WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Profese

Alchemy | Blacksmithing | Enchanting | Engineering | Herbalism | Inscription | Jewelcrafting
Leatherworking | Mining | Skinning | Tailoring | Archaeology | Cooking | First Aid | Fishing

 

Mining

 

Horníci sledují cennou a užitečnou rudu, sbírají je rovnou kopáním ze země. Jejich znalost země jim dává silnou představu o tom, kde najít bohatou žílu zlata, stříbra nebo mohou najít dokonce víc drahých kovů, nastrádat a tavit pro zisk, nebo použít ke kovovýrobě všech typů.

Horníci mohou mini-mapu se schopností Find Minerals vidět na místě minerální žíly, a mohou je získat rychleji (pohým kliknutím pravým tlačítkem myši). Horníci potřebují krompáč, aby mohli rozbít kameny a získat cennou rudu, aby ji mohli roztavit do cihelné rudy, musí být u kovárny (ve většině měst).

Související profese

Blacksmithing
Kováři využívají zkušenosti s kladivem a kovadlinou k řemeslu smrtících zbraní, těžkých kroužkových a plátěných zbrojí.

Engineering
Enchanteři používají svoje magické formuláře k udělení vylepšení na zbraně, zbroje, a dalšího vybavení.

Jewelcrafting
Klenotníci odemikají překvapivou moc drahých kamenů, a vytváří z nich silné šperky a naušnice.

 

Jak budete i nadále vykonávat mining dovednost a tavit složitou kombinaci rudy do slitin, poroste dovednost Mining. Vysoce kvalifikované hodnoty jsou nutné k úspěšnému nalezení vzácnějších minerálů.

 

Mining je sběratelská profese. Často je spárován s výrobních profesí, zejména Blacksmithing, Engineering a Jewelcrafting.

 

Minerály se nacházejí po celém Azerothu, ačkoli některé oblasti jsou bohaté na minerály, než ostatní. Hodnotné a vzácné minerály se často obtížně hledají, ale odměny stojí za to - je za ně vysoká cena a tvoří silné kovy.

 

Různé odkazy

Na oficiálních stránkách níže

Trenéři

 1. wowwiki.com

Příručka zlepšování

 1. wow-profesions.com
 2. wowhead.com

Stáváme se Minerem

Nejprve budete potřebovat najít mining trenéra. Poté, co se naučíte základní mining, otevřete knihu schopností (klávesou "p") a najděte ikonu "Find Minerals" (najdi horniny), která byla přidaná k vašim schopnostem. To bude použité k odhalování Mineral Veins (Minerální žíly). Shift + kliknutí a táhnutí této ikony do řady vašeho akčního baru.

Teď si potřebujete koupit "mining pick" (krumpáč). Obvykle se prodávají u "trade merchant" nebo ostatními obchodníky v blízkosti mining trenéra.

 

Nalezení Mineral Veins (Minerálové žíly)

Nyní potřebujete najít minerální žíly. Zatímco hrajete, aktivujte ikonou "Find Minerals" (nebo zmáčknutí odpovídajícího tlačítka). Minerální body se nyní ukazují na minimapě, když jste blízko nich. Vyhledejte je. Budete se muset rozhlédnout kolem a hledat minerální žíly. Často se nacházejí v blízko quest lokací a uvnitř dolů. Obvykle jsou blízko hornatého terénu. Záleží na vás, objevovat dobré těžební místo. Často je vhodné najít si cestu, kterou můžete opakovat mezi hornickými uzly, které jste objevili. Jestli je na minimapě hornický uzel šedý, znamená to, že je nahoře nebo dole pod vámi nebo v jeskyni poblíž.

Měli byste mít "Find Minerals" stále aktivní po celou dobu, abyste věděli, kde jsou minerály poblíž.

Druhy Mineral Vein

Minerály přicházejí v mnoha odlišných verzích. První ložiska, na která narazíte, jsou Copper (Měď). Pro najití cennějších a vyšších úrovní rudy, budete potřebovat cestovat do vyšších oblastních úrovní. Například Elwynn Forest/Durotar mají copper. Pro najití Tin (Cín) vyžaduje cestovat do Westfall/Barrens. Podívejte se na seznam lokalit níže.

 

 

Používání Minerální Těžby

Poté, co najdete minerální žílu, pravým kliknutí začneš kopat. Pokud jste úspěšní, nyní budete schopni vybírat nějaké minerály a možná nějaké hrubé kameny. Jestli neuspějete, zkuste to znovu. Pokračujte v těžbě, dokud celá žíla nezmizí.

 

Obsah Miningu

Když těžíte, objevíte tři hlavní druhy přísad: kov, kameny a drahokamy. Drahokamy jsou vzácné a použité v lepších receptech pro jiné profese, jako blacksmithing a engineering. Sbírejte všechny přísady, které najdete, a poté si je uschovejte pro pozdější použití. Kameny mohou být přeměněné pro Blacksmiths Engineers bez použití kovadliny. Mnoho těchto součástí můžete také najít u zabitých monster nebo zakoupené od ostatních hráčů.

Když najedete myší na minerální žílu, uvidíte barvu ukazující, zda budete získávat skill z dolováním.

Gray - Šedé - Nemůžete zlepšit svůj skill těžbou z takové žíly.
Green - Zelené - Tyto minerální žíly vám dají docela malou zvýšit skill. Můžete to zkoušet, ale je třeba natěžit/vyrobit velké množství horniny, pro zlepšení skillu s těmito minerálními žílami.
Yellow - Žluté - Tyto minerální žily vám dají nízkou šanci zvýšit skill. Je to ještě rozmné zkusit zvýšit skill s těmito minerálními žílami.
Orange - Oranžové - Tyto minerální žíly vám dají nejlepší šanci zvýšit skill. Všechny profese se dělají z oranžových předmětů, vždy zvyšují skill.
Red - Červené - Nemůžete ještě těžit. Potřebujete vyšší mining skill.

 

Používání Kovadliny/Slévání - Forge/Smelting

Nyní, když máte vzácný kov, můžete ho slít do kvádrů, které pak mohou být použity pro vytvoření brnění, zbraní nebo jiných předmětů pomocí blacksmithing nebo engineering skillů.

Najděte si kovárnu. Jsou umístěny v hlavních městech a v nějakých malých městech. Pokud nemůžete najít žádnou, zeptejte se hráčů okolo. Pro potvrzení, že se opravdu jedná o kovárnu, přesuňte kurzor myši na oblast a uvidíte, zda se objeví nápis "forge". Můžete také zkusit slévat kovy. Nepotřebujete být přímo u kovárny; potřebujete být jen blízko.

Nyní, když jste našli kovárnu, je na čase začít slévat. Otevřete si knihu schopností a najděte si smelting ikonu. Stisknutím otevřete okno s vašimi recepty. Několik příkladů, co můžete slévat: přeměnit copper ore na copper bars a vytvoření bronze zkombinováním copper bars a tin bars. Abyste získali další recepty, budete se potřebovat naučit od mining trenéra. Mining obrazovka s recepty vám také řekne, kolik kusů kvádrů můžete slévat v závislosti na množství surovin, jež máte.

Názvy skillu profese

 • Apprentice - 75 (1-75)
 • Journeyman - 150 (50-150)
 • Expert - 225 (125-225)
 • Artisan - 300 (200-300)
 • Master - 375 (275-375)
 • Grand Master - 450 (375-450) Cataclysm
 • Illustrious Grand Master - 525 (450-525) Cataclysm
 • Zen Master - 600 (525-600) Mists of Pandaria
 • Stát se master miner (300+) budete potřebovat cestovat do Hellfire peninsula v Outland pro trénování.
 • Pro Grand Master training (375-450 skill) trénování potřebujete navštívit Northrend.
  • Hráči Aliance promluví s Fendrig Redbeard v Valiance Keep, Borean Tundra nebo jít k Grumbol Stoutpick v Valgarde, Howling Fjord.
  • Hráči Hordy navštíví Jonathan Lewis v Vengeance Landing, Howling Fjord.
  • Obě strany mohou jít do Dalaran a promluvit s Jedidiah handers v Magus Commerce Exchange.

Dodatečné Iinformace

 • Monstra napadnou hráče, kteří jsou blízko minerálních uzlů, dokonce i když si vás nevšimli předtím.
 • Můžete vydělat peníze dolováním a prodejem barů, kamenů, nebo drahokamy na aukčním domě.
 • Někdy byste možná mohl chtít prodat rudu na aukčním domě namísto barů, protože horníci je chtějí kupovat ke zvýšení úrovně v jejich dolování.
 • Můžete koupit hornické batohy, které můžete použít ke skladování víc hornických materiálů. Menší batoh se prodává u prodavačů. Větší jeden je vyrobený od Leatherworkers.
 • Dark Iron se nachází většinou uvnitř instance jako například jako Blackrock Depths nebo Molten Core. Dark Iron může být tavený uvnitř Blackrock Mountain uvnitř instance.
 • Můžete koupit enchanty na rukavice, které zvýší váš mining skill. Také je zde engineering předmět, který zvedne mining.

Vyšší hornická úroveň znamená, že máte větší šanci na těžbu šperků?
Ne. Šperky jsou již uvnitř uzlu předtím, než se k nim dostanete. Buď jsou tam, nebo nejsou, a vaše úroveň skillu na to nepůsobí.

 

 

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde