WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Průvodce hráče - Party/Raidy

Guilda | Party/Raidy

 

Tipy Raidu

Role | Hledat Partu | Dungeon Finder | Etiketa | Tipy Party | Pulling | Crowd Control | Skupiny Raidu | Tipy Raidu

Tipy Raidu

Zúčastnit se v dungeon raidech může být dobrodružné a vyzývavé. Raid dungeony berou pečlivé plánování, koordinace, znalosti, schopní vůdci, a zkušený účastníci, aby dobývali. My jsme vytvořili tento základ založený na odezvové komunitě, aby poskytovali hráčům nějaké návrhy na to, jak se nejlépe organizovat a postupovat úspěšný raid.

Vybrání vůdce Raidu

Raid vůdce může ovlivňovat všechno v guildě z rekrutování, ke shromáždění guildy (herbs/mining/recepty), k celkovým plánům guildy. Schopní raid vůdci jsou vysoce dobře informovaný o herních mechanismech, rozvrženích dongeonu, a určený každé role povolání v raid nastavení. Mající tuto znalost, pomáhá jim, aby byli efektivní v zvládání a organizování hráčů každého povolání. Je důležité, že jsou schopní vypočítat zařízení, měli by jakýkoliv nesouhlasy vyvstávat mezi členy raidu. Vůdci by měli být schopný zůstávat v klidu, kdy jdou věci špatně a povzbuzovat raidery pro pokračování k překonání jejich překážek.

To může působit prospěšně několika určitých kvalifikovaných lidí, jako vůdci raidu v guildě. Toto může pomoct rozdělit pracovní náplň a čelit při činící velké zodpovědnosti bytosti vůdce raidu. Mít více vůdců raidu, je také užitečný během času, kdy klíčový vůdce není schopný se připojit do hry. Alternativní vůdci mohou pak vstoupit do role a uklidnit nějaké znepokojenosti, která skupina může cítit, kvůli nepřítomnosti jejich normálního raid vůdce.

Plánování Raidu

Vytvoření kalendáře Guild Roidování
Zvažujte vytvoření kalendáře pro raid, které dává výhody, kdy vaše guilda má většinu dostupných členů. Pronajme členy guildy poznat dobře v postupu, kdy je naplánovaný raid k tomu, aby se vyskytoval tak, abyste mohli podle toho plánovat. Můžete vytvořit přihlášky a ptát se hráčů, aby se zapsali předem. Takto, budete vědět, kdo se míní ukázat a můžete organizovat efektivnější raid. Jsou zde také volné internetové programy kalendáře, které můžete použít na vaší osobní guild stránce. Přinejmenším, mít regulérní raid rozvrh, který může dovolit členům guildy obsluhovat podle toho jejich plán.

Plánování Raidu
To je často dobrý nápad k tomu, aby plánoval raid okolo doby, která resetuje raid dungeony. Můžete vidět, kdy je každý dungeon resetován používáním kalendáře ve hře. Měl bys také zkusit vybrat čas, který se přidá s hracím rozvrhem většiny guildy. Přizpůsobivý s vaším začátkem a konečným časem, a být připravení nahradit lidi uvnitř a venku, jako raid progres, od lidí mohou potřebovat přijet pozdě nebo potřebují odejít brzy z raidu.

Raidy rozložené do více dnů
Zpočátku, kdy guilda dělá jejich první pokus o progres skrz raid dungeon, to může často brát několik hodin k pokroku za bosse k bossovi. Jak guilda začíná se učit s každým setkání a zdokonalit jejich techniku raidu, hráči budou zjišťovat, že čas k dokončení raid dungeonu je významně snížený. Mnoho guildy pracují směrem k tomuto cíly, aby mohl omezit čas investice určené raid dungeonu a také rozvrhu navíc eventů a raidů. Dokud vaše raid skupina dosahuje ten bod, je to dobrý si pamatovat, který největší raidy mohou být dokončený v přídavku. Boss zabitý je obvykle logické zastavující se bodu pro raid skupinu, před pokračováním další den.

Ještě, je důležité zkusit a plánovat raidy s dostatečným časem počítat s dokončením. Jinak dungeon bude resetován na jeho naplánovaném dni a budete muset začít od začátku. Podívejte se na kalendář ve hře při plánování vašich raidům, aby pomohli ujistit se, že ještě může dokončit, jak jen to bude možné před dobou resetování. Nejdůležitější je že musíte mít sami strpení a vaše guilda, jestliže zjistíte, že to bere nějaký čas na to naučit se určitý dungeon, zvláště jestli jste v bodu, kde nemůžete dokončit dungeon předtím, než bude resetovaný.

Vybrání Raid Dungeon
Zpočátku, se chcete zaměřit na raid dungeony, který je výhodný a lepší pro výbavu většinu hráčů. Když máte jednou složené vaše vybavení guildy a získal zkušenosti pracováním jako skupina, můžete podnikat a brát více vyzývavých dungeonů. Mějte na paměti, od doby venkovních raid bossové nejsou instance, můžete skončit konkurenční s ostatními hráči pro vítězství. Můžete následovat spojení pro větší informaci o venkovních raid setkáních.

Před Raidováním

Add-Ony
Zatímco při World of Warcraft jde s mnoha raid voleb rozhraní, některé guildy dávají přednost používat určitý jiné dodatečné programy. Kontrolujte vaší guildu, abyste zjistili, jestli mají nějaké předvolby, které addony jejich členové by měli používat. Ujistit se, že cokoli guilda používá nebo navrhuje neporušovat pravidla, předtím než je nainstalujete. Také si ověřte, zda jste opatrní při stahování programů z neznámých zdrojů, a vždy se ujistěte, že jste spustili poslední firewall a antivirový software k dispozici pro zábranu riziku trojského koně nebo nějaký další záludný program náhodně nainstalovaný na vašem počítači.

Voice-Chat Program
Některé guildy také používají jiný voice-chat programy k organizaci a běh jejich raidů. Typicky vytvoří určitý kanál pro raid a mají členy připojený ke kanálu. Vůdce raidu dá pak instrukce přes mikrofon a hráči mohou poslouchat skrz jejich sluchátka s mikrofonem nebo reproduktory. Ujistit se, jestliže se rozhodnete používat tyto druhy programů, které nepoužíváte jakékoliv poručování z naší herních pravidel.

Určování raidů
Před začátkem raidu, se ujistěte, že celá parta raidu zná, který bossové jsou na programu. Jestli vůdci raidu jsou obeznámení s očekávaným setkáním, se ujistit, že informace je sdílený s každým v raidu. Nejčastěji, guildy budou mít část v jejich fórech nebo na stránkách striktně věnované strategie pro každý raid dungeon a setkání s bossem pro jejich členy k použití jak postupovat. V mnoha případech nějaké povolání mají velmi určité úlohy, které potřebují splnit, aby zajistili úspěch raid skupiny. Je důležité pro každého, aby měl snadný přístup k této informaci před termínem. Porozumění boje je vždy půl cesty k úspěchu!

Raid materiály (Mats)
Je zde mnoho předmětů, které mohou být užitečné, abyste měli při raidování, jako je lahvičky resistence, lahve, léčivé lahvičky, mana lahvičky, reagents pro vaše povolání, opravovací robot, a tak dále. Tyto předměty jsou obecně označované jako stravitelné. Nějaké stravitelné předměty jsou nejužitečnější, při daném určitém povolání, zatímco jiné jsou předměty, které každý může využívat. V mnoha případech, guildy budou ukládat několik předmětů pro jejich členy k použití. K tomu, aby měli všechny stravitelné potřebné pro kompletní raid partu každý týden, materiály často bude sebraný a zpřístupněný před začátkem raidu. Na nejvyšší úrovni raidování, toto se stává velmi důležité.

Získat spojení společně první!

  • Ujistěte se, že členové guildy přinesou jejich požadované předměty do raidu, jako: ochranné sety a určitou výbavu, lahvičky, bandage, reagents, atd.
  • Ujistěte se, zda mají členové guildy požadované dungeon klíče, jestliže potřebují. Připomínejte každému před opuštěním pro umístění raidu. Například: "Nezapomeň Onyxia klíč!"
  • Někdy, poskytněte seznamy předmětů potřebných pro každý raid dungeon, který může pomoct členům lépe připravovat se před termínem.

Oprava před Raidováním
Ujistěte se, zda mají všichni členové guildy opravené jejich vybavení před raidováním. Tento bod musí být dost zdůrazněný. Musíte umístit opravného robota krátce po začátku raidu, protože člen nebo několik členů mají rozbitou výbavu a může se hodit nákladný.

Mající vícenásobné opravné roboty je ještě užitečný v případě, že se potřebujete opravit.

Loot
Před raidováním, každý člen by měl vědět, rozuměl, a souhlasil na pravidlech lootu. Mající tento aspekt raidu vyrozuměný všemi aby pomohl předejít nesouhlasům lootu. Jestli si nebudete jistý, pokud jde o to, zda nebo nelootovat, zeptejte se.

Master Looter
Mnoho guildy cítí, že to je dobrý nápad, aby se přiřadil velmi důvěryhodný hráč do role master looter. Vůdce raidu může nastavit tuto volbu kliknutím pravým tlačítkem myši na portrét charakteru a vybrat volbu master looter. Master looter potřebuje mít vždy dostupné místo v batohu, jak je možné do té doby, co bude hlavní looter. Mající master looter obecně hrání guildu z možnosti někoho bránicí předmět bez povolení guildy.

Assist Macro
Hráči jsou často požádaní dělat hlavní asistenta tlačítka v zaměřování se na správné monstrum v setkání. Například hlavní asistent by byl válečník, kdo se angažuje určit monstrum. Hráči v raidu budou asistovat válečníkovi na cíli z válečníkova výběru do té doby, než bude poražený, a pokračovat dál. Děláním tohoto, raid skupina může systematicky ovládat rychlost boje stejně jako kontrolovat, kde je daná většina poškození.

K tomu, aby vytvořil hlavní tlačítko asistent, který budete potřebovat k vytvoření makra. Abys to udělal, napište /macro a kliknutí "create new". Vyberte ikonu a pojmenujte to "Assist". Pak klikněte na OK. Tato ikona by se měla objevit ve vašem menu makra. Klikněte na ikonu. V krabici se objeví na spodní půlce, napiš /assist a potom hlavní jméno asistenta. Přetáhněte ikonu na váš bar. Kdy stisknete ikonu, budete zaměřovat cokoliv, co zaměří MA. Jsou zde také addony, které dovolí raidům snadněji říkat, komu by měli asistovat.

Vytvoření Chat kanálů
Mnoho guildy zjišťují vytvoření vícenásobných chat kanálů, které mohou být extrémně užitečné. Vytvoření odděleného kanálu pro každé povolání, například, dovolí jim komunikovat a koordinovat určité povolání aniž by doplňování /raid kanál s informací, která nebude aplikovaná k většinu raidu. Například, warriors mohou diskutovat o tankování cílů, zatímco paladin rozhodují o pověření blessing v jejich vlastní, určitých povolání chat kanálů. Toto bude uvolněné vůdci raidu, aby pokračoval dát všeobecné směry k celému raidu bez přerušení v raid diskusním kanálu. Pro vytvoření nového kanálu, jednoduše napište /join nový-název-kanálu.

Dodatečně, kliknutí pravým tlačítkem myši na okno chatu vám dovolí přizpůsobit několik z nastavení chatu, včetně barvy textu každého chat kanálu. Mnoho hráčů najde užitečné, aby označilo různé barvy pro každý kanál, k pomoci snadno všimnout důležitých zpráv.

Je čas na Raid!

Začínání Raidu
Určete přesnou dobu startu pro raid a začněte pozvat lidi předem. Některé guildy prochází pozvání 30 minut před začátkem. Doba může být použitá k dělání dodatečného ověřování na zásoby a dovoluje lidem šanci na dokončení cokoli, co potřebují udělat před raidem. Je důležité najít pozitivní způsob jak povzbudit členy, aby se ukázali včas.

Představující bod
Vybírejte bod pro raid ke shromáždění. Na PvP realmech to může být nebezpečný, vyrazit do dungeonu jeden po druhém. Místo toho, je doporučené shromáždit se kdesi, jako u flight mastra, před záhlavím venku. Po skupině je připravený, vyrazit do vstupu dungeonu. Na PvE realmech, představující bod je méně požadavku protože není žádné nebezpečí, napadnout opoziční frakcí, jestliže jeden vašich vlastních členů se rozhodne ke změně pro PvP.

Vyvolání
Warlocks mohou přivolat hráče k požadovanému hromadícímu bodu. K tomu, aby přivolal hráče, warlock bude potřebovat soul shard a pomocníky dvou dalších hráčů v jejich raid partě ke kliknutí na vyvolávací portál. Je to dobrý nápad pro členy guildy, aby nabízeli jejich warlocks čas od času pomoc v hromadící soul shardy.

Zatímco warlocks mohou přivolávat hráče k požadovanému hromadícímu bodu, dbající, že když raid je naplánovaný, aby začal na čas, všechny hráči by měl být jeden nebo druhý ve východisku nebo v instanci a připravený jít. Přivolávání několik pobudů je často přijatelné (nebo přivolání nevyhnutelné osoby, které zapomenou klíč nebo ochrannou výbava); přivolání celého raidu z hlavního města nebo malého města je extrémní taxík od warlocků ve vašem raidu. Shards, které utratí přivoláním následující hráčů, by mohl být dodaný do lepšího využití na healthstones, soulstones, a další kouzla během raidu. To může také dát přivolávající skupinu do nebezpečí, když jsi v PvP oblasti.

Voda a Jídlo
Jediná věc, že mágové rádi dělají vyvolávat jídlo a vodu pro raid. OK, možná, že to neradi dělají, ale je to, co nejdůležitější pro raid. Dejte vaším mágům dost času k vytvoření jídla a vody, jak to může chvíli trvat, to závisí na tom, jak mnoho hráčů žádá tuto službu.

Organizování skupiny
Dobří vůdci raidu by měli mít významné organizační schopnosti. Je důležité se dívat na panel raidu a pohybovat všemi povoláními a skupiny kolem do té doby, než najdete nastavení skupiny, která pracuje nejlépe pro váš raid. Jsou přizpůsobující a přizpůsobení jako raid progress je také důležité. Je to často nezbytné, aby udělalo změny vašim skupinám během raidu, jako členové přichází a odchází, noví bossové jsou dosažení, nebo jestliže něco je jednoduše nepracování.

Bojování s Bossem
Bojování s bossem může být jedním z nevzrušujících částí raid dungeonu, ale může to být také jeden z nejvíce zklamání. Tyto setkání jsou navržený, aby byl bohatý na náročnost, taky si pamatují podržet pozitivní věc, a mají zábavu. Vítězství přijde s nějakou trpělivostí a soustředěný čas hry.

Buffování Raidu
Ujistit se že má každý buff na sobě před bojem. Buffy jsou kouzla, která přidávají výhody další hráčům, jako statistiky. To zahrnuje taková kouzla jako Mark of the Wild, Prayer of Fortitude, paladin blessings, Arcane Intellect, a další. Je potřeba každého povolání, které dává buffy, jaký vhodný materiál/reagenty (jestliže je to potřebné), aby měl vždy po ruce, aby si byli dobře vědomi.

Soulstones (Warlock)
Před bojem s bossem, se ujistěte, že by měl warlocks dát soulstones na člena party, aby se mohl oživit v případě wipe. Všeobecně vzato, soulstones se používají na oživující povolání. Toto může pomoct skupině raidu se zotavit ze špatného tahu nebo další špatné kalkulace mnohem rychlejší a dostane raid postupování znovu. Neplýtvejte se soulstone použítím, kdy je raid wipe. Ujistit se, že to má v pořádku k použití na jednom. To je často dobrý nápad pro warlocky v raidu, aby koordinoval a překvapil jejich soulstones tak, že tam je vždy někdo se schopností k použití. Jakmile rostete více obeznámený se střetnutí, extra soulstones může být aplikovaný na klíč povolání během s bojujícím bossem, ke snížení potřeby pro druidy k použití jejich Rebirth schopnosti.

Vysvětlit boj
Raid vůdce by měl vysvětlit každému, co raid má dělat okolo. Toto je zvláště důležitý, jestli máte lidi, kteří jsou noví při setkání. Dejte jim nějaká nezbytná varování a sdílejte běžné vady nebo chyby, kterým by se měli vyhnout. Požádejte a odpovězte, tak mnoho otázek, jak můžete před bojem začít. Ujistit se, že každý ví, co má dělat. Toto je také dobrá průprava pro budoucí raid vůdce a opakovací kurs pro každého, kdo možná zapomíná určité boje. Zdůrazňujte, že vždy hodnotíte plány pro boj, to pomáhá jestli, každý zaostřuje a vyhne se zbytečným kecálkům. Kdy váš voice chat nebo raid chat je plné nesouvisející konverzace, aktuální příkazy míří ke ztracenému zmatku. Je důležité mít lidi zhodnotit určité pověření v jasném způsobu bez míchání toho s dlouhou diskuzí.

Vydávat Ready Check
Před začátkem boje, se ujistěte, že každý je na počítači. Můžete poznat, jestli je někdo AFK v raidu, jestliže oni mají symbol AFK vedle jména plovoucí nad jejich hlavou. Měl bys také vykonávat připravený ověření. Můžete vydávat toto použitím příkazu "/readycheck". Raid členové budou pobízený s dialogovým oknem. Jestli je někdo AFK, nezačne boj, dokud se nevrátí. Hráči by se měli vyhnout chůzi AFK těsně před bojem s bossem, a jestli jdou AFK, mají to oznamovat do raidu předem s odhadovaným časem k návratu.

Pull Bosse
Po připraveném ověření, varovat raid, který boj chystá začít a poslat pollera přivolat bosse. V některých bojích vícenásobní hráči půjdou ven k pullu. To závisí na setkání. Obecně hunters, warriors, a v případě nutnosti paladin používaní bubliny ovládnout pull pro tento úkol.

Boj
Jestliže každý zná svojí roly, boj by měl jít docela dobře. Avšak, to může brát nějaký čas pro každého, aby uzpůsobil strategii spojenou s porážením bosse, tak zkuste mít strpení. Důvěřujte skupině, která dělá, to co je potřebné dělat při práci. Když je boss poražený, ujistěte se, že držíte váš plán lootu, odměna lootu z bosse k vybraným hráčům, a přecházejte k další výzvě. Držící se plánu lootu, můžete ušetřit cenný čas.

Bojovat s oživením
Druids jsou schopný oživit charaktery během bitvy používání jejich Rebirth kouzla. Mnoho lidí odkáže na toto jak "bojovat znova" Priests, shaman, a paladins nejsou schopní oživit hráče po začínající bitvě. Raid vůdci potřebují udělat rozhodnutí během bitvy, pokud jde o to kdy a kde druidský by měl používat jejich bojové oživení. Rozhodnutí závisí, na kterém bossovi, s kterým bojujete, pokud se týče, co je nejvíce potřebné. Někdy léčitelé jako priest jsou potřební zpět v bitvě, zatímco jindy warrior, rogue, nebo hunter je potřebný k návratu, aby vykonával poškození nezbytné zajistit vítězství.

Wipe
Wipe je definovaný jak celý umírání raidu od monstra nebo bosse. Před oživením, se ujistěte, že boj zcela skončil a všechna monstra se vrátila k jejich bodům. Jinak, když se hráči ožijí, mohou znova přivolat monstra.

Wipe může být velmi demoralizující ke skupině, která má progress dobře. Hráči musí snášet náklady na opravy a ztrátový čas, podnět, a zálibu proč část úlohy. Hráči se mohou stát velmi rozrušený a začít rozdávat obvinění, jestliže cítí oprávněné jejich hněv. Je důležité, že vůdce(i) raidu vezme ovládání před situací a získá každého zpět do ohniska, jestliže je to potřebné. Hráči musí brát čas k oživení nebo utíkat zpět do dungeonu ze hřbitova a shromáždit v představujícím bodu. Pak potřebují strávit čas znovuzískání jejich zdraví a mana stejně jako začne znova kouzlení všech jejich buffů, tak to mohou zkusit znovu. Dobře-vycvičená guilda se může naučit oklepat se z této zhoršené situace, překonejte je, a doslova rychle se znovu odrazit.

Wipe Zotavení
Je zde mnoho povolání, které jsou schopný uniknout smrti nebo dovolující dalšímu hráče, aby unikl smrti v případě wipe. Paladin může užívat Divine Intervention (DI) na dalšího hráče (nejlépe na toho, který může oživovat) který efektivně zabíjí paladina, ale odstraní cíl z boje na 3 minuty. Warlocks mohou používat soulstone na dalšího hráče, který dovolí hráči, aby se sám oživil. Shaman může používat reinkarnaci na sobě, aby se oživil, a potom oživli ostatní.

Nastavit a poznat cíle
Nastavte změřitelné cíle. Někdy při wipování na opětovném bossovy, je to snadný, abyste ztratili pohled z progressu, tak někteří lidi vidí wipe jako celkový selhání. Zaměřte se na to, co správně ubíralo a použit "srovnávacích testů" pro ukázku progresu guildy. Na Onyxia, můžete použít její fáze vždy, když to udělá trochu dále a upozornit - "Dobrá práce, všichni - dostali jsme se do 2 fáze!“… "Dobrá práce chlapi, dostali jsme se do 3 fáze!“… dokud není ona poražená.

Snížovat čas
Zkuste snížit čas. Čas zbytečný na hráčích chodící AFK, jsou pomalý k návratu po wipe, nebo dokonce uspořádání zpět po předchozí bitvě, může přidat značné množství času na raid, který může podminovat morálku. Práce na technikách, které minimalizuje čas po wipe, nebo mezi pully, může být, tak cenný pro skupinu raidu, jako naučení strategií při boji s bossem.

Jestliže jenom málo hráčů zemře uprostřed boje, rebuff mrtvého s 30- minutovými buffy, pak nemusíte pít tak moc před dalším bojem. Jako je vyčarována voda, pro bezplatný, nedělejte si starosti s velkým pitím. Jakmile jste mimo boj, obnovte manu až do plna (po buffování).

Varování Raidu
Používejte příkaz /rw (varování raidu) pro důležitá oznámení. Lidi si všimnou těchto oznámení víc než text, který objeví se v chatu. Toto může být velmi užitečný při posun do různých fází při setkání nebo při koordinační pohybu v bitvě.

Plánovat přestávky
Jsou zde dva názory na použití přestávek. Nějaké guildy poskytují přestávku uvnitř jejich raidu tak, že hráči mohou jíst, pít, odpočívat, nebo se starat o další úlohy. Další guildy nalézají obtížnější zajištění každého zpátky ke klávesám, kdy mají přestávku. Někdy hráčům trvá příliš dlouho nebo se zpátky nevrátí. Můžete zkusit pracovní přestávky do vašich raidů, a zrušit je, jestli máte nějaké problémy. Záleží, na tom pokusit se informovat každého, aby byl zpátky X několik minut. Dobrý čas na to mít přestávku je po zabíjení bosse. Můžete říct, "každému, že budete zpátky za X minut, po kterém budeme pokračovat na dalším bossovi.

Recepty
Ujistit se že každé recepty, které padají k hodné profesy uživatelům. Jestliže zde není nastavená osoba pro profesi, rozdejte recept stanovené osobě pro profesi, rozdejte recept poctivém způsobu. Nějaké recepty mohou být uložené guildě ustanovený vedoucím nebo bance a rozdaný později. Další volba je použít zvláštní tabulku v guild bance s povolením se dají jenom vůdcům. Lidi mohou žádat, že vůdci berou za důležité recepty a poslat recept ke vhodné osobě.

Profese

Skinning
Nějaký bossové nebo moby mohou být stažené z kůže. Kůže získané z těchto raid oblastí mohou být velmi cenné. Ujistit se, že zde někdo, kdo vybírá kůže před raidem (a má pravý skinning skill a nástroje), že osoba je důvěryhodná, a že pošle kůže k vhodné důvěryhodné osobě rezervované pro guildu. Ujistit se, že mrtvoly jsou lootovaný tak, že kožešníci mohou stáhnout kůži.

Herbalism
Zul'Gurub má cennou bylinu, Bloodvine, to mohou bylinkaří sbírat pro druh řemeslných předmětů. Ujistit se, aby rozhodl, kdo je odpovědný za lootování byliny v raidu a jak budou používaný nebo distribuovaný. Určený looter bude potřebovat zvláštní předmět nazvaný Blood Scythe, nalezený uvnitř instance k tomu, aby nasbíral Bloodvine.

Mining
Mnoho dungeonů má zaměřené uzly rud, které jsou nezbytné pro použití v nějakých profesích. Blackrock Mountain má nějaké Dark Iron Mines. Zul'Gurub má Souldarite doly. Ruins of Ahn'Qiraj (AQ20) má také nějaké zvláštní dostupné doly. Ujistěte se, že někdo je určený jako oficiální raid horník, že zde není žádný nesouhlas před hornické uzly.

Vedení povolání
Je to dobrý nápad mít vedení povolání pro každé povolání. Mohou pomoct vést, každou skupinu povolání v raidu. Tato pomoc vezme některé z odlehčení vůdcům raidu. Pro menší raidy tyto nesmí být nutné. Nejlepší věc zapamatovat si, že to dělá nejlepší pro vaší guildu.

Kdy Raid končí
Častokrát kdy raid končí, jeden nebo víc mágů začnou otevření skupinových portálů tak, že raid parta může portovat zpět do jednoho z hlavních měst. Je to nejrychlejší cesta pro každého v raidu k bezpečnému konci a pohybuje na cokoliv, co plánovali dalšího, zda dělat nějaký PvP, beroucí partu do další běh dungeonu, nebo právě venkovní těžby. Je důležité koordinovat, jaké portály jsou otevřené, aby byl vyhovující pro členy raidu, k pokračování dalších úkolech. Je to také důležité ujistit se, že nikdo nezůstal vzadu.

Shrnutí po boji
To je vždy užitečný pro vůdce raidu nebo officers, aby udělali shrnutí po boji. Informujte členy, jak šla setkání. Upozorněte, jak dobře každý dělal, a nabídnete návrhy na způsob každému a může pokračovat ke zdokonalení. Toto by mělo být podpůrný, povzbuzující, a informativní. Častokrát nejlepší místo pro tento typ shrnutí je na vašich stránkách guildovního fórum.

Jednotlivé tipy raidu

  • Jestli si nejste jistý o něčem, nebojte se zeptat. Je to lepší, abyste zjistili před termínem než udělat drahou chybu během setkání.
  • Nemluvte s NPC nebo aktivujte cokoli, jestliže vůdce raidu neřekl, co máte dělat. Nějaké události musí být načasovaný od začátku spustitelné a někdy potřebná určitá osoba ke spuštění události.
  • Nekouzlete area-of-effect (AoE) kouzla blízko ovce nebo monstra, která byla nepohyblivá ovládacím kouzlem (CC).
  • Měli byste být laskavý vůči vaší kamarádské skupině. Jsou jediní, kdo bude nejlépe schopný se dívat k vašim zádům.
  • Pokud se staneš oddělený od party raidu a máte aggro obklopující monster, je to často lépe zemřít, kde jste než se pokus utíkat pryč. Další člen raidu vás může oživit.
  • Jestli zde máte úkol, kterým jste očekával, že dokončíte, ale nejste schopný ho udělat, dejte vědět vůdci. Možná mají nějaké názory, na to jak můžete zdolat vaše překážky nebo mají alternativní řešení, s kterým vám mohou pomoct.
  • Nezaútočte na cíl, dokud se neřekne. Obvykle main tank musí vytvořit aggro na daném cíli předtím, než bude nebezpečný pro další hráče k nepadnutí.

Další Informace

Připojení Internetu
Stabilní internetové spojení může udělat velký rozdíl, jak můžete přispět k raidu. Zkuste získat velmi stabilní internetové spojení a počítač pro raid. Jestliže máte problémy, dejte vědět vašemu vůdci raidu. Jak moc to může být nepříjemné neúčastnit se raidu kvůli počítači nebo internetové problémy, to by bylo víc nepříjemný, aby způsobil špatnou zkušenost s raid setkání.

Hodně štěstí!

 

 

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde