WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Průvodce hráče - Party/Raidy

Guilda | Party/Raidy

 

Etiketa

Role | Hledat Partu | Dungeon Finder | Etiketa | Tipy Party | Pulling | Crowd Control | Skupiny Raidu | Tipy Raidu

Etiketa party je velmi důležitá v masivně multiplayer hře. Mějte na paměti, že vaše reputace bude následovat skrz vaše hrající kariéry. Jestli urazíte členy party, vaše reputace bude ovlivněná. Členové party to mohou říkat přátelům nebo kamarádi guildy o vašem chování a toto může ovlivnit vaše jednání s nimi v budoucnu. Mohli by odmítnout pozvat vás k nim do skupiny, nemuseli se připojit do jejich guildy, nebo vůbec přijímat služby z jejich guild kamarádů. Je to nejhorší případ, avšak to se může stát, a to všechno závisí na vašem chování. Tak, je to vždy ve vašem nejlepším zájmu, aby byl na vašem nejlepším chování. Dělat přátelé je lepší, než vytvořit nepřátelé.

Zde jsou některé tipy:

Zůstaň dokud není práce dokončená
Neodcházejte z party po dokončení vaší části questu. Zdržujte se okolo, dokud každého v partě dokončil. Například: každý člen party musí nasbírat 5 předmětů. Vy nasbíráte 5, ale jsou zde ještě členové v partě, které ještě nesebrali 5 předmětů. Je to špatné chování náhle opustit partu, jakmile máte nasbíraný váš podíl bez pomáhání zbývajícím členům party, nebo přijímání jejich povolení k opuštění. Jestliže takto opouštíte, lidi často myslí, že jste je využívali k dokončení questu, a opustili je, jakmile jste dostali, co jste chtěli.

Loot
Jestli přijmete předmět, který nemůžete používat, ale je zde další člen party, který může použít, měl bys to dát členovy party. Například: vy lootujete opravdu hezkou Staff, ale jste Warrior. Za peníze můžeš jistě prodat Staff, ale jestli je ve skupině Mage, co používá Staves, měl bys mu jí dát. Toto také zahrnuje dovednost obchodovat součástky předmětu a receptů. Poraďte se s partou nebo vůdcem skupiny pro aktuální pravidla skupiny. Tato situace má působivost k nezdaření, jestli loot předmět, který nemůžete použít, a odmítáte je někomu dát, kdo by to mohl opravdu použít.

Ne Lootuj během boje!
Měl bys ses obvykle vyhnout pokusit se lootovat monstrum během boje (pokud jsou všichni mrtvý). Potřebujete se zaměřit na bitvu a ujistit se, že všechno je bezpečné před lootováním. Jestli vaše parta bojuje, zatímco vás vidí stát okolo a nepomáháte, můžete je urazit. Prvně bojovat, později lootovat.

Je to zvláště správný pro bohaté bedny. Neměl byste zkoušet lootovaní bedny, zatímco zbytek vaší party bojuje. To je sprosté. Jedině jenom, můžete toto pravidlo obejít, jenom když cestujete s velmi dobrými přáteli, nebo jestli další hráči uvnitř vaší party mohou být blízko k lootu. Nechejte vůdce party určit, kdo jde lootovat. Dobrý způsob je napsat /random 1 100 pro každého hráče. Kdykoliv se rolluje nejvyšší císlo, může lootovat bednu, získat předmět, atd.

Léčení
Jestli máte léčení a člen party potřebuje vyléčit. Jestliže jste neschopný k léčení, můžete se omluvit, jestliže jste hlavní léčitel ve skupině. Nemůžete stále zachraňovat lidi z umírání, ale můžete jim přinejmenším dát vědět, že jste se snažil pro nejlepší.

Vrácení do Party
Když se vrátíte do místa party, jedoucí někde jinde, tak si ověřte, zda se k nim nedostanete následovaným "vlakem", nebo přivést monstra s vámi, který mohou útočit na ně. Toto hráče velmi uráží. Pokud potřebujete pomoc dostat se k vaší umístěné partě, zeptejte se jich pro pomoc k pročištění cesty.

Buffy na vaší Partu
Jestliže máte Buff kouzla, které jsou prospěšná pro partu, používejte je. Žádejte členy party, aby vás informovali, při zaniknutí buffů. Jestli hráči vědí, že máte buffy, ale neužíváte je, nemusel by respektovat vaši schopnost k hraní povolání. Na druhé straně, jestliže dáváte dobře buff, tak hráči budou říkat "Hej, tento člověk byl důležitý hráč".

Neprobuďte více monster
Zatímco bojujete, sledujte okolo vás patrolu monster. Jestli se někdo přiblíží, buďte si jistý, zda je také nepřivoláte, a že se nepřipojí do vaší aktuální bitvy.

Trade Skills
Jestliže je zde více lidí se stejnými schopnosti obchodovat, sdílejte předměty nebo zdroje odkazů mezi vámi. Nebuďte nenasytný.

Jděte extra míle
Kdykoli je to možný, choďte extra míle dělat věci pro vaši partu. Hrajte, jak nejlépe umíte. Kdykoliv můžete pomáhat členům party. Jestli na ně zapůsobíte, mohou se dívat opačně na vás s dobrými vzpomínkami. Toto může budovat dobré vztahy pro budoucnost.

 

 

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain