WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Průvodce hráče - Party/Raidy

Guilda | Party/Raidy

 

Skupiny Raidu

Role | Hledat Partu | Dungeon Finder | Etiketa | Tipy Party | Pulling | Crowd Control | Skupiny Raidu | Tipy Raidu

Skupiny Raidu ve World of Warcraft projevují zásady síly v množství. Raidy se skládají až ze 40 lidí, kteří budou bojovat se silnými nepřáteli, vést válku v bitvách player vs. player a pracovat s ostatními podíly z lootu, zkušenosti a questy pro raid dungeony. Raidy vám dovolí odvážit se do nebezpečnějších oblastí a překonaly vrchol a výzvu ve World Warcraft.

Formace v Raidu
Rozběhnutí raidu je snadné, jako rozběhnutí party - pozvání ostatních, aby se připojili k dobrodružství. Nicméně, pro rozšíření vaši skupiny do raidu musíte nejprve změnit vaši skupinu do raid skupiny. Nastavení pro převedení na raid a je pod písmenkem "O" v Raid panelu. Maximální množství hráčů, kteří se mohou dostat do jednoho raidu je 40. Avšak, některé raid dungeony mají určitý počet členů v raidu. Např. v The Burning Crusade může do raidu maximálně 25 lidí.

Looking For Raid (Hledání Raidu)
Můžete použít nástroj Looking For Raid napsáním "/lfr" který je rozdílný od Dungeon Finder, LFR nástroj nespojí lidi skrz realmy. Můžete hrát jenom s hráči ve vašem realmu. Nemůžete také používat tento nástroj ve stejné době, jako Dungeon Finder nebo Battleground Queue.

Quest Credit
Nemůžeš dokončit quest, který není raid quest, když jsi v raidu. Například, členovi v raidu se nezapočítá nic za zabíjení mobů nebo nedostane potřebný předmět, pokud je v raidu. Zvláštní raid questy jsou questy, které můžete dokončit, když jste v raid skupině.

Zkušenost
Když jste v raid skupině, tak za poražené moby dostanete menší zkušenost, než když jste v normální partě. V raid dungeonech je také významně víc zkušeností za zabitý moby než za normální moby.

Uspořádání Raid Skupiny
Raid skupina sdílí společně chat, zkušenosti, loot, instance a raid questy. Zároveň, raid je rozdělěný do 5 osobních skupin. Vždy budete přiřazený k jednomu z těchto 5 skupin, zpočátku jednoduše připojení k raidu, který vás automaticky přiřadí ke skupině. Po připojení k raidu, raid leader může ručně přiřadit a přerovnat skupiny kdykoliv.

Členění má několik způsobů na členy v raidu. Každá skupina může komunikovat s vlastním party chatem, které se vidí v skupině. Jenom členové 5 osobní skupiny se zobrazují ve vaší minimapě. Navíc nejvíce důležité je, že mnoho užitečných skupinových kouzel a schopností užívaných pro členy ve skupině, které jsou jen ve skupině. Např. Aura Paladinů, Totemy Shamanů a Blood Pact Warloků. Tyto kouzla a účinky musí být zvažovaný raid lederem a asistenty při formování dobře vyrovnaného raidu.

Raid Leaders a Assistanti
Raid leder má speciální nástroje pro asistenci při organizaci raidu, uspořádání a komunikaci. Raid leader může pohybovat hráči mezi skupinami podle přání, přidat nebo odstranit členy raidu a používat výstrahu v raidu a zvláštní chat raid leaderu. Raid leader může také prosazovat asistenty, kteří mají skoro stejné nástroje.

Pozice raid ledaer je osoba, která začala raid standardně. Nový raid leader může jmenovat aktuálního vůdce zvolením schvalováním vedením. Raid leader jsou indikovaný v raid panelu s pevnou ikonou koruny vedle jejich jména. Raid asistenti mají hlavní rysy koruny vedle jejich jmén.

Raid Chat
Jakmile jste v raid skupině, s kterou si můžete povídat v raid kanálu napsáním /raid mezera a píšete text. Když text pošle raid leader, tak se zobrazí v jiné barvě a má označení [Raid Leader].

Raid UI
Na Raid se používá přehled Social panel, všechny členové z vašeho raidu jsou zobrazení ve skupině. Uživatelské nastavení Raid panelu má funkčnost, která dovolí každému členovi sledovat členy raidu.

Každé povolání má přehled na pravé straně panelu, který vám dovolí zobrazit všechny členy v tomto povolání. Jednoduše klikněte a odtáhněte ikonu povolání, kdekoli na vaší obrazovce. Můžete také odtáhnout jednotlivé jména skupin a umístit členy skupiny na vaší obrazovce. V každém případě, se vám zobrazí život, mana, omezené buffy a debuffy na každém hráči v okně. Můžete také kliknout na hráče a tímto způsobem si vybrat za cíl jednoho hráče.

Můžete vidět cíl jednotlivého člena raidu kliknutím pravým tlačítkem myši na panel pullout a vybrat vhodné nastavení. Toto je snadnější způsob vidět jednoho nebo více vašich členů raidu při zamíření. Toto je zvláště užitečný pro main tank, koho má označeného main tank.

Main Tank a Main asistent by měl být přidán v okně raid UI, který může být vytažený do hry. Tyto okna ukážou automaticky standardní cíl u main tank/mani asistenta.

Barvy povolání
Každé povolání se zobrazuje v určité barvě textu v raid panelu. Toto není význam v barvě při zpřístupnění některých nastavení, ale k zobrazení ostatní barvy povoláních.

Raid Varování
Je zde k dispozici chat pro varování raidu u raid leader a asistenty. Text, který je poslaný do tohoto kanálu, kde se objeví ve středu obrazovky pro všechny hráče v raidu a je doprovázený zvukovým signálem. Text může být poslané do chatu s "/RW" zkratkou. Varování Raidu jsou extrémně užitečný pro koordinaci raid akci, zvláště setkáním během náročného bosse.

Tlačítko Ready Check
Raid leaders a asistenti mají tlačítko Ready Check na jejich raid panelu. Tato vlastnost může být také aktivován napsáním "/readycheck" přes chat. Ready check posílá všem členům v raidu "Jste připravený?". Raid leader a asistence dostanou zpátky odpověď od členů a dozvědí se, jestli jste připravený.

Označení cílů
Stejným způsobem jako když v partě, raid leader/assistant může pravým kliknutím na portrét jejich cíle, aby vybral symbol k tomu, aby se spojoval s tímto cílem. Všichni hráči v raidu budou vidět vybraný symbol nad hlavou cíle, stejně jako na portrétu toho cíle. Používající symbolů je další užitečný způsob jak koordinovat raid akce tím, že jim dá vizuální podněty, které si vyberou za cíl k útoku, které se řídí davem, atd.

Target of Target
Hráči mohou zapnout "Target of Target" v Interface Options menu. Tato vlastnost ukazuje portrét a zdraví z jakéhokoliv vašeho aktuálního cíle při zaměřování. Můžete pak kliknout na zaměření vašeho cíle přímo.

Info o Raidu a Raid ID
Na vykonávání jistých akcí v raid dungeonech, jako poražení bosse, je pro každého hráče v tom dungeonu přiřazený Raid ID. Každý hráč v raidu dostává stejný Raid ID pro určitý dungeon, indikovaný zprávou že máte uloženou pozici v dungeonu "saved to the instance". Příkaz /raidinfo zobrazuje zbývající čas na uložení raid dungeonu, stejně jako jejich Raid ID. Raid ID se resetuje podle určitého raid normálním resetovým rozvrhem. Hráči také mají tlačítko Raid Info na jejich raid rozhraní, které ukazuje všechny raid instance, který hráč je uložený v okně, než zobrazování do okna chatu.

Dungeon a Raid ID rozšíření

  • V postupu, aby se poskytla pro party a raidy, aby postupovaly skrz instance v jejich vlastní rychlosti, hráči mohou nyní rozšířit instance ID na jednotlivém základu.
  • Existující nebo nedávno vypršený ID mohou být prodloužený přes Social tabulku pod Raid kliknutím na Raid Info.
  • ID nějaké instance, která je hráčem uložený, může být prodloužená. Taky děláním bude rozšířený instancemi zamknutý stejným množstvím trvání jako originální zamykání (tj. třeba protahováním Ulduar instance, ID přidává 7 dní, Heroic: Haly Lightning instance ID přidává 24 hodin, a Zul'Gurub instance ID přidá 3 dny k instanci uzamčené trvání).
  • ID může být prodloužené více než jednou.
  • Rozšíření může být obrácený na jednotlivém základu poskytnutý, hráč nedělá nic v instanci během prodloužené instance uzamčené doby, jenž byl uložen, který hráč je v instanci.

Raid Bossové
Kdy raid bossové pošlou důležitou zprávu do středu vaší obrazovky, to bude něco velkého a mělo účinek, který udělá víc pozoruhodný.

Raid Kalendář Systém
Resetování dungeonů v jistém času serveru, bez ohledu na to kdy jste měli ve skutečnosti uloženou pozici v dungeonu.

Jak se čas resetování blíží, jestliže jste v dungeonu, tak budete informovaní o blížící se resetování každou hodinu. 15 minut před resetování, budou ukazovaný častější upozornění, pak budou všichni hráči portování ven z dungeonů. Příchodem o možném resetování se dozvíte kdykoliv přes raid stav v "/raidinfo" a budete informovaní o vašeho stavu týkajícího se dungeonů.

 

 

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich