WoWka

Bez obrazku

Menu

Průvodce pro začátečníky

Achievements

Historie
Patch
Mapa stránek
 

Hra

Úvod do hry
Přehled
Rasa
Povolání
Profese
Frakce
Předměty
Doprava
Svět
Města
Lokality
Dungeony a Raidy
Průvodce hráče
Player vs. Player
F. A. Q.
 

Datadisky

Mists of Pandaria
Cataclysm
Wrath of The Lich King
Burning Crusade
 

Sekce

Kouzla Cataclysm

Kouzla Cataclysm Pets

Kouzla WotLK
Kalkulátor talentů EN

Bojový peti

Eventy
 
Bez obrazku

Úvod do hry

Co je WoW? | Vlastnosti | Odměny z WoW

 

Co je WoW?

Nakonec, svět Azeroth, poprvé pohlédl na originální Warcraft: Orcs and Humans, je oživený ve skvělém detailu. Připojit se k osmi milionum hráču se odváží v Azeroth stejně jako jít za Dark Portal, a podívat se jaké cesty očekáváte pro ty kdo by měřil mnoho tajemství této staroviké oblasti. Massively Multiplayer Online Role Playing Game", které se můžou účastnit tisíce hráčů najednou pohybující se přitom na jednom světě. Mohou spojit své sily či se střetnout muž proti muži v epických bitvách, při jejich dobrodružství se muže vytvořit mezi hráči přátelství, spoji se v společenství a utkají se s nepřítelem ve jménu sily a slávy.

 

Rodinný svět

Peasant se vrací do města.

World of Warcraft se váže silně na tradici Warcraftu. Dlouhodobí fanoušci Warcraft her, který jsou schopný nakonec vstoupit do světa z hráčovy perspektivy, a zažije svět přímo. Lidi, místa a jednotky ze strategických her jsou vzkříšené ve World of Warcraft.

Můžete navštívit taková místa jak Ashenvale, kde poblíž upadl po boji proti pánovi děsu Mannoroth. Ironforge, kde mají trpaslíci domov. Legendární hrdinové, jako je Thrall, Cairne Bloodhoof, a King Magni Bronzebeard, jsou také ve hře, předsedají na jejich příslušné národy jak vůdci v základních městech.

Stráže ve městě Stormwind se tváří právě jako footmen z Warcraft III, rolníci v lokaci Hillsbrad se tváří přesně jako ve strategických hrách, a Orkové sluhové jsou na farmách Go'Shek v Arathi Highlands. Hráči Nočních Elfů mohou dokonce vidět Ancient Protectors kde střeží v země Teldrassil, vysoko se tyčící Ancient War který uvítá všechny návštěvníky města Darnassus.

 

Vytváření postav

Vytváření postav.

Když si vybíráte postavu k vytváření ve World Warcraft, tak tam máte mnoho voleb na výběr. Je zde 12 ras a devět povolání, ale herní základní volba je, když přijde na povolání vytvoření ve frakci, za kterou si přejete bojovat. Můžete připojit k Horde nebo Alliance, a vaše volba má za dopad co můžete a nemůže vykonat na světě.

Můžete jenom utvořit partu a mluvit s hráči ve vaší vlastní frakci. Můžete se také jen dívat a přátelit se s hráči ve vaší frakci při používání ve hře společné příkazy. Záměr je udělat, že se cítíte jako člen jednoho enormního týmu, zatímco zároveň volba další frakce jako nepřítel nebo, přinejlepším, soupeř. Tak, pokud si přejete hrát s tvými přáteli, měli byste se připojit ke stejné frakci. Další obsah jako zóny, které můžete navštívit a questy, které můžete vykonat, jsou také organizovaný frakcí. Některé questy mohou být dokončený od hráčů Hordy a jiné mohou být dokončený jen u hráčů Aliance. Některé zóny nabízejí města a interaktivní NPC pro jednu frakci, ale jsou úplně nepřátelští k dalšímu.

 

Postavy

Aliance Draenei Burning Crusade | Dwarf | Gnome | Human |  Night Elf |  Worgen Cataclysm

Horda Blood Elf Burning Crusade | Goblin Cataclysm | Orc | Tauren | Troll | Undead

Neutrální Pandaren Mists of Pandaria

 

Povolání

Death Knight | Druid | Hunter | Mage | Mank | Paladin
Priest | Rogue | Shaman | Warlock | Warrior

 

Dobrodruh ve světě

Potom co vytvoříte vaši postavu, vstoupíte do světa s vaší postavou v začínající oblasti. Všechny postavy kromě dvou postav a to trolls, kteří sdílí začínající oblast s orcs, a gnomes s dwarves. Po sledování instrukcí ve hře se představuje vaše postava, kde jste připraveni na svět.

Nebude trvat dlouho, než se setkáte s vaším prvním monstrem na vaší cestě. World of Warcraft je domov pro obrovský počet nepřátel všech tvarů, velikostí, a měnící se hrozby postavy vaši úrovně. Tyto zvířata se mohou nacházet všude, z pohybu po přírodě, pobývající v jejich vlastních táborech, nebo obývající obrovské dungeony. Jsou zde tulácké bestie, které jsou v rozsahu od lesních zvířat jako medvědi, pavouci, a vlci, až po více exotických kreatur jako giant phosphorescent moths a six-legged crocodiles nazvaný krokodýl.

Vodní elementál

Brzo se setkáte také s inteligentnější, nebezpečnější nepřáteli. Humanoid nepřátelé každého druhu, jako murlocs, gnolls, a furbolgs, setkáte se s více nepřirozených netvorů jako undead, oozes, a elementals. A můžete se odvážit najít víc velkolepý nepřátel jako jsou demons, infernals, dragonspawn, a mocných draků v honbě v dungeonech a oblast vysoké úrovni ze světa.

Zatímco zkoumáte země Azeroth a Kalimdor, budete zacházet s velkým množstvím různých regionů, každý s jeho vlastním vizuálním stylem. Obrovský, rozmanitý, a překrásný, taky mnoho regionů byly obnovené z jejich vzhledů v dřívější hry Warcraft, zatímco jiní se představí jako kdysi nepovoleným zemím ve Warcraft vesmíru. Tato varianta a detaily mohou být viděný v bujných lesích v Ashenvale a Feralas, sněžné hory v Dun Morogh, savana Barrens, roviny Mulgore, a pouště Tanaris. Močály v Un'Goro Crater, džungle v Stranglethorn Vale, farmářská půda v Elwynn Forest, a dokonce odlesněné kopce ve Stonetalon Mountains a je ještě mnohem víc regionů, které můžete prozkoumat. Terén, který byl nesmírně pozměněný kouzlem a pustošící války se také objeví ve hře. Zbourané město Dalaran, uzavřený v ochranné kouzelné ulitě, je bolestivá připomínka zpustošení z dob Reign of Chaos, zatímco nakažený Eastern a Western Plaguelands je naplněný nemocemi zvířat a živých rostlin, vybrané morem do Scourge.

Tento dlouhý seznam krajin dokonce nezahrne podzemní prostředí a dongeonů ze světa. Jsou zde dostupný dungeony pro všechny řazení poloviny na vysoké úrovni hráčů, a nabízejí četné bohaté questy, hrůzostrašné nepřátelé, a mocné odměny.

 

Questing - Úkolování

Můžu získat quest?

Questů je velká část ve World of Warcraft. Jako většiny jiných RP her, World of Warcraft vás nechá postupovat v úrovni, jak získáte zkušenosti. Zkušenosti mohou být nahromaděné zabíjením mobů, zkoumání nového cíle, a dokončení questů. Ne jako v dalších hrách, questy jsou významné nástroje pro zvýšení úrovně. Hráči, kteří zkouší zvýšit úroveň skrz boj, sám pravděpodobně nepokročí tak rychle jak ti, kteří splnili questy s porážením mobů.

Questy jsou posypaný liberálně v celé hře, kteří poskytují tisíce questů Tyto questy jsou rozlišený od jednoduchých po komplikovaných. Některé questy vyžadují zabít stanovené množství zvířat nebo monstra, jiní žádají, abyste sbírali trofeje z kreatur, a ještě jiní žádají, abyste zabíjeli jedinečné ne-hráčské postavy nebo pojmenovaný kreatury. Můžete být požádaný o doručování dokumentů nebo předměty k jiným NPC, eskortovat důležité postavy mimo nebezpečí, nebo získat artefakty nebo najít ztracené předměty z opevněných dungeonů. Ačkoli mnoho questů sdílí podobnou strukturu, všichni z nich jsou přítomny z jedinečný NPC, kteří doručují zajímavý příběh s každým questem, které postupně přináší svět v činnosti a dává každému questu jedinečnou příchuť.

Ti, kteří mají rádi příběh, tak budou chtít vniknout hluboko do questů jednoduše odhalit, ale mnoho hráčů budou také chtít dokončit questy pro zkušenosti a odměny. Téměř všechny questy dávají značné zkušenostní odměny.

Mnoho questů také poskytují materiální odměny, jako hotovost, lahvičky, jídla, magické předměty, zbroj a zbraně. Některé z nejlepších vybavení ve hře bude dostupný jako odměny za quest.

 

Intuitivní rozhraní

World of Warcraft má přátelské uživatelské rozhraní jak je možné, aby udělal hru přístupnou všem hráčům.

Pro snadné vyhledání questů, dělá hra snadnějším poznat dárce questů žlutými vykřičníky nad jejich hlavami. Také je snadné sledovat vaše questy skrz quest log pod tlačítkem“L“. Můžete se vždy odkázat na toto okno k prohlížení veškerých vašich přijatých questů (cílů), které ještě potřebujete vykonat, a kam jít odevzdat questy. Kdy se vrátíte k dárci questů pro vaši odměnu, žlutý otazník se vymění za vykřičník, aby vám řekl, že můžete odevzdat quest.

Rozhraní ve World of Warcraft vám dovolí rozhodnout se jak rychle používat myš, co k čemu je a jak může ovlivňovat. Váš ukazatel myši se promění na kontextovou ikonu, kdy jste na něco ukázali, můžete ovlivnit. Například, NPC při dávání quest se změní standardní ukazatel na povídající bublinu, kdy kurzor myš vám dá vědět, že s nimi můžete hovořit. Trenéři, kteří učí postavy nové schopnosti a kouzla, se změní ukazatel do knižní ikony. Jestliže můžete sbírat zdroj ze světa, váš kurzor se promění na příslušnou akční ikonu, když je ukazatel myši nad nimi. Jestliže sbíráte rostliny, váš ukazatel se promění na květinu. Jestliže dolujete rodu, ukazatel se změní na hornické kladivo. Tímto způsobem vám hra říká ihned a intuitivně jak můžete působit společně se světem.

Bojový medvěd

Když přejedete myší přes nepřátelského hráče nebo kreatura, ukazatel se promění na ikonu meče, to ukazuje, že můžete na ně zaútočit. Zaútočit můžete, tak že stačí jen kliknout pravým tlačítkem myši na monstrum. Kouzlení je také jednoduchá: Kliknutí na ikonu kouzla a potom kliknete na cíl. Pro usnadnění použití kouzel a schopností ve World of Wrcraft, používejte akční bar na spodní části obrazovky, kde můžete umístit ikony představování veškerých kouzel a schopností. Můžete je taky rychle používat kliknutím myši, nebo zmáčknutí rychlé klávesy přidržení s ikonami na vašem akčním baru.

Můžete pohybovat vašim chat oknem kolem obrazovky, přizpůsobit barevný chat okno, jak se vám nejlépe hodí, a přizpůsobit váš combat log, který je rolovací textový, co zapisuje vaše akce a to i vašich nepřátel v reálném čase.

 

Společenský aspekt

Vytvořte guildu s přáteli!

World of Warcraft je online hra s tisícem hráčů, takto je hra postavená pro usnadnění rozsáhlého stylu ve hře. Můžete snadno vyhledat hráče podle vyhledávajícího jména, lokality nebo klíčovými slovy jako postava, povolání, nebo jméno guildy. Můžete si také přidat hráče do friends list, také můžete nacházet dobré a užitečné hráče pro tvoření party nebo pokecu.

Tvoření party je také jednoduché. Mnoho questů je navržených, aby byl udělaný s ostatními hráči, a budete proto chtít vyhledávat pomoc od dalších povolání. V partě může být až pět hráčů, kteří mohou být okolo stejné úrovně, tak aby všichni hráči ve skupině mohli bojovat s přijatelnými výzvami a získali dobré zkušenosti. Hra má také "raid groups", které dovolí až 40 hráčům k dobrodružství společně proti neobvykle silných nepřátel a questů. Zatímco v raid group, není většina questů (kromě zvláštních "raid quests"), které nemůžou být dokončený a odměna zkušeností pro velký počet hráčů je významně malá.

 

Instance Dungeony

Vztupte do instance

Pro podporu nápadu z epického dobrodružství s přáteli, World of Warcraft také představuje koncept nazvané dungeon. Tyto dungeony jsou kobky, které jsou výslovně pro každou partu dobrodruhů, kteří tam vstoupí. Vždy, když parta vstupuje do instance, jedinečná varianta, která je jen pro partu. To znamená, že se žádní jiní hráči nemohou sejít, krást, zabíjet nebo společně získat poklad, nebo jinak brát jejich získané zkušenosti. S každou partou se stává vlastního osobního dungeonu, hráči budou mít veškeré výhody jednoho hráče zkušenosti, ale s kamarádstvím a zábavnou online hrou.

Dungeony jsou určené k vyzývání, ale také k zábavě a odměn. V dungeonech jsou zvláštní poklady k nalákání hráčů k prozkoumávání, a silnější nepřátelé se volají elite monstra, aby držela dungeony vyzývavé. Dungeony jsou také hodně plný monster, a domov pro některé z herních nejvíce jedinečných a silných protivníků. Tyto bossové dávají cenné odměny, které udělají při poražení, za usilující zásluhu. Zkušenostní zisky učený těchto dungeonů je další odměna sám o sobě. Probíhaní dungeonů pomohou hráčům se dozvědět, jak hrát v partě, včetně jak plnit jejich role povolání a jak použít kolektivní práci a komunikaci efektivně v kontextu hry. Tyto lekce budou velmi cenný, jak se hráči dosáhnou do konečné hry a použít co se naučili.

 

Player-versus-Player

Jsem rád že nejsem na
PvP serveru!

Player-versus-player je hra velmi důležitá pro World of Warcraft. Avšak, každý si nepřeje provozovat PvP boj. Jsou zde různé realm servery, normal, a PvP, to bude přizpůsobující pro každou volbu. Na normal serverech, PvP boj je zcela. Nemůžete být napadený jinými hráči, pokud nebudete chtít. Další server typu je players-versus-players, a na tomto serveru, můžete být napadený hráči protější frakce bez varování.

Na normal serverech, můžete vstoupit do boje player-versus-player, útočit na nepřátelská města, vstupovat do zvláštní PvP zóny nazvané battleground, nebo útočením na stráže v nepřátelských městech. Můžete také sám přepínat volbu pro PvP ve vašem hráčském menu, nebo napadnout opoziční frakci hráče, který je označený pro PvP. Ve všech případech, máte na vybranou provozovat PvP boj nebo ne.

Na PvP serverech, je mnoho zón, které jsou označené jako neregulérní teritorium. V těchto zónách, hráči z opozičních frakcí se mohou napadnout volně navzájem. Tak, když budeš bojovat proti monstru sám, můžeš být napadený nepřátelským rogue ve stealth. PvP servery také umožní PvP boj skrz battlegroundy, zaútočení na nepřátele stráže, a vstupování do nepřátelských měst.

Odměny pro PvP hru jsou však vynikající. Konflikt mezi Hordou a Aliance je od doby, kdy vznikl Warcraft, player-vs-player je povzbuzující boj. Jak porazíte nepřátelského hráče, dostáváte honor body. Pak můžete utratit honor body za odměny, jako zvláštní vybavení, zbraně, a mounty. Vaše honor body se nikdy nerozpadnou nebo nesnížení bez utrácení, takto systém umožňuje si koupit několik menších odměn nebo jedné velké odměny se stejným množství bodů. Mějte na paměti, získání honor bodů získáte, pokud je nepřítel blízko vaši úrovně.

 

 

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde