WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Průvodce hráče - Party/Raidy

Guilda | Party/Raidy

 

Tipy Party

Role | Hledat Partu | Dungeon Finder | Etiketa | Tipy Party | Pulling | Crowd Control | Skupiny Raidu | Tipy Raidu

Být dobrý člen party, tak by ses měl dozvědět o základech dobrého hraní v partě.

Vybírejte si vůdce a zůstávejte s vaší skupinou!
Vybírejte někdo, kdo bude vést partu kolem. Ujistit se, že je naprosto jasný do party, že by měli následovat určitého hráče. Jinak, se lidi budou toulat a to se stane nepořádkem. Potulní hráči by mohli také vzbudit hromadu monster a způsobit partě smrt. Věci jsou moc jednodušší, jestli je v partě jen vybraná jedna osoba, aby vedla skupinu.

Lidé, kteří nejsou ve vedení, by měli dělat, co vůdce říkají a ujistit se, že je vždy správný krok se zbytkem skupiny. Můžete napsat "/f jméno" k následování charakteru ve vaší skupině. Toto se dělají snadnější držet se. Jestliže potřebujete odejít od klávesnice, tak si ověřte, zda jste informovali skupinu, kterou necháváte samotnou. Při zastavení vzadu, se mohou monstra obnovit mezi vámi a vaší skupinou. Když se zkusíte vrátit ke skupině, mohl bys "vlak" monstra přilákat ke skupině a skončit zabitím. Také skupina by si nemusela všimnout, že nemusí být udržující a mohla by očekávat vaši pomoc během obtížného boje monster, jenom zemřít protože jste zde nebyl! Pamatujte si, že můžete také používat "/afk" (Away From Kayboard).

Questy
Ujistěte se, že každý má stejný quest. Můžete se dotázat k potvrzení jména questů v quest logu. Jinak, bys mohl dostat v půli cesty quest předtím než zjistíte, že jeden z vašich členů party nedostal quest.

Zdržet se kolem dokud každý nemá dokončený quest.

Vyberte vaše qeusty založená na velikosti party. Jestliže můžete dělat quest sám, nemrhejte časem děláním v partě. Místo toho, vynaložte čas dělání questů, které nemůže dělat bez party. Možná, že se chceš také vyhnout questů, která požadují každou osobu v partě k nasbírání hodně částí. Například jestli parta má 5 členů, a vy potřebujete 20 předmětů pro každou osobu, který končí u 100 předmětů, co potřebujete nasbírat! Můžete to dokončit tolik rychlejší sám nebo s menší skupinou.

Nějaké quest předměty, které nejsou označené jako "Quest Items" mohou být obchodovaný s ostatními členy v partě. Jestli dostanete něco mimořádného, můžete jej passovat.

Jestli děláte questy, které vyžadují, abyste nasbíral "X" množství předmětů, ohlaste do party váš status, jak jdete. Dobrý způsob jak to udělat je říct "4/20". To znamená, že máte 4 z 20 předmětů. To dá lidem znát, jak daleko jste a jak daleko musíte jít. Také, podle členovy party, který má dokončenou sbírku, to se stává snadnější pro zbytek party k nasbírání těchto předmětů; některé padající předměty pro osobu s dokončením, bude nyní k dispozici pro ty v partě, která je bude potřebovat.

Jestli děláte vícenásobnou část questu a nějaký hráči jsou pozadu, mohl bys pomoct s děláním dřívějšími částmi questu. To dovolit každému, aby byl na stejné části.

Buffy
Ptejte se kouzelníka na "Buff" znovu, kdy původní vyčerpaný zmizel. Jestli jste osoba kouzlící Buffy, zeptejte se členům party, aby vám dali vědět, kdy potřebují/chtějí znova.

Při Buffování se ujistěte, že Buff máte na sobě první a potom další členové vaší party. Když vaše Buffy začnou upadat, budete automaticky vědět, že Buffy členům party se chystají brzo také upadat.

Party Role
Každé povolání má často určené síly v Partě; podívej se na Party Role pro více informací. Přiřaďte každý charakter role, který dělají nejlepší použití jejich sil v situacích, s kterými se pravděpodobně setkáte.

Neutíkejte!
Je důležité neutíkat, i když se chystáte zemřít, jestliže ne všichni v partě utíkají. Jestli utíkáte, budete pravděpodobně probouzet více monster nebo procházet někam, kde to bude obtížnější, aby vás vzkřísili. Požádejte o pomoc a zastavte se tak, že tanky mohou jít pryč a vzít si je na sebe nebo zabij monstrum. Neběhejte také v kruhu, protože melee hráči nebude schopný dosáhnout na monstrum.

Zastavte útočení na monstrum, abyste nedělali vyčerpané body v jejich nenáviděnou paměť/seznam. Možná, že bys mohl dokonce chtít jen zemřít, aby nezabili zbytek party. Můžete být vzkříšený, jakmile je bitva ukončená.

Komunikace

  • Dejte vaši partě vědět, jestli vidíte blízko hlídkujících monster, které mohou nečekaně útočit.
  • Dejte vaši partě vědět, jestli musíte opustit váš počítač.
  • Dejte vaši partě vědět, jestli vaše mana je nízko, jestliže jste požadovaný držet Manu pro bitvu.
  • Dejte vaši partě vědět, jestli si všimnete čehokoliv, co hledají, jako určitá monstra, označení, nebo dokonce obchodní dovednost s uzly (Mining/Herbalism).
  • Dejte vaši partě vědět, jestliže právě umíráte a potřebujete léčení (jestli si nebudete si jistý, jestli bude někdo léčit).
  • Jestli jste kouzelník, dejte vaši partě vědět, jestli monstra jsou útočící, tak můžete útočníky, jestliže někdo není právě přitáhnutý od vás.
  • Buďte rozumní ve vaší komunikaci. Nemusíte spamovat nebo se opakovat sám, nebo jinak obtěžovat hráče, kteří od vás požadují pomoc.

Dávat pozornost/Se zdržovat
Netravte čas díváním se na TV, čtením, nebo odchýlení vaši nepřítomnou pozorností nějakému dalšímu rozptýlení. Hra obvykle vyžaduje plnou pozornost.

Nevzbuďte spícího/Vyřazená monstra
Hráči umisťují monstra ven z bitvy k tomu, aby udělala snadnější bitvu. Nevzbuďte je. Ověřte si, zda jste se omluvili, jestli je probudíte a zkuste to udělat správně v budoucnu. Kouzelníci by se měli také ujistit, že nezkouší uspat monstra, která jsou právě napadená.

Spojit zdroje
Jestli používáte vaše peníze společně, tak můžete často koupit něco dobrý pro člena party, který bude pomáhat partě. Toto by se hlavně mělo dělat jenom, jestli hrajete s dobrými přáteli nebo kamarády guildy.

 

 

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich