WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Průvodce hráče - Party/Raidy

Guilda | Party/Raidy

 

Role

Role | Hledat Partu | Dungeon Finder | Etiketa | Tipy Party | Pulling | Crowd Control | Skupiny Raidu | Tipy Raidu

Postavení v Partě

Každý hráč by si měl být vědom jeho postavení v žádoucí partě. Rozděleni do tří hlavní postavení jsou tanci, healeři a DPSka. Vaše vybraná povolání a volby talentu jsou v podstatě určená jako postavení, pro který jste nejlépe vhodní. Detailní informace jsou níže:

Tankové

Tank je postava navržená, aby dostával velké poškození od nepřátel a tím chránil zbytek party. Do tanků se započítávají Protection Warriors, Protection Paladins a Feral Druids.

Účel: Držení pozornosti nepřítele na sobě a držet se dál od zbytku party s nepřítelem.

Tvoření Threat - Threat Generation
Držení mobů závisí nejvíc u tanků. Členové party jako jsou nesoucí cloth - Priesti a Magové nejsou vhodní dostávat hodně poškození - zvláště od bossů. Tankové mají schopnost, aby vykonaly to, co jiná povolání nemá. Navíc, tankové mají typickou schopnost, která si bude hlídat moby mimo dalších hráčů a mimo ně. Tímto způsobem tankové dostávají všechny údery a zbytek party musí dělat svojí prácí léčení a DPS.

Přilákání - Pulling
Další obvyklá postavení pro tank je přilákání nepřítele k partě, protože to je nejlepší způsob jak přilákat nepřítele. Někteří tankové mají schopnost nebo zbraň, která jim dovolí přilákat střeleckým útokem v závislosti na povolání.

Vedení - Leading
Tank je obvykle zodpovědný za vedení skupiny poblíž k cílům a je častýo člen kdo označuje nepřátelské cíle pro DPS a CC přednosti.

První do, poslední ven - First In, Last Out
Tank by měl být první osoba do bitvy pro většinu okolností. Jestli parta je přinucená běžet, tank by měl být připravený, aby zaplatil životem pro druhého účastníky členů party, aby unikli. Další členové party mohou nadějně oživit mrtvého tanka.

Main Tank vs. Offtank
Jestliže je víc tanků ve skupině, hlavní tank musí být vybrán. Offtankové jsou zodpovědný za vypomáhání hlavního tanku, jako záloha nebo hlídající proti dalším nepřátelům

Healeři

Léčitelská práce je držet partu na živu a dobře v čas a rychlím použitím léčivých kouzel. K léčitelům se připojuje Holy nebo Discipline Priests, Restoration Shamans, Holy Paladins a Restoration Druids.

Účel: Léčit členy v partě a držet je na životu.

Léčitelské tipy

  • Vždy sledujte u členů v partě životy. Nechtějte být v situaci, kdy členové v partě zemřou a museli jste být středem pozornosti při oživení mrtvých členů.
  • Používejte zkratkové klávesy, abyste léčil členy rychleji. Jedna běžná metoda k používání funkčních klávesnic pro výběr členů v partě a klávesy čísel pro léčivá kouzla.
  • Musíte být úplně obeznámený s vaším léčivým arzenálem, abyste přesně věděli jaké určité kouzlo v dané situaci používat.
  • Nevyplýtvejte vaši manu příliš rychle, používejte částečné léčení abyste neplýtvali manu při častém léčení.
  • Seřaďte vaše léčivá kouzla podle důležitosti, kdy kouzla potřebujete nejrychleji použít - je důležité seřadit kouzla pro tank a všechny ostatní členy.
  • Vždy se učte a získávejte nové tipy od ostatních, kteří se stávají lepšími léčiteli.

Buďte pohotový - Be Prepared
Vždy mějte nezbytné pomůcky z obchodů po ruce - reagents, mana points, a vodu. Pro každého léčitele se najde potřeba používat manu v případné nutnosti - mít dávku připravenou a mohla znamenat rozdíl mezi vítězství a wipe. Navíc, by měli mít u sebe trošku víc kvalitnější vody na kterou máte přístup. Skupina se jenom pohybuje tak rychle jak jeho léčitel a má-li slabší vodu (nebo nemít vůbec žádnou) a tím se značně zpomalí obnovu many mezi bojem a také celou skupinu.

DPS

Podmínky DPS, zkrátka ve hře poškození za sekundu, je dost používaný pro hlavní postavení k dodávání poškození. Do boj s blízka (DPS) se zahrnují Rogues, Fury nebo Arms Warriors, Enhancement Shamans, Retribution Paladins a Feral Druids. Do střeleckých DPS se zahrnují Mages, Hunters, Shadow Priests, Warlocks, Elemental Shamans a Balance Druids.

Účel: Pro rychlý a efektivní ničení nepřátel.

DPS Tipy

  • Jestliže přitahujete moby, když jste v společnosti, tak musíte vzdorovat přilákávání mobů - pokud nemáte schopnost Frost Nova nebo Vanish, abyste unikli.
  • Dávejte si pozor na kterého moba tank zrovna útočí - většinou času se jedná o první cíl pro partu DPS při zabíjení.
  • DPS povolání je potřeba k tomu, aby sledovala jejich threat/aggor, aby zabránilo nepřátelům odejít od tanka. Proto používejte např. u Rogues snižovací schopnost aggra (Feint). Hunters používá (Feign Death), Priests používá (Fade) a Mages (Invisibility), které můžou způsobit, aby na vás mob zapomněl a vrátil se k tankovi. Jestli vaše povolání nemá ani jeden z těchto schopností nebo je zatím nepřístupné, můžete také okamžitě zastavit útok.
  • Vyřešte si dobrý schopnosti střídání maximální vaše poškození za sekundu a používá širokou škálu vašich ofenzivních schopností.

Hybrids

Hybrid je každé povolání, které je způsobilé k naplnění v přinejmenším částečně, víc než jedno z těchto hlavních postavení. Účinnost v postavení může být méně než nehybridní, zvláště jestli vykonávají postavení, které není vhodné k aktuálním speciálních talentů. Například, Protection Paladin se může stát efektivním léčitelem, ale nebude tak účinný v tomto povolání jako je Holy Priest (nebo Holy Paladin, anebo co je duležité).

 

 

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich