - Dwarves.
Vynalézavý Gnómové - Gnomes.
Vznešený Lidé - Humans.
Záhadný Temný Elfové - Night Elves.
Drenejové - Draenei.
Worgenové - Worgen.

Vytvoření Charakteru

První kroky ve vytvoření vašeho charakteru je že si vyberete postavu, pohlaví a povolání. Je to dobrý nápad k vyrobení nějaké volby, přečtením manuálu, kliknutím na povolání a na postavu nahoře, nebo oba jedna postava a povolání jsou definující vlastnosti vašeho charakteru. Pohlaví vašeho charakteru je čistě kosmetický rys a nemá žádný dopad na schopnosti nebo statistiky charakteru.

Úprava Charakteru

Můžete přizpůsobit různé varianty charakteru. Všechny charaktery mají volitelné účesy, barvy vlasů, a barva pleti. Další rysy jako obličejová označení, náušnice, parohy, a vousy jsou charakteristické pro jisté postavy a kombinaci pohlaví.

Jestliže prohlížení bere příliš mnoho času, pak jednoduše klikněte na tlačítko "randomize" k náhodnému vzhledu charakteru. Můžete pokračovat k stisknutí tlačítka do té doby, než jste spokojení s výsledkem.


  • Skin Color - Barva pleti
  • Face - Obličej
  • Hair Style - Styl vlasů
  • Hair Color - Barva vlasů
  • Special Trait - Piercings, naušnice, make-up.

Výběr Jména

Když si vyberete jméno, které si vyberete, tak se bude ukazovat každému, s kterým se setká v Azeroth, tak volte moudře! Musíte si být vědom, abyste neriskovali trestu, jinak si budete muset přejmenovat charakter.

Když jste si vybrali jméno, tak charakter bude připravený začít, s jeho nebo její dobrodružnou karieru. Klikněte na tlačítko "Enter World" ke vstupu do World of Warcraft!

Poznámka při umření

To je více než pravděpodobný v nějakém bodu v dobrodružství kariery, charakter se setká s předčasným zánikem. Avšak ve World of Warcraft chrakter smrti nemá žádné trvalé důsledky. Budete ihned schopní osvobodit ducha jako přízrak, od kterého bodu budete přepravovaní k blízkému hřbitovu. Jako přízrak, musíte běžet zpět do sousedství mrtvoly k oživení. Na minimapě bude zobrazovaná šipka ukazováním směr k mrtvole, stejně jako zpět směrem k hřbitovu, jestliže se ztratíte.


 

Vypadá nejasně důvěrná.

Game Master (GM)

Pokud potřebujete kdykoliv pomoc zatímco jste ve hře, neváhejte kontaktovat Game Master (GM). Tým GM jsou k dispozici pro pomoc se širokým okruhem problémů a záležitost, s kterými se můžete setkat. Pro kontaktování GM, následujte tyto jednoduché kroky:

Kliknutí na tlačítko "Help Request" na Interface Panelu ve spodní části obrazovky (ten, který vypadá jako červený otazník).

VBrouzdejte seznamem témat v "Top Issues" podívat se na seznam odpovědi, zda se tam nachází záležitost, kterou hledáte, nebo pátrejte po všech tématech s vyhledávajícím polem.

Jestliže zvláštní záležitost nebude nalezený, klikněte na tlačítko "Opetn a Ticket" na levém nižším okně. Po zhodnocení odvolání, klikněte na tlačítko na "Issues that GMs can assist with".

Vyberte si kategorii, která zahrnuje problém, a následujte pokyny. Jestliže je zde tlačítko k oznámení záležitosti, tak na to klikněte a popište problém v okně.

Cedule se objeví na obrazovce. GM vás bude kontaktovat a potom vám pomůže situaci vyřešit.

Dozvědět se víc o World of Warcraft

Pro více informací jak hrát World of Warcraft, navštivte stránku "WoWka.cz".

Pro pomoc průvodce skrz několika prvních zkušeností úrovně, jako nový charakter se můžete podívat do Přehledu - Několik prvních úrovní.

 

 

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde