WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Profese - Secondary

Alchemy | Blacksmithing | Enchanting | Engineering | Herbalism | Inscription | Jewelcrafting
Leatherworking | Mining | Skinning | Tailoring | Archaeology | Cooking | First Aid | Fishing

 

Fishing

 

Rybáři relaxují a živí se tím, že chytají ryby z jezer a moří ze šdědrého Azerothu. Pečlivý výběr návnad a trpělivosti může mít za následek opravdových odměn položení sítí z námořniské pochoutky, které obnovuje hrdinům zdraví nebo zvýší jejich atributy z podmáčených harampádí, jako batohy a kamenů. Fishing může dokonce přinést vzácné suroviny a ztracené předměty na dně oceánu nebo pohlcených mořských tvorů!

 

Fishing je sekundární profese - každý se může stát rybářem, bez ohledu na to, kolik dalších profesí se naučil.

Související profese

Alchemy
Alchemisté mixují byliny na vytváření zvláštních, magických lektvarů, které léčí, posilují a vytváří různé náhodné účinky.

Cooking
Kuchaři experimentují s podvnými a úžasnými surovinami získaných z dalekých koutů Azerothu.

Veškerý rybolov musí být prováděn v těle vody s rybářským prutem, který lze zakoupit u každého rybářského trenéra. Rybaaření na různých místech (nebo volitelné, s různými druhy návnad, které lze zakoupit též u trenérů) mohou produkovat různé výsledky.

Ačkoli většina z úlovků bude mít smysl v okamžiku, kdy půjdou vytáhnout ven z vody, vaření je pohodlný způsob, jak získat ještě víc nachytaných kilometrů ryb, které chytíte - když jsou speciálně upravené, mnoho ryb nabízí další regenerační výhody.

 

Různé odkazy

Na oficiálních stránkách níže

Trenéři

 1. wowwiki.com

Příručka zlepšování

 1. wow-profesions.com

Začínáme rybařit

Nejprve potřebujete najít fishing trenéra. Fishing trenéři jsou obvykle nalezený vedle jezera nebo potoku. Pokud vidíte NPC stát blízko vody, bude to pravděpodobně fishing trenér nebo obchodník. Vyptávejte se a lidi mohou pomoct zavést k fishing trenéra. Když jste se naučili fishing, potřebujete najít rybářský prut! Nyní je na čase rybařit.

Trénování
Zpátky k trenérovi naučit se Journeyman, Expert, a Artisan fishing, jakmile překročíte skill. Pro dosáhnutí Master, budete potřebovat navštívit fishing trenéra v Outland nebo Northrend. Stát se  Grand Master rybářem, budete potřebovat navštívit fishing trenéra v Northrend.

Pěstování vašeho fishing skllu z 1 až 450 nebude udělané rychle. Budete potřebovat vícenásobně úspěšné získat body dovedností. Může stát za to, že to trvá hodně času a prostíráte váš rybolov, než zkoušet zvýšit vše jednorázově. Ověřte si, zda máte nejlepší rybářské vybavení, včetně všech důležitých rybářských návnad.

Rybářské oblasti

Oblast (region), ve které se nacházíte v pravém horním rohu obrazovky a určí jaká ryba je k dispozici pro chytání. Pokud jste charakter nízké úrovně, v prvé řadě bys měl rybařit blízko začínající oblasti pro vaší rasu. Pokud zkusíte začít v pokročilejších rybářských oblastech, bude dlouho trvat chytit rybu a začne bodování rybářské dovednosti úrovně. Nemůžete poznat obtížnost úrovně rybářské oblasti, kromě skrz zkušeností, druhu ryb, kterou ulovíte, a jak často chytíte odpad. Pokud často selžete, pak pravděpodobně nemáte správné místo. Měli byste zkusit nějakou snadnější oblast. Experimentujte s různými rybářskými oblastmi. Měl bys to vyřešit. Úroveň předmětech, které ulovíte by vám měli ukázat jaká je obtížná oblast.

Rybářské pruty

Potom, co jste trénovaný v rybolovu, potřebujete si koupit rybářský prut. Rybářské pruty můžete koupit z obchodníků, kteří prodávají potřebně předměty pro Profese ("trade merchants"). Zeptejte se dalších lidí, kde jeden najít, pokud potřebujete pomoc. Po použití vašeho počátečního rybářského prutu, můžete najít lepší ve světě. Zkontrolujte Aukční síň pro pruty.

 

Návnady

Najděte obchodníka, kdo prodává návnadu. Většinou, tento prodavač bude "trade merchant". Můžete pak použít návnadu ke zvýšení fishing skillu, abyste mohli snadnější chytání ryb. Návnada zaniká po vypršení času, pak musíte pokračovat v opětovném použití.

 

Návnady +Fishing
Shiny Bauble +25 na 10 minut
Nightcrawlers +50 na 10 minut
Bright Baubles +75 na 10 minut
Flesh Eating Worm +75 na 10 minut
Aquadynamic Fish Attractor +100 na 10 minut
Sharpened Fish Hook +100 na 10 minut
Glow Worm +100 na 60 minut

Použití rybářského prutu

Nyní budete potřebovat vybavit rybářským prutem. Umístěte do vaší hlavní zbraně. Jestli máte obě hlavní zbraň a sekundární štít, budete muset odstranit obě před vybavením rybářským prutem.

Vybavte se rybářským prutem a otevřete vaše menu schopnosti. Nyní musíte najít  novou ikonu pro fishing (nebo jeho přidružené klávesové zkratky). Přetáhněte do akčního baru.

Nyní si najděte kde rybařit. Najděte nejbližší řeku nebo jezero, nebo jděte do oceánu. Čelem vodě a zmáčknutí tlačítka fishing. Charakter bude kouzlit uvnitř do vody. Jestli nebudete schopný rybařit, budete informovaní zprávou o chybě s určitou chybou. Zkuste rybaření v další oblasti. Jestli jsou zde není dost místa obsadit, takový jako jsou úzké řeky, možná, že bys mohl obdržet chybu. Zkuste jinou pozici.

Samotné rybaření

Jakmile nahodíte udici, objeví se rybářská bójka. Přesuňte kurzor myši na bójku, aby se objevilo typické kolečko indikující možnost interakce.

Nyní musíte čekat, než se bójka pohne a uvidíte šplouchnutí. Rybaření vyžaduje trpělivost. Není to pro každého. Objeví se ukazatel času a začne počítání klesat, potom co máte nahozený prut. Ukazatel času signalizuje délku aktuálního nahození. Po skončení času, budete muset znova nahodit. Pravé kliknutí na bójku co nejrychleji, když se pohne. Rozhraní pro hru zahrnuje správné načasování tak, že pravým klinutím bude mít za následek, že ryby byly chycená a nenechali je uplavat.

Pokud jste úspěšní, přijmete krabici kořisti a budete schopný chytit rybu. Pokud nejste úspěšní, dostanete nějaký odpad.

Splash/hook se může vyskytovat v různých časech podél časovacího baru. Někdy se splash/hook objeví přímo před vypršeným časem, vyžadující rychlé kliknutí před zrušenou rybářskou operací. Jak budete hodně rybařit, povede se vám stále lépe v kliknutí v pravý čas.

"No fish are hooked (Žádná ryba zaháknutá)"
To znamená, že jste klikli na rybářskou bójku v nesprávný čas. Zkuste to znova.

Předměty odpadu
Vždy budete chytat něco, ale můžete chytit hodně předmětů odpadu. Můžete snižovat tuto příhodu, získáním lepšího rybářského prutu, použití silné návnady, stáváte se okouzlující rybář nebo předmět, nebo pěstováním vaší dovednosti (které tyto předměty dělají).

Zvláštní kaluže rybaření

Jsou zde zvláštní rybářské kaluže lokalizované po celém světě, které vám dovolí lovit zvláštní rybu. Rybař musíte stále nahazovat, dokud vaše rybářská bójka není uvnitř zemi animovaného kruhu. Jestli je to mimo, nedostanete zvláštní rybu. Můžete rybařit kaluž 4-6krát před vyčerpané kaluže a zmizí.

Klasický WoW

Oily Blackmouth Shoal
Firefin Snapper Shoal
Sagefish Shoal
Greater Sagefish Shoal
Deviate Fish Shoal
Eel Shoal (Feralas/Tanaris/Azshara/Stranglethorn Vale)

Burning Crusade

Sporefish School (Zangarmarsh) - Zangarian Sporefish
Bluefish School (Nagrand) - Icefin Bluefish
Feltail School (Terrokkar Forest/Zangarmash) - Spotted Feltail
Highland Mixed School (Terokkar Forest) - Gives Furious Crawdad, Golden Darter, a více.
School of Darter (Terokkar Forest) - Golden Darter
Pure Water (Nagrand) - Gives Mote of Water

Northrend

Borean Man O' War School (Borean Tundra)
Deep Sea Monsterbelly School (The Frozen Sea)
Dragonfin Angelfish School (Dragonblight)
Fangtooth Herring School (Howling Fjord)
Glacial Salmon School (Grizzly Hills)
Glassfin Minnow School (Crystalsong Forest)
Imperial Manta Ray School
Moonglow Cuttlefish School (The Frozen Sea)
Musselback Sculpin School (Borean Tundra)
Nettlefish School (Sholazar Basin)

Plovoucí trosky

Jsou zde zvláštní plovoucí oblasti trosek. Můžete nějaký najít v Stranglethorn Vale. Rybař musíte stále nahazovat, dokud vaše rybářská bójka není uvnitř zemi animovaného kruhu. Jestli je to mimo, nedostanete zvláštní předměty. Můžete dostat zvláštní uzamčené skříňky a bedny a někdy léčivé a mana lahvičky. Bedny někdy obsahují cenné předměty jako zelené předměty, runecloth bolts, mageweave bolts, peníze, kůže, a víc.

V Zangarmash můžete najít Steam Pump Flotsam, u kterého můžete získat Heavy Supply Crates nebo Steam Pump Debris.

Ryby a rybářské předměty

Raw Edible Fish - Většinou rybu, kterou ulovíte může být použitá jako jídlo. Rybu jíš pravým kliknutí.

 

Cooked Fish - Vezměte syrovou rybu ke kuchaři a mějte ji vařenou. Vařená ryba, bude léčit hráče víc než syrová ryba.

Special Fish - Některá zvláštní ryba, jako 22-librový sumec, můžete držet ve vaší (off-hand) druhý ruce. Uznáváním, že se chlubíte s vaším úlovkem ostatním lidem. Můžete najít další ne-jedlou rybu, která je užitečná pro Profese. Zjistěte, za kolik se prodávají u prodavače. Můžete také chytit uzenou rybu která, může otevřením obsahovat předměty.

Clams - Clams otevřete pravým kliknutím. Budete nalézat maso škeble, které může být použité pro vaření receptů, nebo perly! Iridescent pearly jsou velmi cenné a mohou být použitelné v blacksmithing, tailoring, a recepty engineering.

Gems - Velmi zřídka najdete drahokamy, jako lesser moonstone. Tento předmět může být použitý pro další Profese.

Zbraně a Zbroj - Můžete někdy vytáhnout zbraně a zbroj. Obvykle tyto předměty (šedé předměty) jsou jen dobré pro prodej prodavačům pro dodatečnou hotovost. Avšak, můžete najít nějaké velmi vzácné a cenné vybavení, jestli máte štěstí!

Vtipné předměty - Můžete vytáhnout lebky a další předměty, které jen existují. Můžete je prodat prodavači nebo se chlubit s vaším úlovkem s vašimi přáteli.

Uzamčené bedny - Můžete vytáhnout zamčené bedny. Mohou být uvnitř peníze a cenné předměty. Budete potřebovat otevřít bednu od někoho se schopností lockpiking (odemykání). Je to často hodné spojené s rybolovem, abys mohl otevřít vaše vlastní bedny.Můžete vytáhnout zamčené bedny.

Ztracené obchodní zboží - Můžete najít zvláštní boxy, které obsahují předměty pro engineering. Zachraňte obsah a prodejte je inženýrovi.

Názvy skillu profese

 • Apprentice - 75 (1-75)
 • Journeyman - 150 (50-150)
 • Expert - 225 (125-225)
 • Artisan - 300 (200-300)
 • Master - 375 (275-375)
 • Grand Master - 450 (375-450) Cataclysm
 • Illustrious Grand Master - 525 (450-525) Cataclysm
 • Zen Master - 600 (525-600) Mists of Pandaria

 

Dodatečné informace

Tracking Fishing Nodes - Sledování rybářských uzlů
Hráči mohou sledovat rybářské uzly. Tuto schopnost se naučíte z knížky, nalezený někde v bedně získané skrz rybaření.

+Fishing Skill
Kromě rybářských prutů a návnady, jsou zde různé předměty, můžete sbírat a přidat váš fishing skill.

Stranglethorn Vale fishing soutěž
Můžete přidat více fishing skill chytáním zvláštní ryby během Stranglethorn Vale rybářské soutěže. Můžete dostat kouzlo +5 vašemu rybářskému prutu jako z jedné odměny. Můžete dostat Lucky Fishing Hat, která je odměna v Stranglethorn Fishing soutěži. Můžete vyhrát Pagle's Extreme Angling' Boots, které přidávají +5 fishing. Můžete dostat enchant na rukavice, které přidají k fishing od enchantera.

Weather-Beaten Fishing Hat je to vzácná odměna z Outland nebo Northrend Daily Fishingu Quests. Dává +5 fishing a může být použitý pro přidání +75 fishing návnada každých 10 minut.

High Test eternium Fishing Line může být používaný pro zvýšení +5 vašemu rybářskému prutu. Můžete přijmout jeden během Stranglethorn Fishing Extravaganza nebo Northrend Daily Fishingu Quest.

Rybářské vybavení
Jestli se chcete oblékat jako rybář (proč by ne!?!?!) můžete dostat Fishing Hat, Blue Overalls (vyrobený u Tailoring), a Knitted Sandals (koupený/padaný). Můžete najít další skvělé předměty, aby se hodili pohledu rybáře.

Fishing Chair - Rybářská židle
Fishing Chair je zvláštní předmět, který může být napsaný ze zadu. Můžete sedět v židli a rybařit. Tento předmět je jenom dosažitelný z Trading Card Game's "Gone Fishin'" loot card, která může být koupená mimo hru.

 • Hráči s 300 nebo vyššími cooking, mají šanci najít Waterlogged Recipe v Bag of Fishing Treasures odměněný u Northrend fishing daily. Tento předmět, může být prodaný dalším hráčům a odměňuje několik Dalaran Cooking Rewards, při přepnutí.
 • Rybářský časovač nemůže proběhnout jeho trváním bez záběru ryb.
 • Můžete rybařit v Underbog.
 • Můžete prodávat vařené ryby dalším hráčům. Je to lepší než kupované jídlo. Rybolov je skoro vždy kombinace s Cooking. Měl bys dělat vaření, jestli se chystáte rybařit.
 • Můžete najít cooking recepty na rybu z jistých obchodníků.
 • Zprávy v láhvi mají šanci mít recept v sobě.
 • Některý z rybářských oblastí, bude pěkně tvrdé rybařit a bude požadovat návnadu a dobrý rybářský prut.
 • Některá ryba může být chycený jenom v jistých časových dnech!
 • Northrend má hodně velké ryby, které mohou být vařené pro silné buffy. Nejčastěji raidy používají uvařené ryby nebo maso ke zvýšení jejich statů.
 • Některé rybářské oblasti v Outland mohou být dosažené jenom s létajícím mountem.

Běžné otázky rybaření

Co dělá fishing skill?
Fishing skill určuje množství předmětů odpadu, co chytíte. S vyšším fishing skill, budete schopný chytit cennější předměty a méně odpad. Jestli jste nadaný chytit rybu většina času nebo veškerý čas, pak váš fishing skill je dost vysoký.

Vadí to kde rybařím? Měl bych se pohybovat kolem?
Oblast (region) určí jakou rybu a kořist budete schopný najít. Kromě toho, který rozdíl, to nevadí, kde rybaříte. Jestli zkusíte rybolov na břehu v určité oblast a pohybujete se nahoru pláží uvnitř stejného regionu, a bude stejné. Posunováním nepůsobí vaší šanci, kromě v případě nalezení rybářských kaluží vs. Žádné rybářské kaluže.

 

 

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde